transferuri

card postbank
De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul Postbank în cardul Revolut?

De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul postbank în cardul de revolut? Sau asi putea sa fac Mao multe transferuri într-o zi sa fac sa fac și pe revolut și pe cardul Transilvania?

Libra Bank mi-a blocat retragerea banilor de pe platforma crypto Binance. Ce pot sa fac?

Buna ziua d-ule Vasile Coman,

Am regasit pe pagine de net datele dvs de contact , si am inteles ca in oarecare masura reusiti sa remediati anumite situatii mai delicate cu anumite banci , sper pe aceasta cale sa ma puteti ajuta si pe mine,
Situatia mea e una cu care probabil v-ati confruntat dar pe care eu nu stiu cum sa o solutionez …

Am deschis un cont LibraBank pentru ca dupa discutia cu angajatii bancii am inteles ca Banca este una friendly cu tot ceea ce priveste tranzactiile de tip ETF, actiuni , crypto doar cu anumite limite de depuneri / retrageri de 50.000 ron / luna ,

Prin intermediul contului bancar in Decembrie 2021 am facut anumite depuneri de bani catre platforma BINANCE pe care cu siguranta o cunoasteti si nu au fost probleme de nici un fel , acum cand am incercat sa retrag o suma modica de bani din aceeasi platforma , mai exact de 569.01 USD , Banca imi vine cu o solicitare a unor informatii suplimentare privind aceasta tranzactie. (va atasez si email-ul primit de la d-lor).

Am raspuns imediat anexand ceea ce am reusit sa scot de pe platforma si anume un Extras a tuturor tranzactiilor mele efectuate , sincer nu stiu ce alte acte si informatii suplimentare as putea oferi …

Imi mai si pun presiune cu termenul de 3 zile in care trebuie sa trimit acest acte , in caz contrar suma se va intoarce catre destinatar, adica Binance , suma care daca o fac nu imi va ajunge niciodata inapoi in contul Binance ,a cestia avand o politica foarte clara in vederea depunerii sumelor de bani dintr-un cont bancar trebuiind urmati anumiti pasi cu exactitate , o retrimitere a sumei inapoi catre Binance ar duce la pierderea acestor fonduri.

La tentativele mele sa iau legatura direct cu banca , m-am trezit la serviciul de CALL CENTER cu angajati care nu au stiu ce sa imi raspunda, decat ca voi primi raspuns pe mail de la aceeasi angajati care mi-au solita taceste informatii …

Va rog si sper sa reusiti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens,
poate Dvs stiti ce acte mi se cer, de unde le pot extrage … si cei de la Binance avand milioane de utilizatori nu cred ca imi pot elibera anumite acte doveditoare cu eventuale semnaturi si stampile de la ei …

Cat dureaza un transfer din contul Revolut in contul ING?

Buna ziua! Am realizat un transfer din contul de revolut in contul ing, astăzi in jurul orei 10 dar nici acum (ora 12:15) nu au intrat banii. De-obicei când făceam transfer din revolut in bcr banii intrau imediat, maxim un minut.

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

Buna ziua! Am trimis vineri, in jur de ora 15, o suma de bani din contul Revolut in contul ING și astăzi, luni, la ora 11.40 nu au ajuns încă. Când ar trebui sa ma îngrijorez? Multumesc!

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

Cand imi intra banii in cont, daca suntem la aceeasi banca?

Dacă sa făcut transferul la ora 18:10 când îmi întra banii in cont la bt, suntem
la aceeași banca

Cat dureaza un transfer bancar de la BRD la BT?

Bună ziua, spuneti-mi va rog, daca cineva mi-a facut un transfer bancar de la Brd in contul meu Bt joi la ora 15, cand ar trebui sa primesc banii? Luni ora 9, inca nu sunt….. e vreo problema? Ar putea fi anulat transferul?

Cat dureaza un transfer de la BCR la Banca Transilvania (BT)?

