plati

intrebari despre plati si transferuri de bani

Cand intra banii cu un transfer cu taxa de urgenta de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua! Daca azi am transferat de la BT la Reiffeisen,până în ora 15 cu taxă de urgentare,banii vor intra mâine sau azi?

Cât durează un transfer bancar între BCR și ING?

Bună ziua , cât durează transfer bancar între BCR și ING ? Am făcut transfer la ora 12:30

In cat timp se face un transfer de bani de la BT la BRD?

Bună ziua! Am trimis o suma de bani din contul meu BT, către contul meu BRD, astăzi, duminică, la ora 19:30. Când vor întra banii în contul BRD?

reclamatie Raiffeisen
Raiffeisen nu vrea sa-mi ramburseze comisionul pentru o plata esuata din vina bancii. Ce pot sa fac?

Sunt persoana fizica. Am cont la Raiffeisen. Nu am reusit sa platesc
factura catre o persoana juridica romana din aplicatia online a
Raiffeisen pentru ca nu functioneaza corect Smart Token (am primit
mesaj ca plata a fost autorizata si efectuata, dar nu este asa, nu au
plecat banii din cont). Am facut solicitare si apoi reclamatie (pentru
ca desi nu au vazut suma de 520 lei, desi le-am trimis captura de
ecran din Smart Token), au gasit o alta plata din contul meu de 300
lei, plata pe care nu am facut-o si nici nu imi apare ca fiind facuta
din contul meu. In final am platit factura prin varsamant in contul
furnizorului deschis la BCR. Am platit 20 lei comision (pentru 520 lei
varsati). Raiffeisen spune ca nu imi ramburseaza suma de 20 lei, desi
am ajuns sa o platesc doar din culpa lor. Cui ma pot adresa pentru
a-mi recupera cei 20 lei pierduti? Multumesc!

ing credit robor ircc
In cat timp intra banii din contul ING in contul Banca Transilvania?

Cineva mi-a transferat la ora 01:00 dimineața după contul lui personal ING de lei pe contul meu Banca Transilvania tot de lei, dar banii nu au intrat nici până la ora aceasta, este ceva normal? Mulțumesc

În cât timp primesc banii printr-un transfer urgent de la Banca Transilvania?

„Am făcut astăzi un transfer urgent la ora 18:24 , înseamnă că banii îi va primi persoana respectivă tot astăzi ❓”

paypal transfer reclamatie
Am probleme cu transferul din Paypal: nu mi-au intrat banii pe card. Ce pot sa fac?

„Salut am urmatoarea problema :

Am facut acum o luna un transfer din Paypal catre cardul meu bancar, transferul a mers normal din partea celor de la Paypal iar eu asteptam banii sa intre pe card (mentionez ca nu este primul transfer, am facut multe chiar si dupa acest transfer) , am asteptat 2 saptamani si i-am sunat pe cei de la Paypal, acestia mi-au trimis un cod de referinta ARN pe care sa il trimit la banca sa imi localizeze banii, am facut asta iar banca nu mi-a gasit nimic si m-a trimis inapoi la Paypal.

Acum cei de la Paypal spun ca eu nu au ce sa faca ca de la ei a plecat totul cu brio iar banca mea trebuie sa ma ajute. Sincer nu stiu ce sa mai fac am sunat si trimis emailuri in fiecare zi in speranta ca primesc un raspuns mai adecvat. Am dat de acest site care sper sa imi poata oferi niste sfaturi, eu nu doresc sa ma dau batutu deloc.”

durata plati incasari raiffeisen
Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

bt pay plata telefon
De ce nu merge aplicatia Bt pay?

„De ce nu merge aplicația Bt pay?”

credit santander germania
Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?

