Etichete: schimbare

Comparatie rate credit Prima Casa schimbat cu dobanda fixa
Trecerea de la ROBOR la dobanda fixa nu este recomandata, in acest moment
Comparatie rate credit Prima Casa schimbat cu dobanda fixa

Postat in data: 24 ian., 2023

BT nu mi-a raspuns la cererea de schimbare a indicelui ROBOR in IRCC. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am credit prima casa de la BT si am depus cerere de schimbare a indicelui ROBOR in IRCC in 09 August 2022. Inca nu am primit nici un raspuns. Intre timp am fost programata la ei sa cer lamuriri si mi-au comunicat ca cererea mea este in procesare, ca a fost inregistrata in „centrala” in data de 20 August, sambata si vor trimite email sa urgenteze procedura. Ce ma sfatuiti sa fac?

Scadenta ratei este in 15 ale lunii si ieri am primit mesaj ca rata s-a marit din nou . Nu doresc sa paltesc atat de mult. Din decembrie anul trecut rata a crescut cu 500 lei. Multumesc anticipat.

Postat in data: 12 oct., 2022

Imi sunt refuzate pentru schimbare bancnotele de 50 de lire! Este legal?
schimbare lire vechi hirtie

Buna ziua, as dori sa ma ajutati cu un raspuns privitor la schimbarea bancnotelor din hartie de 50 de lire. Anglia a anuntat ca ii retrage din circulatie incepand cu 31 Sept 2022, dar mie deja imi sunt refuzate peste tot in Romania. Este legal?

Postat in data: 11 sept., 2022

Bancnota de 500 de lei emisa in 1 iulie 2005 mai este in circulatie?

Dupa moartea tatalui meu, am gasit printre hartiile lui cateva bancnote de 500 lei emise la 1 iulie 2005. Mai sunt in circulatie?
Daca nu mai sunt in circulatie, unde le pot schimba?

Postat in data: 07 mai, 2019

Cum se schimba parola la myBRD Net dupa ce expira?

Mi s-a cerut sa schimb parola, deoarece a trecut un an. Am sunat la BRD si mi s-a dat alta parola. Am introdus-o si am intrt in cont. Vrand sa modific aceasta parola data de BRD, am intampinat urmatoarele probleme: intru in Setari/schimbare parola si se cere: parola initiala (am testat parola data de BRD); noua parola; repetare noua parola. Am intordus o noua parola si am repetat-o. Apoi confirmare-OK. Am primit mesaj: parola initiala nu este ok. Am introdus la parola initiala vechea parola cu care intram in cont. Am primit acelasi mesaj: parola initiala nu este ok. Si mi s-a blocat accesul la cont. Nu inteleg care este problema. Va rog lamuriti-ma ce inseamna ‘parola initiala’ sau unde gresesc.

Postat in data: 21 sept., 2016