Etichete: Italia

Cat dureaza un transfer din Postepay Italia in contul meu din Romania?
card-postepay-evolution

„Cineva a facut un transfer ieri din poste pay din contul de italia si nici pana la ora actuala nu mi-au intrat banii in cont . Puteti sa imi spuneti de ce ? Mentionez faptul ca banii i-au plecat de dimineata si nici la ora actuala nu-i am .”

Postat in data: 20 feb., 2024

Cum pot sa trimit bani prin Postepay, din Italia?
banco posta app

„Buna ziua. Daca un prieten vrea sa-mi trimita bani prin postpay din Italia online cum trebuie sa procedeze?”

Postat in data: 20 ian., 2024

Pot sa fac un transfer din Libretto Smart pe card?
banco posta app

„Buna seara sunt posesoare a unui Libretto smart întrebarea mea este pot transfera din aplicația care o am a băncii intru n cont al altei persoane ce detine un card postepay”

Postat in data: 18 ian., 2024

Cat dureaza un transfer din Italia la o banca din Romania?

„buna ziua.societatea de asigurari unipol Din Italia mi-a facut un transfer de 8000 euro pe contul euro deschis la banca Transilvania, Plata a fost facuta pe data de 4 August si nici pana acum nu mi-au intrat banii.Controlez Mereu pe bt Mobil dar contul in euro ramane 0 !”

Postat in data: 28 aug., 2023

Daca am pierdut cardul Banco Posta(Italia), este posibil sa-mi trimita altul in Romania?

Buna ziua! Mi am pierdut cardul Banco Posta(Italia). Eu acum locuiescîn Romania și nu as vrea sa l blochez pentru că încă mai încasez venituri de acolo. Mi am transferat de pe aplicație bănuții în alt cont,dar nu știu ce să fac mai departe.Daca îl blochez este posibil că banca sa mi trimită alt card in Romania?

Postat in data: 18 nov., 2022

De la ce banca pot scoate euro cu un card facut in Italia?

Am card facut in italia. vreau sa scot euro. la ce banca se poate in Romania?

Postat in data: 21 mart., 2022

Care e cursul valutar daca scot lei de la un bancomat in Romania de pe un card in euro emis in Italia?

Am scos de la un bancomat BCR 2000 de lei de pe un card Mastercard emis de o banca din Italia, Casa di risparmio, iar cand am verificat pe internet banking am vazut ca mi-a luat din cont 485,32 euro, adica la un curs de schimb de 4,12 lei pentru un euro, ceea ce e foarte putin, fata de cursul oficial de 4,5 lei.

Am scos bani de pe card si la un ATM de la Banca Transilvania, iar cursul de schimb a fost corect, de 4,5 lei.

Cand am intrebat la BCR, au spus ca acesta e cursul Mastercard. E corect? Ce pot sa fac?

Eu stiam ca trebuie sa platesc doar comisionul de 2 euro pentru retrageri de numerar, nu si acest curs foarte mic, din cauza caruia am pierdut 40 de euro.

Postat in data: 30 dec., 2016

Se poate sa fac un imprumut la o banca din Romania daca lucrez in Italia?

Lucrez in Italia cu contract de munca indeterminat din 2010 la acelasi loc de munca. Am in jur de 1000-1500 de euro la luna. As dori sa fac un imprumut in Romania, se poate? Ce acte imi trebuie si cum se procedeaza? Am residenta in Italia practic toate actele necesare pt Italia am.

Postat in data: 25 ian., 2016

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia?

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia. Sau cum sa aflu starea contului aici in Italia? Si la care banci as putea retrage bani fara comision?

Postat in data: 08 sept., 2015

Daca sunt angajat in Italia pot cere un credit la o banca din Romania?

„Daca am un salariu in Italia in jur de 700 euro lunar si ca atare un venit anual de peste 8000 de euro pot cere un credit de 10 000 euro in 5 ani in ro?!
Care sant documentele necesare si cat sant ratele lunare..va multmesc”

Postat in data: 13 ian., 2015

Este normal ca un transfer interbancar din Italia in BRD Romania sa se efectueze in 5 zile lucratoare?

Voiam sa intreb daca este normal ca un transfer interbancar din Italia in BRD Romania sa se efectueze in 5 zile lucratoare?
Am inteles tarziu ca este regula bancii-nu a fost decizia mea sa-i aleg. Deabia astept sa lichidez tot cu ei si sa platesc comisioanele la alte banci mai aproape de realitate.

Postat in data: 08 nov., 2014