Etichete: bancomat

Am retras banii din bancomat, dar nu i-am primit. Ce trebuie sa fac?
banccomat-euronet-reclamatie

„Salut, am retras si eu suma de 750 de lei dintr-un atm EuroNet din Iasi dar banii nu i-am primit si eu au fost luati din contul meu revolut”

Postat in data: 27 mart., 2024

Pot sa recuperez banii din Coinbase la un bancomat Bitcoin?
Matrollo inselatorie

„Buna ziua. Cazul meu seamana puțin cu cel al d-lui cu Gap Invest și Coinbase. Eu doar am trimis banii pt investiții dar a doua zi am căutat despre firma și am descoperit că sunt firme scam . Nu am
vrut sa facă nici o tranzactie și am vrut sa mă retrag. M-au ametit in fel și chip să fac alt cont la alta banca sa primesc banii, că pe revolut de unde ii trimisesem se percep taxe , tot felul de chestii
care au început să nu se lege .

Apoi voiau date legate de cardul bancar de unde am trimis banii in revolut că sa sincronizeze nu știu
ce cod de client cu ce au ei …nu am mai răspuns . Acum primesc un apel de la cineva care spune că este de la DNSC și că i-ar fi prins pe cei de la Gap și că banii sunt băgați în Coinbase iar eu că
sa pot sa ii recuperez trebuie sa caut un bancomat Bitcoin în alt oraș căci la noi aici nu avem, și sa merg acolo sa ii scot .

Cum pot verifica și care ar fi procedura in cazul acesta ? Mi s-a părut dubioasa puțin și acesta poveste. De ce ar trebui sa mă mai feresc…menționez că a mai spus că voi avea nevoie de buletin acolo
deși nu prea înțeleg de ce. Dacă mă puteți ajuta sa înțeleg mai bine toată această nebunie va rog…” Mulțumesc!

Postat in data: 09 mart., 2024

Cat este comisionul daca scot bani de pe cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Am văzut un articol pe internet despre comisioanele băncii germane PostBank. Recent am venit acasă din Germania și am vrut sa fac un transfer străin iar aici m-am uitat parola de securitate BestSign. Iar acum vreau sa scot acei bani la un bancomat din România. Întrebarea mea este care ar fi comisionul și cati bani pot sa scot cel mai mult într-o zi?
Va doresc o zi frumoasă!”

Postat in data: 01 ian., 2024

De ce nu pot retrage bani de pe cardul Sparkasse?
sparkasse cont blocat

„Bună ziua…Am o problema..Eu am deschis cont bancar la Sparkasse Gießen..in landul Hessen..Apoi nu am mai locuit in acel oras…lucrând in Bayern..iar salarul mi se vira de către angajator in acel cont,iar banii ii puteam retrage de la orice bancomat din
localitatea unde lucram.

Am fost sunata de cei de la filiala Giesen..pentru a trimite o adresa unde sa imi trimita corespondenta..Am trimis adresa de Romania..Eu in Germania lucrez la
ingrijire persoane vârstnice,si mereu ne schimbam la alta adresa..Problema este căci mi s au virat bani in cont…Eu pot accesa contul..pentru a vedea sumele pe care le am..Dar am incercat la un bancomat sa retrag niste bani..si mi a apărut „in acest moment nu se
pot face retrageri din acest cont”.

Am mers la sucursala Sparkasse din acest land..Mi au spus sa sun la banca care mi a emis cardul (contul) adică in Gießen land Hessen..Am sunat acolo si tot mi au spus ca ma
vor pune in legătură cu un angajat al bancii si nimic..Ce pot face in acest caz? Poate fii blocat contul ?Mentionez nu am credite sau datorii.. va mulțumesc frumos”

Postat in data: 07 oct., 2023

Cu ce banca din Romania lucreaza Santander Spania?

Cu ce banca din romania lucreaza Santander spania?

