dobanda

Cum pot scapa de un card de credit Axi, pentru care am platit aproape dublu?

Am fc in luna octombrie 2018 cu firma Axi un contract prin telefon, initial mi-au spus ca imi vor accepta imprumutul, era vorba de o suma de 800 euro , au trimis prin posta contractul cu un card Axi, eu am semnat, sa fiu sincera nu am citit atent, erau multe foi, ajungand acasa am vz ca era vorba de un card de credit care imi acorda mie lunar 500 ron ttttt eu eram stupefiata, am folosit in prima luna 500 ron de pe card fiind f convinsa sa intrerup bineanteles, am incercat sa contactez firma dar nu am reusit, eu nu am fost informata de nimeni cum stau treburile si nu am restituit suma imediat, , ,

eu intre timp am vb cu un reprezentant zicand sa imi intrerupa asa zisul contract , , , restituind suma de bani , , de la 500 ron ajungand la 870 ron , , , , , , , dar vorbind cu o amica de a mea de la ing mi-au facut o relama negativa, , , , , deci nu pot sa cred!!!

eu nu stiam ca se va ajunge aici, , , daca stiam plateam de la inceput, , , dar eu credeam ca nu e asa important si tot amanam, , , faza e ca pt 500 ron care i-am restituit dublu aproape
, , , am ramas cu o reclama proasta!!!cum pot proceda sa sterg toata treaba asta?

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Se mai pune dobanda cand este executat creditul?

Buna ziua. In 2008 am facut un credit la Piraeus Bank in valoare de 6400 ron. Am platit doi ani apoi am fost in imposibilitate de plata.
In 2010 mi s-a pus poprire pe salariu de catre bej pe suma de 7400 ron.
Dupa 8 ani de plata in medie lunara de 900 ron in 2018 am ramas cu suma de plata de 7600 ron.. intrebarea mea este: se mai pune dobanda cand este executat creditul? In ritmul asta nu scap toata viata de poprire. Sunt cai legale de a rezolva situatia. Va multumesc

De la ce banca pot lua un credit de nevoi personale cu dobanda mica si fixa?

Doresc sa obtin un credit bancar de nevoi personale si nu stiu catre care banca sa ma orientez, una cu o dobanda fixa pe toata perioada si cu o dobanda mai mica. Si inca ceva: va rog daca am rata fixa e posibil ca rata sa fie influentata de indicele robor?Va multumesc cu respect

In ce mall din sectorul 4 pot face o simulare pentru o refinantare?

Buna seara, va rog sa mi spuneti in ce Mall din sectorul 4 va putem gasi? Vreau sa fac o simulare pt o refinantare

La ce banca mi-ati recomanda sa fac un credit?

O intrebare simpla. Am nevoie de un credit la care banca mi-ati recomanda sa fac un credit . Va multumesc pentru timpul acordat

Pot sa reziliez contractul de credit cu Cetelem la Flanco?

Am achizitionat luni 20 Noiembrie de la magazinul Flanco Galati mai multe produse in valoare de 1.700 lei printr-un contract de credit Cetelem pe 2 ani.

Am fost mintita in privinta dobanzii percepute constatand ulterior ca rata lunara are o valoare de 120 lei si inmultind cu 24 luni (perioada contractului) rezulta ca voi achita la final suma de 2.800 lei, adica voi plati in doi ani 40 % dobanda si nu 7.9% DAE cum mi sa spus.

In plus, mi s-a facut o asigurarare de viata pe care eu nu am solicitat-o crescand si mai mult valoarea ratei lunare.

Produsele sunt sigilate si acum dupa 6 zile de la data achizitionarii doresc sa le restitui la magazinul Flanco si sa reziliez contractul de credit cu cei de la Cetelem.

Imi puteti spune daca am aceasta posibilitate ?

Pot sa-mi refinantez la o banca un credit luat de la un IFN?

De ce bancile la care am incercat nu vor sa-mi refinanteze imprumutul luat de la un IFN, cu o dobanda foarte mare? Stiti vreo banca unde pot face refinantarea creditului?

Ce ma sfatuiti sa fac pentru a nu plati dobanzi exorbitante la Kruk?

Buna seara
Am si eu o rugaminte sa ma invatati ce sa fac.
Fiica mea a facut un imprumut la CEC Bank in valoare de 36.000 RON, in iunie 2008 pentru 119 luni. La vremea aceea era angajata la pompieri cu un salariu normal pt Romania. In anul 2016 functia ei a fost radiata, ajungand fara serviciu. A reusit sa se angajeze pe un salariu de 1500 lei nu a putut sa achite doua credite (Avand si un overdraft) . S a ocupat si a achitat overdraftul . Dar din luna iunie 2016 , (mai exact 8 luni restante) nu a mai depus niciun leu la CEC. Deci la aceasta data ea ar mai fi avut de plata pana la final suma de 10,560.11 ron.
Azi am aflat ca datoria a fost preluata de KRUK. Cei de la KRUK a chemat-o sa semneze un contract, dar dupa cate am citit pe internet despre ei , imi este si frica. Suntem oameni simpli si chiar vrem sa ne platim datoriile. Dar datorita schimbarii salariale, nu a putut face fata cu doua rate.
Acum vrem sa platim ce a ramas din credit , dar nici nu as vrea sa platim dobanzi exorbitante. Ce ne sfatuiti sa facem ? Multumesc anticipat pt raspuns.