Am și eu o întrebare.Am cumpărat o mașină din Germania printr-un credit la banca santander și as vrea sa plec acasă în România. Și întrebarea mea este pot sa plătesc ratele la banca și din România. Va multumesc

bcr transfer ora limita
Orele limita de procesare a platilor si transferurilor la BCR [citeste tot]
banca transilvania transfer
Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

Cum pot face tranzactia de pe card Livret A pe card de debit George BCR?

Spune ti mi va rog cum pot face tranzactia de pe card livret a pe card mastercard,sau pe un card debit george? multumesc

Cat timp dureaza sa intre in contul BT salariul din Norvegia?

Bună ziua! Soțul meu lucrează în Norvegia și i s a pus salariul joi, pe contul cardului Bt , astăzi este luni și încă nu au intrat banii? Cât timp durează?

reclamatie Raiffeisen
Raiffeisen a aprobat plata cu cardul, desi am anuntat ca e frauda! Ce pot sa fac?

„Pe 21 ianuarie am primit 3 SMS-uri de autorizare a unor sume pe care nu le recunosteam. Am sunat in Call Center sa va spun ca nu autorizez sumele si sa va rog sa blocati sumele si cardul. M-am prezentat in sucursala din Pantelimon sa reiterez tentativa de frauda si apoi am depus o plangere la Sectia de Politie nr. 9.
Banca a retinut sumele.
Fara sa ma contacteze, pe 26 ianuarie banca a procesat plata.
Cat de putin sigur este sistemul informatic al dvs. incat nu ati putut corela o reclamatie de frauda cu sume retinute in cont?
Ati solutionat 2 din 3 reclamatii fara a avea ceva de la politie (dupa aproximativ 2 saptamani in care mi s-a spus doar sa astept, v-am adus, pe langa nr de inregistrare si dovada de la politie).
De ce ati dat drumul, pe 26 ianuarie, tranzactiilor reclamate de mine pe 21 ianuarie fara a lua legatura cu mine sau cu politia?
Ati putut sa reemiteti cardul rapid, insa nu mi-ati putut tine in siguranta contul de economii.
Voi reveni saptamanal cu reclamatii la dvs. pana cineva isi asuma cazul.”

Cat dureaza transferul de bani de pe Revolut in contul altei banci?

Buna ziua, cat dureaza un transfer de bani de pe Revolut in contul Raiffeisen? Mentionez ca am confirmarea de trimitere de la Revolut dar banii nu se regasesc in contul Raiffeisen, toate detaliile contului fiind corecte. Multumesc!

reclamatie Raiffeisen
Banca are dreptul sa-mi faca operatii pe cont fara acordul meu?

„Am conturi deschise la Raiffeisen in lei unde se vireaza si salariu si in euro. Pe contul de lei am o descoperire de cont pentru care platesc o dobanda lunara de nerambursare.

Datorita faptului ca nu am avut bani in contul de lei banca a luat din contul de euro (a facut schimb de moneda si a transferat in contul de lei de unde a incasat dobanda ce trebuia achitata).

Au dreptul sa faca acest lucru? Au dreptul sa- mi faca operatii pe cont fara acordul meu?
Vreau sa-i reclam, deoarece consider ca este o practica abuziva. Unde ma pot adresa?”

card-george-bcr
Cat dureaza un transfer de bani de pe card BCR pe card Raiffeisen?

Bună ziua, daca o persoana mia transferat dupa card BCR pe cardul meu Raiffeisen sambata la ora 23, în cat timp intra banii? Eu cred ca trebuia sa între ca este online card pe card.

Cat dureaza un transfer de bani online de la BCR la BT?

Ieri, 29.11, mi-a transferat cineva o suma mica de bani online de la BCR la BT iar suma nu a ajuns nici astazi, 30.11, nu stiti cand va ajunge aproximativ ?

Cum pot sa deschid repede un cont bancar, fara sa merg la banca?

Vreau sa deschid un cont bancar. Am avut la ing dar s-a inchis din cauza unei poprire.
Se poate? Si repede. Primesc de la Apia niste bani. Ce sa fac ?