Carduri

intrebari si raspunsuri despre carduri bancare

Pot scoate bani in Romania de pe un card VR Bank?
card vr bank

Buna ziua,am card de la Vr-bank din Germania,pot scoate banii in Romania? Multumesc frumos

Postat in data: 29 ian., 2023

Pentru inchiderea cardului Avantaj ce trebuie sa fac?

Postat in data: 04 ian., 2023

Pot scoate bani de pe cardul Postbank, daca nu am pinul?
card postbank

Bună seara am un card girocard de la Postbank dar nu mai am pinul pot scoate bani de pe el?

Postat in data: 17 dec., 2022

Am card Post bank, pot sa il folosesc in Romania?
card postbank

Plec peste câteva zile în țară și am card post bank pot sa îl folosesc în România?

Postat in data: 08 dec., 2022

Cum pot sa fac o reclamatie la BCR?
bcr reclamatie

Cum se poate face o reclamatie la BCR?

Postat in data: 28 nov., 2022

Cum pot afla pinul cardului BRD, daca l-am uitat?
BRD - reclamatie-cont-inactiv

Am uitat pinul cardului BRD. Cum pot sa-l aflu?

Postat in data: 28 nov., 2022

Unde pot sa reclam banca Raiffeisen, pentru ca mi-a incasat salariul in cardul de credit?
reclamatie Raiffeisen

Unde pot sa reclam banca Reiffeeisen ? Am solicitat sa imi mute banii personali de pe un card pe altul.. Am doua carduri.unul de credit si unul de debit. Am primit salariul in contul celui de credit Banca nu a facut niciodata nici-o atentionare …timp de 4 ani..

Nu as fi aflat ca este o greseala daca nu as fi retras bani si am primit in desfasurator o suma ca dobanda perceputa de banca.. Abia atunci am aflat.. Am cerut să imi mute banii in celalalt cont …sau sa inchida cardul de credit si deci si contul.. Nu Deci ….ce pot sa fac ?

Postat in data: 27 nov., 2022

De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul Postbank în cardul Revolut?
card postbank

De ce nu pot sa transfer mai mult de 1000 euro de pe cardul postbank în cardul de revolut? Sau asi putea sa fac Mao multe transferuri într-o zi sa fac sa fac și pe revolut și pe cardul Transilvania?

Postat in data: 27 nov., 2022

Cum pot sa-mi inchid Cardul Avantaj, daca nu pot sa ajung in sucursala?
card avantaj inchidere

Am văzut pe internet cum ca m-ați putea ajutat cu închiderea unor card de credit Card Avantaj emis de Credit Europe BANK .

Am sunat in Call Center dar mi-au spus ca trebuie sa merg neaparat intr-o sucursala . Îmi este imposibil sa ajung. Ce ar trebuie sa fac sa pot sa-mi închid cardurile.

Postat in data: 22 nov., 2022

Nu pot retrage bani de pe cardul Postbank in Romania. Ce pot sa fac?
card posbank

Bună ziua,am și eu o problemă cu cardul Postbank,nu pot retrage bani de pe el aici în Romania,înapoi în Germania nu ma pot întoarce să plec la bancă,bani pe el sunt că stiu că mia intrat ultimul salariu,acces la aplicatie nu am,am scris lor dar nu sa mai rezolvat nimic,îmi zic să sun pe un numar dar nu vorbesc Germana,mă puteți cumva ajuta?

Postat in data: 21 nov., 2022

Daca am pierdut cardul Banco Posta(Italia), este posibil sa-mi trimita altul in Romania?

Buna ziua! Mi am pierdut cardul Banco Posta(Italia). Eu acum locuiescîn Romania și nu as vrea sa l blochez pentru că încă mai încasez venituri de acolo. Mi am transferat de pe aplicație bănuții în alt cont,dar nu știu ce să fac mai departe.Daca îl blochez este posibil că banca sa mi trimită alt card in Romania?

Postat in data: 18 nov., 2022

Cum se poate reinnoi cardul CEC Bank pentru o persoana nedeplasabila?
reinnoire card cec

Bună seara, Mama primește pensia pe Card CEC Banc,i se expira cardul dar din păcate nu este deplasabila cum se poate reînnoi Cardul?

Postat in data: 18 nov., 2022

Ce oferte au bancile de Black Friday?
black friday banci

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Postat in data: 11 nov., 2022

De ce mi se transmite ca nu am numarul de telefon mobil actualizat, cand vreau sa-mi inregistrez cardul in BT Pay?
BT-Pay_adauga_card

De ce mi se transmite că nu am Nr de telefon mobil actualizat la bancă cînd vreau să mi fie înregistrat cardul in aplicatia BT Pay?

Postat in data: 05 nov., 2022

Cu ce banca din Romania lucreaza Santander Spania?

Cu ce banca din romania lucreaza Santander spania?

Postat in data: 21 sept., 2022

Se poate verifica cardul de Germania Postbank in Romania?
card posbank

Buna ziua .as vrea sa va intreb daca se poate verifica cardul de germania bankpost in romania???va multumesc

Postat in data: 31 aug., 2022

Nu primesc SMS cu codul pentru cardul Ma French Bank. Ce pot sa fac?
mafrenchbankcard

buna ziua, miam facut un card MA FRENCH BANK dar din pacate codu numi mai vine spunetimi va rog ce pot face

Postat in data: 18 aug., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul Santander Debito?
card santander debito

Pot sa scot bani după cardul Santander in Romania dacă nu este visa?
Este card de debito

Postat in data: 30 iul., 2022

In loc de o marire de internet, Vodafone mi-a facut un alt abonament, fara sa stiu. Pot sa reziliez contractul?
reclamatie vodafone

Am mers Intr un magazin Vodafone pentru a face o mărire de internet la un abonament pe care îl aveam la ei. Operatorul mi a făcut un alt abonament pe încă doi ani, lucru pe care eu nu l am cerut și nu am fost informată ca îmi va face in alt abonament pentru încă doi ani. Mi a spus ca voi primi un cod pe telefon pe care să îl transmit pentru a mi putea mări internetul .

Asta s a întâmplat în februarie 2022. Abia în luna Iulie 2022 am aflat de la un alt operator ca am contractul până în 2024 .
Am luat legătura cu cei de la Vodafone ca doresc rezilierea contractului, deoarece operatorul lor m a mințit în legătură cu el, și cu perioada contractuala,iar aceștia mi au spus ca trebuie să plătesc toată valoarea contractului pentru a putea fi reziliat.

Ce pot face în situația de față ?
Mulțumesc!

Postat in data: 12 iul., 2022

Pot sa fac cererea de inchidere a cardului de credit Credit Europe Bank prin e-mail?

„Bună ziua.
Am un card de cumpărături la europe credit bank pe care nu îl mai folosesc de câțiva ani și pe care as vrea sa îl închid(toate datoriile platite). Am sunat la ei și mi-au cerut sa fac o cerere de închidere cont + cerere scrisa de mana cum ca o sa distrug cardul pe care sa le trimit prin posta romana sau prin fan curier la sediul lor.

Eu sunt din Iași și nu mai au sucursala aici. Este normal sa ma pună sa trimit documentele prin curier și sa nu accepte sa le trimit pe email? Mulțumesc, o zi buna”

Postat in data: 25 iun., 2022