Etichete: dae hora credit

Pot sa reclam undeva dobanzile cosmice la creditul Hora Credit?
hora credit reclamatie

„Va salut
Am si eu o problema grava cu Hora Credit si amcitit raspunsul excelent de pe site!
Am fost deja poprit!
Pt 2100 lei, in dec 2021, acum am achitat 8756 lei!
Daca se poate va rog?
1 Pt dobanzile cosmice de 730 pp si 69…DAE pot sa reclam undeva? e incriminat de lege? mai ales ca nu s-a negociat cu mine clauza asta!
2 Executorul mi-a trimis simultan somatia si incuviintarea si instiintarea dar deja era facuta poprirea!!!
Cum pot recupera ceva va rog si sa ma indrept impotriva lor?
MULTUMESC MULT, CU RESPECT”

Postat in data: 26 mart., 2024

Am cerut la Hora Credit un imprumut cu 0% dobanda, dar am primit o linie de credit cu dobanda mare. Ce pot sa fac?
hora credit reclamatie

„Bună ziua!Va rog sa ma ajutați cu un „incident”cu HoraCredit. Am solicitat un împrumut fiind CLIENT NOU,în valoare de 1.000 lei ptr.30 de zile.Telefonic mi s-a aprobat 1.560 lei ,erau ptr.investigatii medicale ptr.care erau documente,ptr.1 an.

Eu am rambursat împrumutul la o luna,am achitat și o dobânda și acum am primit un răspuns la email cu dobânda peste dobânda. NISTE HOTI.Va rog sa ma ajutați.”

Postat in data: 11 dec., 2023

Pot sa anulez creditul de la Hora Credit?
hora credit dobanda dae

Vineri după amiază,am solicitat un credit de nevoi personale de la Hora credit,suma de 300 lei și au tras de timp și au zis că mă incadrez in limita de 700 lei și că numai luni îmi intră în cont banii.Pot să anuleze creditul? Banii nu au intrat în cont.

Postat in data: 11 dec., 2022

Hora Credit mi-a pus dobanzi foarte mari la credit, iar acum ma ameninta cu executarea silita! Ce pot sa fac?
dobanda credit hora credit

„Am primit o linie maxima de credit de 1710 lei de la Hora Credit, din care am plătit 450 lei , dar a crescut chiar mai mult până luna următoare în care trebuia să plătesc diferența, în afară de acest lucru situația actuală este plată în rate de 3765.15 și
pentru a încheia datoria , care îmi este peste puteri.

Deși am rugat să ajungem la o înțelegere pt a putea plăti datoria în rate, mă amenință cu executarea silită și că deja a raportat dosarul către departamentul executării silite, menționez că le-a am spus situația mea că stau cu chirie, că îmi este imposibil să plătesc tot odată și să nu mai mărească datoria cu dobânzi peste dobânzi , penalități peste penalități ,

totul este în zadar, ce este de făcut, mi se pare un mare abuz, cămătărie, nu a făcut
nimeni o crimă că a făcut un împrumut, sunt care nu se ajung cu banii, spunem pentru nevoi personale, de fapt poate pentru tratament , terapii la un copil cu nevoi speciale cum este cazul meu și cu miile în aceiași situație, dobânda este peste suma împrumutată în continuare creștere, parcă această nenorocire este fără ieșire, ce să fac?

Sfat : numai împrumutați oameni buni și aveți grijă de la cine că cădeți în mână cămătarilor cu acte în regulă, sper să dispară de pe piață astfel de proceduri exagerat de abuzive!!!”

Postat in data: 20 oct., 2022

Pot renunta la creditul Hora Credit? Au dobanzi inadmisibil de mari: 62.000%
hora credit dobanda dae

Unde pot face o sesizare pentru Hora credit? Am luat un credit de 3000 de lei și ei bagă dobânda peste mare. Este inadmisibil să aibe dobânzi mari!

Postat in data: 11 feb., 2022