Etichete: abuz hora credit

Este legal ca Hora Credit sa-mi ceara 7.000 de lei pentru un imprumut de 1.700 de lei?
reclamatie hora credit

„Buna ziua. Am imprumutat de la Hora credit 1700 lei, nu am reusit sa ii achit, iar acum dupa 150 de zile de întârziere am 6970 lei de plata, si dobanzile inca continua sa fie adaugate. In conditiile in care le-am trimis email-uri unde am solicitat un plan de rambursare sau o oferta ceva, intrucat nu pot achita acea suma, si au REFUZAT. Ce pot face in situatia asta?”

Postat in data: 09 feb., 2024

Hora Credit nu vrea sa-mi inchida linia de credit, daca nu platesc dobanda. E legal?
hora credit reclamatie

„Bună ziua. Am o întrebare. Ieri, duminica seara, am făcut o solicitare la Hora Credit pentru un împrumut de 300 RON. M-am trezit cu o linie de credit aprobata de 2000 de lei.

Astăzi am sunat la ei sa o închid – nu aveam nevoie de linie de credit și mi-au spus ca o pot închide dacă plătesc dobânda 80 de Ron – bani în plus fata de cei 2000 de Ron.

A se menționa ca banii respectivi nici nu au intrat măcar încă în contul meu și de pe o zi pe alta am de returnat 80 de Ron în plus ca să închid linia. E legal??”

Postat in data: 16 mai, 2022

Hora Credit ne contacteaza abuziv! Unde putem face reclamatie?
hora credit reclamatie

„Bună ziua,
Am găsit emailul dvs pe un forum. Avem n solicitări scrise către hora credit pentru dezabonare. Creditul a fost achitat. Eu desfășoară campanii de phising pentru racolare clienți. Ne contactează abuziv. Cum considerați ca putem continua? Mulțumesc! Ma gandeam ANPC, politie? Alte idei?”

Postat in data: 14 mai, 2022