Etichete: imprumut Hora Credit

Dobanda la creditul Hora Credit trebuie platita din ziua semnarii contractului sau de cand au intrat banii in cont?
hora credit clauza abuziva credit

„Bună ziua!
Am cerut un împrumut de la un IFN( Hora credit) pe data de 31.12.2023, în jurul orei 09.30, am sunat în departamentul de informații pentru a afla dacă voi primi suma respectivă in aceeași zi, colega mi a transmis faptul ca voi primii banii in maxim o ora in cont.

Astăzi suntem în data de 03.01.2024 și nu am primit banii.Am sunat în fiecare zi la aceștia și mi au spus ca in nu ar trebui să fiu comisionata pentru aceste zile deoarece nu mi au intrat acești bani și să sun astăzi, am discutat astăzi cu un coleg și mi a transmis faptul ca, nu îl interesează ce am vorbit cu o colega sau cu alții, trebuie să achit acea dobândă deoarece atunci s a semnat contractul, deși mi s a spus foarte clar faptul ca voi primii banii in ziua in care am depus și solicitarea, altfel aș fi solicitat depunerea în ziua de 03.01.2024, dacă ar fi știut ca nu îmi vor fi virați.
Aș dori sa aflu părerea dumneavoastră.
Vă mulțumesc!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Hora Credit m-a executat silit cu 20.000 de lei, pentru un credit de 3.900 de lei! Ce pot sa fac?

„Saptamana trecuta am fost executat silit de catre HORA CREDIT fara sa fiu anuntat pentru un credit de 3980 lei la care trebuie sa restitui 20.000 lei , iar banca mi.a blocat in cont 50% din salariu … ci nu 33% asa cum scrie in actele primite . ce mai pot face?”

Postat in data: 20 dec., 2023

Hora Credit mi-a pus dobanda pe toata linia de credit, nu doar pe banii folositi. Ce pot sa fac?
hora credit stergere biroul de credit

„Bună ziua va rog respectuos sa mă ajutați am accesat pt un împrumut la Hora credit sa aprobat 2500 roni am spus că nu am nevoie de atât dar mi sa spus că plătesc doar pt cat folosesc dobânda am întrebat de 3 ori in data de 27 28 29 noiembrie se poate verifica și totuși în data de 15 mi sa pus dobânda pe toată suma 737 de lei si dobânda creste in fiecare zi 37 de lei nu te asculta nimeni ce e de făcut va rog să mă ajutati azi deja îmi cer 1515 roni mulțumesc”

Postat in data: 20 ian., 2023

Care este contractul standard al creditelor acordate de Hora Credit?
hora credit contract

Care este contractul pentru creditele de la Hora Credit?

Postat in data: 25 dec., 2022

Pot sa anulez creditul de la Hora Credit?
hora credit dobanda dae

Vineri după amiază,am solicitat un credit de nevoi personale de la Hora credit,suma de 300 lei și au tras de timp și au zis că mă incadrez in limita de 700 lei și că numai luni îmi intră în cont banii.Pot să anuleze creditul? Banii nu au intrat în cont.

Postat in data: 11 dec., 2022

Hora Credit mi-a pus dobanzi foarte mari la credit, iar acum ma ameninta cu executarea silita! Ce pot sa fac?
dobanda credit hora credit

„Am primit o linie maxima de credit de 1710 lei de la Hora Credit, din care am plătit 450 lei , dar a crescut chiar mai mult până luna următoare în care trebuia să plătesc diferența, în afară de acest lucru situația actuală este plată în rate de 3765.15 și
pentru a încheia datoria , care îmi este peste puteri.

Deși am rugat să ajungem la o înțelegere pt a putea plăti datoria în rate, mă amenință cu executarea silită și că deja a raportat dosarul către departamentul executării silite, menționez că le-a am spus situația mea că stau cu chirie, că îmi este imposibil să plătesc tot odată și să nu mai mărească datoria cu dobânzi peste dobânzi , penalități peste penalități ,

totul este în zadar, ce este de făcut, mi se pare un mare abuz, cămătărie, nu a făcut
nimeni o crimă că a făcut un împrumut, sunt care nu se ajung cu banii, spunem pentru nevoi personale, de fapt poate pentru tratament , terapii la un copil cu nevoi speciale cum este cazul meu și cu miile în aceiași situație, dobânda este peste suma împrumutată în continuare creștere, parcă această nenorocire este fără ieșire, ce să fac?