Bună ziua. Duminica 23 mi sa făcut un transfer bancar de la BCR la Bt. Astăzi suntem în 26 si încă nu au întrat bani. Cat mai durează pana întra?

Cat timp dureaza un transfer de la Banca Transilvania la o banca din Republica Moldova?

Bună ziua, am făcut un transfer dintr un cont BT către o banca din Republica Moldova miercuri seara, și pana acum banii nu au ajuns în cont. Îmi puteți spune va rog cât timp durează o tranzacție de tip? Am folosit opțiunea,, transfer urgent”. Mulțumesc, o zi buna în continuare

Cand intra banii in cont, cu un transfer de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua,am primit un transfer de la BT in contul meu de Raiffaisen,sâmbătă,îmi puteți spune când intra banii in cont? Multumesc o zi buna

In cat timp se face un transfer de bani de la BT la BRD?

Bună ziua! Am trimis o suma de bani din contul meu BT, către contul meu BRD, astăzi, duminică, la ora 19:30. Când vor întra banii în contul BRD?

reclamatie Raiffeisen
Raiffeisen nu vrea sa-mi ramburseze comisionul pentru o plata esuata din vina bancii. Ce pot sa fac?

Sunt persoana fizica. Am cont la Raiffeisen. Nu am reusit sa platesc
factura catre o persoana juridica romana din aplicatia online a
Raiffeisen pentru ca nu functioneaza corect Smart Token (am primit
mesaj ca plata a fost autorizata si efectuata, dar nu este asa, nu au
plecat banii din cont). Am facut solicitare si apoi reclamatie (pentru
ca desi nu au vazut suma de 520 lei, desi le-am trimis captura de
ecran din Smart Token), au gasit o alta plata din contul meu de 300
lei, plata pe care nu am facut-o si nici nu imi apare ca fiind facuta
din contul meu. In final am platit factura prin varsamant in contul
furnizorului deschis la BCR. Am platit 20 lei comision (pentru 520 lei
varsati). Raiffeisen spune ca nu imi ramburseaza suma de 20 lei, desi
am ajuns sa o platesc doar din culpa lor. Cui ma pot adresa pentru
a-mi recupera cei 20 lei pierduti? Multumesc!

ing credit robor ircc
In cat timp intra banii din contul ING in contul Banca Transilvania?

Cineva mi-a transferat la ora 01:00 dimineața după contul lui personal ING de lei pe contul meu Banca Transilvania tot de lei, dar banii nu au intrat nici până la ora aceasta, este ceva normal? Mulțumesc

În cât timp primesc banii printr-un transfer urgent de la Banca Transilvania?

„Am făcut astăzi un transfer urgent la ora 18:24 , înseamnă că banii îi va primi persoana respectivă tot astăzi ❓”

durata plati incasari raiffeisen
Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

credit santander germania
Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?

Am și eu o întrebare.Am cumpărat o mașină din Germania printr-un credit la banca santander și as vrea sa plec acasă în România. Și întrebarea mea este pot sa plătesc ratele la banca și din România. Va multumesc

cec credit card transfer
Daca am card la CEC Bank pot depune bani in cont in Germania la Bank Post?

Bună ziua ! Dacă am card la cec bank pot depune bani în cont în Germania la bank post ?

transfer ing revolut
Cat dureaza transferul de pe contul Revolut in contul ING?

Bună ziua . Vin cu o problema . Mi am făcut azi cont la ING , după care soțul mi a transferat de pe contul lui de Revolut o suma de bani . Problema e ca lui i arata ca banca ing a primit banii , și transferul este efectuat corect (iban +nume) dar eu am 0 lei … poate dura câteva zile ?

home bank ing
Pot transfera bani din contul in lei intr-un cont in euro, prin Home Bank?

Pot transfera bani prin Home Bank din contul de lei in cel de euro?

bcr transfer ora limita
Orele limita de procesare a platilor si transferurilor la BCR [citeste tot]