Postat in data: 21 sept., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul Santander Debito?
card santander debito

Pot sa scot bani după cardul Santander in Romania dacă nu este visa?
Este card de debito

Postat in data: 30 iul., 2022

Pot sa scot bani de pe cardul Nickel la bancomatele din Moldova?
nickel card bancomat

„Ași dori să intreb despre card nickeli Meam făcut card nickeli la Franța de la Tabac și am venit la
Moldova cu el. Întrebarea mea este daca poți să scot bani depe nickeli la bancomatele Moldova”

Postat in data: 11 mai, 2022

Care este limita maxima la platile si retragerile de numerar cu cardul Postbank?
card posbank

Buna seara! Urmeaza sa fac o lucrare dentara in Romania si nu as vrea sa merg cu prea multi bani cash la mine.
Am luat legatura cu medicul dentinst si m-a informat ca pot plati si cu cardul. Imi puteti spune va rog ce suma pot plati maxim cu un card normal de la Postbank? Este card cu Vpay. Lucrarea va costa cateva mii de euro.

Postat in data: 03 mai, 2022

Exista limita de retragere bani pe zi de pe cardul Postbank? Si care este comisionul?
postbank card

Bună ziua am încasat salariul pe card post bank germania. Am scos de pe el doar 580 euro restul numi da voie zice fonduri insuficiente pe el având 1000 euro .Întrebare de ce nu mai pot scoate ? Există limită lei euro pe zi in Romania ? si comisionul care ar fi pt o tranzactie?

Postat in data: 16 apr., 2022

Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postbank? Nu am procent?
postbank comision retragere bani atm

Salut, asa o intrebare!! Ma aflu la Germania si am card de la Post Banc, voi putea scoate bani de la Romania?? Nu o sami ia procent??

Postat in data: 14 mart., 2022

De la ce bancomat pot retrage dolari cu un card din strainatate?

Bună ziua, imi puteti spune va rog de la ce bancomat sau banca din tara pot retrage dollari? Eu am un card din strainatate cu dolari.

Postat in data: 09 mart., 2022

Daca am card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania?

Daca am card BancoPosta din Italia sau un oarecare card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania??.multumesc

Postat in data: 02 feb., 2022

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

Postat in data: 06 dec., 2021

Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postepay Evolution?
card-postepay-evolution

Am posta pay revolution, pot să-l folosesc și în rominia? la ce bănci, pentru ca codu pin e din 5 cifre.

Postat in data: 26 oct., 2021

Pot scoate bani de pe un card Sparkasse sau de pe un card Deutsche Bank in Romania?
Pentru a evita aceasta conversie dezavantajoasa, trebuie doar sa selectati la ATM, atunci cand va apare mesajul de conversie, valuta locala, adica lei, nu euro, asa cum se vede in fotografia de mai sus.

Bună ziua pot scoate bani după un card sparkasse sau după un card Deutsche Bank în România?

Postat in data: 14 oct., 2021

Banii depusi la un bancomat ING nu apar in cont. Ce pot sa fac?
ing-bank-reclamatie

Am descoperit ca intr-o luna banii depusi la un bancomat ING nu apar in extrasul de cont si nu stiu ce s-a intamplat. Am mai auziat ca au patit si altii acelasi lucru, ca au depus bani dar nu au fost inregistrati in cont. Ce ma sfatuiti sa fac? Nu am scos chitanta cand am facut depunerea si nu am observat nimic neobisnuit fata de alte ocazii cand am facut depuneri.

Postat in data: 12 oct., 2021

Dacă am cont in lei la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?
card-george-bcr

Dacă am cont in lei in țară la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?

Postat in data: 11 mai, 2021

Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank Vpay. Ce pot sa fac?
card posbank

Nu pot sa scot bani de pe cardul Postbank Vpay, pe care l-am primit la munca in Germania. L-am bagat la toate bancomatele din oras, dar nu-mi spune nimic, doar ca nu-mi da bani. Ce pot sa fac?

Postat in data: 29 ian., 2021

Ce trebuie sa fac daca mi s-a blocat cardul in bancomat?

Mi s-a blocat un card de debit Unicredit intr un bancomat Raiffeisen impreuna cu suma de 2000 ron fara explicatii.

Am sunat la numarul de urgenta de 4 x15 minute in care am vorbit cu robotul.

4 zile mai tarziu sunt in aceeasi situatie fara card si bani.

Unde trebuie sa apelez pentru recuperare bani si daune?

Postat in data: 28 nov., 2020

Cardurile, ATM-urile si POS-urile Raiffeisen nu functioneaza, dar clientii bancii au ramas fara bani in conturi

Postat in data: 16 iul., 2020