Etichete: suma

Suma minima de plata la linia de credit este mai mare decat pensia! Ce pot sa fac?
credit prime reclamatie

Postat in data: 21 mart., 2024

Am fost inselat prin metoda bitcoin Moonpay. Mai pot recupera suma depusa?
moonpay teapa inselatorie criptomonede

„Bună ziua am fost inselat prin metoda bitcoin mon pay oare mai pot recupera suma depusa ete vorba de 500 de ron. Va mulțumesc frumos pentru înțelegere și va doresc o zi buna.”

Postat in data: 05 feb., 2024

Am luat teapa cu o suma mare de bani de Blochchain.com și de modertrader.UK
blockchain teapa

„Am luat teapa cu o suma mare de bani.
Buna ziua am fost mințiți de o companie Blochchain.com și de modertrader.UK de o suna de 20000 mii euro,suntem in Germania și mergem luni pa poliție aici,nu mai cred ca deja vom întoarce banii”

Postat in data: 07 sept., 2023

Hora Credit mi-a pus dobanda pe toata linia de credit, nu doar pe banii folositi. Ce pot sa fac?
hora credit stergere biroul de credit

„Bună ziua va rog respectuos sa mă ajutați am accesat pt un împrumut la Hora credit sa aprobat 2500 roni am spus că nu am nevoie de atât dar mi sa spus că plătesc doar pt cat folosesc dobânda am întrebat de 3 ori in data de 27 28 29 noiembrie se poate verifica și totuși în data de 15 mi sa pus dobânda pe toată suma 737 de lei si dobânda creste in fiecare zi 37 de lei nu te asculta nimeni ce e de făcut va rog să mă ajutati azi deja îmi cer 1515 roni mulțumesc”

Postat in data: 20 ian., 2023

Care este suma care are voie sa-mi opreasca din pensie, legal?

„Bună dimineața.
Sunt pensionar, iar pensia o primesc la Banca ING. La această bancă am un împrumut de 60.000 lei pe 5 ani. Rata lunară este de 1237,57 lei și sunt opriți când primesc pensia. Totul ok.
Am fost anunțat de bancă că au primit o poprire pe numele meu de 26.961,33 lei de la un Executor.
Pensia mea este de 3.325,00 lei.
Vă rog să-mi spuneți care este suma care are voie să-mi oprească din pensie, legal?
Mulțumesc și aștept un răspuns de la dumneavoastră.”

Postat in data: 16 iun., 2022

Cat trebuie sa-mi opreasca legal la suma de 3.000 de lei, pentru o poprire?

„Cit trebuie sa mi oprească legal din suma de 3000 ron lunar.”

Postat in data: 08 iun., 2022

Dintr-un cont nickel Franta cum pot transfera suma contului la BRD?
nickel transfer bani

Dintr-un cont nickel Franța cum și în ce condiții pot transfera suma contului la brd sau revolut. Mulțumesc. Aștept răspuns urgent, de specialitate, exclus, comentarii în necunoștință de legislația și practicilor bancare, europene. Mulțumesc.

Postat in data: 18 feb., 2022

Pot sa primesc o suma in euro intr-un cont deschis la BT?

Trebuie sa primesc o suma de bani in euro, dar eu am doar un cont in lei, la BT (Banca Transilvania). Puteti sa-mi spuneti daca pot primi acei bani in euro, daca am contul in lei sau trebuie sa-mi deschid un cont in euro? Multumesc

Postat in data: 13 feb., 2020

Cum pot lua un credit pentru dezvoltarea firmei?

Buna ziua.
Am o firma infiintata anul trecut, in domeniul serviciilor de curatatorie la domiciliul clientilor, si vreau sa iau un credit pentru dezvoltare, vreau sa cumpar niste echipamente si am nevoie de o hala pentru depozitarea materialelor.

Cum pot obtine un credit si care ar fi conditiile?

Postat in data: 30 ian., 2020

Care este suma care se retine in momentul in care apare o poprire pe cont?

Care este suma care se retine in momentul in care apare o poprire pe cont si acolo este o suma economisita din venituri din salarii de mai mult timp, dar in perioada din urma pe acel cont au intrat si sume care nu erau de natura salariala? E permis sa blocheze toata suma?

Postat in data: 31 aug., 2016

Am incercat sa transfer o suma intre conturile mele folosind mybrdnet si digipass-ul si dupa introducerea ID si parola ma readuce in pagina de logare. Ce fac?

Am incercat sa transfer o suma intre conturile mele folosind mybrdnet si digipass-ul si dupa introducerea ID si parola ma readuce in pagina de logare. Ce pot sa fac?

Postat in data: 11 ian., 2015