ANPC

ferratum-reclamatie
Ferratum nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am făcut la Ferratum un împrumut rapid în data de 30 septembrie și a fost achitat la termen.

Eu vreau sa fac o refinanțare la banca și mi-a spus ca apar la biroul de credit cu contul deschis de la Ferratum și trebuie sa fac o urgentare sa-mi actualizeze datele sa apară contul închis.

Am făcut doua solicitări la ei și mi-au spus ca în 3-5 zile lucratoare sa verific biroul de credit. Nici pana în ziua de astăzi nu a fost închis contul la ei. Nu știu ce sa fac. Multumesc

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a facut poprire, desi le-am cerut sa inchida contractul! Ce pot sa fac?

Va scriu in speranța ca ma veți putea ajuta. In urma cu câțiva ani am anunțat la Vodafone ca părăsesc țara și doresc sistarea contractului, atunci mi s-a raspuns ca e in regula si ca vor anula din Calculator. Acum ma trezesc cu und document prin care ma anunta ca am o poprire …se poate face ceva sau sunt obligat sa plătesc toată aceasta suma ?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone mi-a gresit factura si nu vrea sa o modifice. Ce pot sa fac?

Bună ziua…am făcut un contract la Vodafone, a doua zi am făcut sesizare pt a.l anula, deoarece am observat în contract nereguli fata de ce mi sa spus în magazin! Nu au vrut sa rezolve problema în niciun fel, iar acum mi.a venit factura exagerat de mare, am fost sa vad de unde e problema, iar în magazin mi sa spus ca a fost o greșeală la contract și ca nu am ce sa fac, decât sa plătesc ce mi sa trimis…cum as putea sa procedez? Pt ca nu vor sa remedieze problema, dar banii ii vor…

raiffeisen-reclamatie

Raiffeisen Bank, amendata de ANPC pentru ca nu a respectat un ordin de despagubire a clientilor cu dobanzi majorate la credite [citeste tot]
vodafone-reclamatie
Care este numarul dosarului prin care justitia a stabilit ca sunt ilegale despagubirile Vodafone la rezilierea contractului?

DACA PUTETI SA IMI SPUNETI NR. HOTARARII-DOSAR, IN CARE SA DISPUS CA TAXELE SOLICITATE DE VODAFONE PENTRU DESPAGUBIRE LA REZILIEREA CONTRACTULUI SUNT ILEGALE. eventual o copie-poza a hotararii. multumesc anticipat pentru raspuns

Vodafone nu vrea sa anuleze un contract pe care nu l-am semnat. Ce pot sa fac?

Mama mea in varta de 87 de ani a avut cablu tv de la compania UPC, dar nu se mai afla sub perioada contractuala de ani buni.
In septembrie 2020 UPC-ul a fost preluat de Vodafone, iar in ianuarie 2021 am cerut rezilierea contractului de televiziune , platind toate facturile la zi….dupa care la citeva zile am primit o instiintare de plata pentru un contract de telefonie .

Dupa mai multe sezisari telefonice la Vdf. .au spus sa ignoram factura ca s-a emis eronat de sistem…ca este o greseala pina cind un operator a spus ca s-a facut un contract telefonic in octombrie 2020 si ca s-a trimis prin Fan Courier, plus un telefon Alcatel cu sim..si ca mama mea l-a semnat in prezenta acestuia.

Mama mea nu a vorbit cu nimeni de la Vodafone, nu a beneficiat niciodata de telefonie sau Televiziune…si nu a primit nici un
contract sau telefon de la Fan Courier… In final Vodafone a spus ca nu poate anula contractul.
Ce pot face mai departe?

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone ma taxeaza exagerat de mult, pentru cost suplimentar. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am un abonament de 2 ani de zile la Vodafone in care am luat si un telefon. Pe langa faptul ca nu am fost anuntata ca am terminat contractul de doua luni, cei de la Vodafone ma taxeaza in ultimele doua luni exagerat de mult (cu 200-300 de lei mai mult decat abonamentul) pe motiv ca am facut cost suplimentar, asta în condițiile in care ar fi trebuit să fiu anuntata atunci cand fac cost. La telefon am primit doar scuze pt faptul ca nu am fost anuntat dar factura tot eu o plătesc!!!

vodafone-reclamatie-abonament
Vodafone nu mi-a trimis telefonul si contractul, desi mi-a facut abonament. A fost un abuz, m-au furat. Ce pot sa fac, unde pot sa-i reclam?

Buna seara. In urma refuzului meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru a-l semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.

Unde pot reclama banca Unicredit, care nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit?

Am facut lunar platile ratelor unui credit de nevoi personale prin trasfer bancar.

Timp de 3 luni Unicredit mi-a returnat plata facuta si apoi m-a incris in Biroul de credit cu restanta. Creditul l-am achitat
ulterior integral si inainte de termen.

Ma chinui in zadar sa primesc o analiza a acestei situatii si sa primesc rectificare. Am dovada platilor, extrasul de la banca mea cu platile facute, l-am trimis de 3 ori bancii si mi se raspunde in afara subiectului.

Unde pot reclama banca pentru obtinerea unui raspuns ? Va multumesc

Credius-cesione-credit-Finopro
E legal sa fiu executat silit de altcineva decat IFN-ul de la care am luat creditul (Credius)?

Am luat un imprumut de la Credius la care am avut restante, iar acum mi s-a pus poprire pe salariu de un alt IFN, se numeste Finopro, de care n-am auzit niciodata. E legala treaba asta?

Cine este acest Finopro si de ce poate sa-mi puna poprire, daca am avut credit la Credius?

Nici macar nu m-au anuntat ca se poate intampla asta, m-am trezit doar cu poprire pe conturi.