reclamatie banca

Ce este si cum se calculeaza scorul de credit Fico de la Biroul de Credit?

situatie inscriere biroul de credit
Ce este si cum se calculeaza scorul de credit Fico de la Biroul de Credit?
situatie inscriere biroul de credit

Postat in data: 22 feb., 2024

Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?

Stergere Biroul de Credit
Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?
Stergere Biroul de Credit

Postat in data: 19 oct., 2023

Cum am fost fraudat cu criptomonede si mi s-au furat si banii din contul BRD

„Am fost și eu fraudat de către persoane cu criptomonede, ma sunat un anume Ion Lungu dacă depun o sumă de 750lei pot sa fac mai mulți bani, nu prea am fost de acord dar pana la urma am depus suma de 200lei pe numele de Voicu Doru, iar în restul de bani adică 550 lei iam depus pe numele Giorgica Emilian Amargheolei, ma pus să descarc o aplicație Any desk, iar după aceea mia trimis un link cu o aplicație pe care nu mai știu cum îi spune și în aplicație să mă uit la tranzacții cu criptomonede, după aceea mi-a spus că o să mă sune brokerul ma sunat un anume Virgil Murosanu, și a doua zi pe data de 1 09 2023 ma sunat și mi-a zis să mă uit în link-ul de aplicație să văd dacă mia intrat bani în jurul de 3000 de euro, după aceea mi-a zis să deschid Any desk și săi dau nr din șase cifre și după aceea să-mi deschid aplicaţia de la banca BRD și să mai transfer 14800 lei în contul lui Giorgica Emilian Amargheolei, am făcut transferul fără să-mi dau seama, după câteva ore mia zis sa ma uit pe aplicație BRD să văd dacă miau intrat bani, într-adevăr mi-au intrat 15800lei dar între timp mi-a dispărut aplicaţia am încercat să o fac din nou dar nu a mers, am sunat la banca și mau întrebat dacă cunusc persoana la care am trimis banii, iar eu le-am spus că nu atunci banca mia blocat cardul miau spus de la banca să dezinstalez aplicaţia și să resetez telefonul, și să mă duc la poliție să fac plângere am fost la bancă mi-au schimbat cardul, am depus și plângere la politie, după ce am luat cardul și am făcut aplicaţia îmi mai luase fără să știu eu 18000lei.

Eu am dat de persoana la care au intrat intrat bani de pe feizbuc iam trimis mesaj a doua zi mia trimis și el că nu poate să intre acolo pentru ca nu poate face dovada de la broker, eu iam trimis mesaj ca banii aceea sunt ai mei. Mai pot să-mi recuperez banii înapoi?”

Postat in data: 27 sept., 2023

Cum se inchide un cont la CEC Bank

reclamatie cec bank
Cum se inchide un cont la CEC Bank
reclamatie cec bank

Postat in data: 05 apr., 2023

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele ipotecare verzi?

dobanzi credite ipotecare verzi
Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele ipotecare verzi?
dobanzi credite ipotecare verzi

Postat in data: 20 feb., 2023

Cum platesc rata la TBI Bank?

plata rata tbi bank
Cum platesc rata la TBI Bank?
plata rata tbi bank

Postat in data: 14 feb., 2023

Care sunt comisioanele si cursul valutar pentru retragerea de bani la bancomatele Euronet?

comisioane_euronet_dynamic-currency-conversion-euronet_ATM-ExchangeRate-curs-de-schimb

Postat in data: 08 feb., 2023

Hogyan lehet újra tőlteni az mybrd aplikáciot?
Probleme aplicatie myBRD

Törlődött a my brd aplikácio, ujra töltöttem, kéri a személyi fotót, próbálom de nem járok sikerrel! Fontos lenne a kártyámrol az információ, hogy mikor és menyi pénz van rajta és honnan!
Hogyan lehet újra tőlteni az aplikáciot, hogy sikerrel járjak!?

Postat in data: 06 feb., 2023

Refinantarea nu mi-a acoperit toata suma pentru inchiderea cardului. Ce pot sa fac?

Bună ziua. Cu ocazia refinanțării unui card de credit la o alta banca, noua banca unde am făcut refinanțarea nu mi-a acoperit toată suma pentru a închide cardul. Ma pot obliga sa depun eu diferența pt a închide cardul?

Postat in data: 06 feb., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut?
revolut aplicatie

„Dacă sa efectuat un transfer din Contul de Revolut în Contul de Revolut ( Germania /România) în Euro cât durează?”

Postat in data: 06 feb., 2023

De ce nu pot accesa BRDoffice?
problema functionare aplicatia brd office

Buna seara, nu pot accesa brdoffice primesc mesaj “acces neautorizat”, este o problema de mentenanta? Am de facut plati urgent si nu reusesc sa accesesz contul brd

Postat in data: 05 feb., 2023

Unde pot sa-l reclam pe fostul angajator din Franta, pentru neplata salariului?
card-nickel

Buna seara, recent am lucrat in Franța, am deschis un cont Nickel, pe care fostul angajator susține că a virat salariul cuvenit… In aplicație nu se vede absolut nici o schimbare. Menționez că la deschiderea contului am alimentat eu la tabacherie cu o suma de bani, din care am cheltuit atât online cât și la magazine,deci cardul și contul este activ. Care este termenul maxim pentru un transfer interbancar între băncile franceze ? Iar în cazul în care fostul angajator mă duce cu zaharelul, unde anume îl pot reclama ?

Postat in data: 05 feb., 2023

De ce nu pot instala aplicatia George pe telefonul meu?
problema george bcr

Eu nu mai pot face aplicația George BCR pe telefonul meu deoarece am iOS 12.5.7 ce sa fac?

Postat in data: 04 feb., 2023

De ce nu pot sa platesc cu cardul Revolut?
revolut problema

„Buna ziua am o problema cu cardul revolut de ce nu mere miam facut din nou inregistrarea si amu nu vrea sa ma gaseasca inainte mio mars si am putut plati cu el si de saptamana trecuta nu mio mai mars ce por face”

Postat in data: 04 feb., 2023

Ce fac daca am sechestru pe masina?

Buna seara,am o datorie la banca de 800 de mil ,am plătit 8 luni, datoria fiind pe 5 ani ,apoi nu am mai putut plății stând în chirie si cu copil mic si peste un an de neplata sa aflu dupa ce am vandut masina pe care o aveam ca aveam sechestru pe ea ,ce mai pot face in situatia asta???

Postat in data: 04 feb., 2023

Nu mai stiu codul PIN al cardului BRD. Ce pot sa fac?

„Sunt posesor al unui card debite depuneri. EU numai știu codul PIN al cardului și am fost de 2 ori la filiala BRD din Ploiești zona sud bloc Gioconda le am spus situația și tot ma amână. Eu am o datorie la un executor judecătoresc. Sunt pensionar ,și mi-a spus ca nu se poate da codul pin de căt în februarie adică luna asta. Acest caz sa întâmplă ieri 02.02.2023,motivul nu l-am înțeles.Nu am datorii către B.R.D. VĂ
ROG SĂ ANALIZAȚI SITUAȚIA. VĂ MULȚUMESC”