Sfat : numai împrumutați oameni buni și aveți grijă de la cine că cădeți în mână cămătarilor cu acte în regulă, sper să dispară de pe piață astfel de proceduri exagerat de abuzive!!!”

Postat in data: 20 oct., 2022

Care sunt conditiile generale de acordare a creditelor Hora Credit?
hora credit reclamatie

Postat in data: 20 oct., 2022

N-am putut plati la timp creditul Hora Credit. Ce pot sa fac?
hora credit stergere biroul de credit

Astăzi am plătit creditul la Hora Credit, mi a solicitat sa bifez sa accept termini si condiții.

Am sunat la Hora credit, după plata creditului online, mi a apărut alta suma de bani de plata în rate.

Mi s a spus ca am bifat eu greșit ca banii intra maine și trebuie maine sa plătesc pentru doua zile.

Ideea este ca su intrat ai banii, am vrut sa plătesc îmi cere un cod, si codul pe care l au trimis la plata anterioara nu mai este bun.

Am dat sa plătesc din nou, si nu mai primesc alt cod mesaj pe telefon

Am sunat la Hora credite si răspunde robotul ca programul este de pe site,am sunat pana în ora 18.00, pe site au program pana la ora 20.00

Postat in data: 24 feb., 2022

Pot renunta la creditul Hora Credit? Au dobanzi inadmisibil de mari: 62.000%
hora credit dobanda dae

Unde pot face o sesizare pentru Hora credit? Am luat un credit de 3000 de lei și ei bagă dobânda peste mare. Este inadmisibil să aibe dobânzi mari!

Postat in data: 11 feb., 2022

Cand imi intra banii de la Hora Credit pe card?

Ieri mi au fost transferați bani de la hora credit la ora 22 către contul meu Raiffeisen.

când îmi întra banii pe card?

Postat in data: 10 feb., 2022

Linia de credit de la Hora Credit are o dobanda (DAE) de 69.467%? E normal asa ceva?
hora credit stergere biroul de credit

Buna ziua.Va rog să mă iertați daca nu m am adresat bine dar am văzut că ați răspuns e internet la o întrebare despre bănci .V as ruga să mă ajutați și pe mine dacă puteți.

Acum câteva zile am luat cu împrumut 500 de lei de la Hora credit online.nu mă deranjează dobânda pentru că o să i înapoiez mâine.cu o săptămână înainte am mai împrumutat 100 de lei pe 7 zile și i am returnat.

Acum însă m au sunat și mi au spus că îmi dau 1000 de lei sau mai putin pe o perioada mai mare.am intrat pe site și am cerut 500 de lei pe o perioada de 6 luni după care m au sunat din nou și mi au spus sa dau click și sa iau împrumutul.

Am dat click și m am trezit cu 500 de lei pe 14 zile plus că mi au trimis în email un contract pe un an cu o linie de credit de 1750 lei și au zis că pot scoate oricînd.am scos 500 și mi au trimis un grafic de rambursare in care scrie că trebuie să dau 100 și ceva de lei la fiecare 14 zile pe o perioada de un an pentru tranșă de 500.

Acum nu mai înțeleg nimic pentru că trebuie să dau înapoi după cum arată graficul vreo 3700 de lei.am sunat la ei și m au dus cu zăhărelul neștiind ce să mi răspundă clar .Mi e foarte frica că poate trebuie să dau atitia bani eu având pensie socială și pensie de handicap pentru că sunt bolnav.nu știu ce să mai fac așa că vă rog pe dumneavoastră dacă puteți să mă ajutați cu un răspuns.va mulțumesc mult .

Postat in data: 26 nov., 2021