credit hora credit

Hora Credit nu vrea sa-mi inchida linia de credit, daca nu platesc dobanda. E legal?
hora credit reclamatie

„Bună ziua. Am o întrebare. Ieri, duminica seara, am făcut o solicitare la Hora Credit pentru un împrumut de 300 RON. M-am trezit cu o linie de credit aprobata de 2000 de lei.

Astăzi am sunat la ei sa o închid – nu aveam nevoie de linie de credit și mi-au spus ca o pot închide dacă plătesc dobânda 80 de Ron – bani în plus fata de cei 2000 de Ron.

A se menționa ca banii respectivi nici nu au intrat măcar încă în contul meu și de pe o zi pe alta am de returnat 80 de Ron în plus ca să închid linia. E legal??”

Postat in data: 16 mai, 2022

Am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit si am ajuns la o datorie de 2.000 de lei. Ce pot sa fac?
hora credit ifn

Dupa ce am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit, am ajus la o datorie de aproape 2.000 de lei.

Prima data am luat 100 de lei si i-am platit dupa 5 zile fara dobanda. A doua zi am luat 210 lei si am platit dupa 9 zile 252 de lei. In aceeasi zi am mai luat 500 de lei si dupa 15 zile am platit 660 de lei. In aceeasi zi am luat alti 670 de lei si dupa 15 zile am platit 885 de lei. Ziua urmatoare am luat inca 720 de lei si dupa 11 zile am platit 893 de lei. In aceeasi zi, 26 aprilie, am luat 870 de lei, pe care nu i-am mai putut plati, pentru ca la data scadenta, in 9 mai, adica dupa 12 zile, ar fi trebuit sa platesc o dobanda de 243 de lei si o penalitate de inca 243 de lei, in total 1.357 de lei.
Pentru a prelungi termenul de rambursare a imprumutului trebuia sa achit 487 de lei.
Acum, am de platit in total 1984 de lei.
Ce pot sa fac?

Postat in data: 17 mart., 2022

Am trei credite la ICredit, Hora Credit si Credius, dar nu le mai pot plati. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am trei credite diferite, unul unde trebuie sa achit 2600 de lei la Icredit, unul de 2500 de lei la Credius si unul de 800 de lei la Horacredit, de la Icredit am primit prima oara 9 milioane dupa am facut refinantare am primit iar 9 milioane, de la credius am primit 1400 si trebuie sa dau inapoi 2500 si de la hora am luat 700 de lei si daca vreau sa inchid creditul e 815 lei.

O vreme am achitat ratele in regula la toate creditele dar nu mai tin pasul, nu mai am loc de munca si nu mai pot sa platesc , mai ales ca la Icredit trebuie sa plateac 115 lei pe saptamana.

Imi doresc sa inchid cumva toate creditele, de la Credius am primit deja plic cu somatie de executare silita, eu am doar apartamentul pe numele meu dar nu in totalitate, tatal meu are drept de uzufruct, se poate pune sechestru pe apartament de la o suma asa mica?

Si cum ar trebuie sa procedez sa rezolv situatiile mele cu toate creditele? Multumesc frumos!

Postat in data: 01 mart., 2022

N-am putut plati la timp creditul Hora Credit. Ce pot sa fac?
hora credit stergere biroul de credit

Astăzi am plătit creditul la Hora Credit, mi a solicitat sa bifez sa accept termini si condiții.

Am sunat la Hora credit, după plata creditului online, mi a apărut alta suma de bani de plata în rate.

Mi s a spus ca am bifat eu greșit ca banii intra maine și trebuie maine sa plătesc pentru doua zile.

Ideea este ca su intrat ai banii, am vrut sa plătesc îmi cere un cod, si codul pe care l au trimis la plata anterioara nu mai este bun.

Am dat sa plătesc din nou, si nu mai primesc alt cod mesaj pe telefon

Am sunat la Hora credite si răspunde robotul ca programul este de pe site,am sunat pana în ora 18.00, pe site au program pana la ora 20.00

Postat in data: 24 feb., 2022

Pot renunta la creditul Hora Credit? Au dobanzi inadmisibil de mari: 62.000%
hora credit dobanda dae

Unde pot face o sesizare pentru Hora credit? Am luat un credit de 3000 de lei și ei bagă dobânda peste mare. Este inadmisibil să aibe dobânzi mari!

Postat in data: 11 feb., 2022

Cand imi intra banii de la Hora Credit pe card?

Ieri mi au fost transferați bani de la hora credit la ora 22 către contul meu Raiffeisen.

când îmi întra banii pe card?

Postat in data: 10 feb., 2022