Tag Archives: DAE

credius-reclamatie
Credius m-a inselat, nu stiam de durata si costurile mari ale creditului. Ce pot sa fac?

Bună ziua, și eu am fost înșelat de Credius ifn. Nu am fost informat ca durata creditului va fi de 60 luni. Am mai avut un credit la ei de 17 luni, am plătit dublu. Dar acum valoarea creditului de 4100 ajung să dau 14907. Menționez că am fost personal sa ridic TV, am primit contractul în mână, nu am făcut nimic online, dar nu am semnat absolut nimic,nu e nici o stampila, ma informat doar cu rata lunară și atât. Plată anticipată pot face in 3 tranșe măcar? Nu am de unde da suma odată

dobanzi credite nevoi

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale? [citeste tot]
hora credit dobanda dae
Pot renunta la creditul Hora Credit? Au dobanzi inadmisibil de mari: 62.000%

Unde pot face o sesizare pentru Hora credit? Am luat un credit de 3000 de lei și ei bagă dobânda peste mare. Este inadmisibil să aibe dobânzi mari!

hora credit stergere biroul de credit
Linia de credit de la Hora Credit are o dobanda (DAE) de 69.467%? E normal asa ceva?

Buna ziua.Va rog să mă iertați daca nu m am adresat bine dar am văzut că ați răspuns e internet la o întrebare despre bănci .V as ruga să mă ajutați și pe mine dacă puteți.

Acum câteva zile am luat cu împrumut 500 de lei de la Hora credit online.nu mă deranjează dobânda pentru că o să i înapoiez mâine.cu o săptămână înainte am mai împrumutat 100 de lei pe 7 zile și i am returnat.

Acum însă m au sunat și mi au spus că îmi dau 1000 de lei sau mai putin pe o perioada mai mare.am intrat pe site și am cerut 500 de lei pe o perioada de 6 luni după care m au sunat din nou și mi au spus sa dau click și sa iau împrumutul.

Am dat click și m am trezit cu 500 de lei pe 14 zile plus că mi au trimis în email un contract pe un an cu o linie de credit de 1750 lei și au zis că pot scoate oricînd.am scos 500 și mi au trimis un grafic de rambursare in care scrie că trebuie să dau 100 și ceva de lei la fiecare 14 zile pe o perioada de un an pentru tranșă de 500.

Acum nu mai înțeleg nimic pentru că trebuie să dau înapoi după cum arată graficul vreo 3700 de lei.am sunat la ei și m au dus cu zăhărelul neștiind ce să mi răspundă clar .Mi e foarte frica că poate trebuie să dau atitia bani eu având pensie socială și pensie de handicap pentru că sunt bolnav.nu știu ce să mai fac așa că vă rog pe dumneavoastră dacă puteți să mă ajutați cu un răspuns.va mulțumesc mult .

dobanzi-refinantare-credite-ipotecare-top

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit ipotecar [citeste tot]
dobanzi-credite-locuinta-banci

Dobanda la creditele ipotecare a scazut sub 6%, dupa reducerea IRCC la 1,88%

Dobanda la creditele ipotecare a scazut sub 6%, dupa reducerea IRCC la 1,88% [citeste tot]
dobanzi-credite-nevoi-personale

Care banci au cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit de nevoi personale? [citeste tot]
ICredit m-a raportat la Biroul de Credit, desi i-am anuntat ca am o problema si nu pot plati la timp. E legal?

Am avut un credit la ICredit de 1.500 de lei, pentru care am fost raportata la Biroul de Credit, desi l-am achitat. Problema a fost ca a trebuit sa plec in alta tara, i-am anunta ca s-ar putea sa nu pot plati de acolo, iar ei mi-au spus ca nu e nicio problema, sa fac o plata partiala, de 500 de lei, dupa care restul datoriei sa o platesc cand ma intorc. Asa am si facut, pentru ca in strainatate nu am avut acces la aplicatia de mobile banking a BRD, pentru ca nu a functionat reteaua Telekom, si nu am putut plati rata, am platit restul datoriei cand m-am intors, insa intre timp am fost raportata la Biroul de Credit pentru intarzieri. E legal ce a facut ICredit? Ce as putea face? Eu le-am trimis cereri sa ma stearga din Biroul de Credit, dar nu au vrut. Multumesc pentru ajutor.

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card? Eu sunt angajat de 6 luni dar banii îmi sunt dați în mână nu pe card. As vrea să știu dacă pot face un împrumut și în ce suma mă incadrez dacă da.

dobanzi-credite-nevoi-personale-febr2020

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

dobanzi-credite-prima-casa-februarie-2020

Programul Prima Casa in 2020: dobanzile la creditele acordate de banci, comparativ cu un credit imobiliar standard [citeste tot]
overdraft-descoperit-cont-dobanzi-decembrie2019

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit tip descoperit de cont (overdraft) [citeste tot]
dobanzi-credite-ipotecare

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa?

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa? [citeste tot]
credite-prima-casa-dobanzi

Creditele Prima Casa si-au pierdut din farmec: doar 77% din plafonul de garantare a fost epuizat, cu o luna inainte de finalul anului [citeste tot]
raiffeisen-publicitate-inselatoare-credit-refinantare

Raiffeisen Bank isi face publicitate inselatoare la creditul de refinantare

Raiffeisen Bank isi face publicitate inselatoare la creditul de refinantare [citeste tot]
reclame-inselatoare-credite

Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica

Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica [citeste tot]
carduri-credit-dobanzi

Topul dobanzilor la cardurile de credit: intre 14% si 29%, dar toate bancile au si optiunea de plata in rate fara dobanda [citeste tot]

ING devine putin mai transparenta in reclamele la credite, dar nu vrea sa fie un model de corectitudine pe piata bancara [citeste tot]
In ce mall din sectorul 4 pot face o simulare pentru o refinantare?

Buna seara, va rog sa mi spuneti in ce Mall din sectorul 4 va putem gasi? Vreau sa fac o simulare pt o refinantare