Tag Archives: plati

credius-telefon-email-reclamatie
Credius nu vrea sa-mi reesaloneze creditul, pentru a plati o rata mai mica. Ce pot sa fac?

Bună seara,
Am făcut împrumut la credius în 2020 în valoare de 16000 lei, le-am achitat în fiecare luna rata 1800 lei, iar de 6 luni le dau mai puțin în jur de 1000 lei pe luna, bineînțeles ca am acumulat întârzieri și penalități și ff multe telefoane cu amenințări de executare silită. Am făcut un email la ei acum o luna și am solicitat o reeșalonare a creditului pt a plăti mai puțin pe luna, nu au răspuns, dar am primit telefoane de amenințări cu poprire pe salariu. Îmi puteți da un sfat cum sa procedez?

Ghid pentru reluarea platilor la creditele cu rate amanate

Ghid pentru reluarea platilor la creditele cu rate amanate [citeste tot]

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile [citeste tot]

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul [citeste tot]
comisioane-cont-card-euro-bcr-ing

ING Bank majoreza comisioanele la platile si retragerile de pe card in lei, fiind obligata sa scada de 10 ori comisionul pentru platile in euro, de la 50 la 5 lei [citeste tot]
Pot sa verific cati bani am pe cardul Barclays la ATM-urile din Romania?

Pot sa verific la ATM-urile din Romania cati bani mai am pe un card Barclays emis in Anglia?

Ce trebuie sa fac daca am primit un plic cu o notificare de la B2 Holding – Debt Collection Agency?

Am primit o notificare de la firma de recuperare B2 Holding, a carei reprezentanta in Romania este Debt Collection Agency, pentru neplata unui credit. Ce pot sa fac?

Cate zile dureaza transferul in euro dintr-un cont ING din Romania intr-un cont Santander in Spania?

Dureaza cinci zile lucratoare transferul in euro dintr-un cont ING din Romania, intr-un cont Santander in Spania?

Pana la ce ora se proceseaza in timp real platile online la BRD, prin myBRD net?

Respectuos, va aduc la cunostinta urmatoarea problema:
– subsemnatul am incheiat un contract cu banca BRD prin care mi s-a oferit posibilitatea platilor online prin My BRD Net;
– pentru platile catre o alta banca, unde am declarat beneficiarul in drept la Sucursala BRD Str.Brasov, am constatat ca platile nu se efectueaza in timp real deoarece aplicatia dumneavoastra ma atentioneaza ca am depasit ora, in conditiile in care aceeasi aplicatie imi spune ca transferurile bancare se efectueaza in intervalul orar 07 -21,30:
– astazi am luat legatura telefonic cu un angajat al dumneavoastra la telefon prin care m-i s-a adus la cunostinta ca tranzactiile se efectueaza in timp real, numai daca acesta operatiune se efectueaza pana la ora 15.
Ca urmare a acestui fapt v-as ruga sa actualizati si informatiile referitoare la platile online in timp real, ori intre orele 07 – 15 sau 07 – 21,30, sau alt interval orar agreat de banca dumneavoastra, care sa fie comunicat si clientilor BRD!