Tag Archives: pot

Cum pot fi stearsa de Provident din Biroul de Credit?

Am scos un imprumut de la Provident in 2017, pe care l-am achitat, iar acum cand m-am dus la banca pentru a lua un credit Prima Casa, am aflat ca sunt raportata la Biroul de Credit. La telefon mi-au spus ca nu se poate sterge, ca as fi avut datorii, dar eu habar nu am avut de aceasta situatie. Ce pot sa fac?

Cum pot sa deschid repede un cont bancar, fara sa merg la banca?

Vreau sa deschid un cont bancar. Am avut la ing dar s-a inchis din cauza unei poprire.
Se poate? Si repede. Primesc de la Apia niste bani. Ce sa fac ?

Cum pot fi sters de la Biroul de Credit de catre Cetelem?

Buna ziua, am avut in urma ca cativa ani un card Cetelem si am intarziat cu platile cateva luni, apoi am plecat din tara, iar cand m-am intors am platit toata datoria si l-am inchis. Acum am mers la banca sa-mi scot un credit, dar mi-au spus ca nu pot, pentru ca sunt raportat la Biroul de credit. Nu am stiut de problema asta, Cetelem nu mi-a trimis nicio notificare ca m-a raportat la Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac in acest caz, cum pot fi sters din baza de date? Multumesc

Cum pot afla daca sunt in Baza de date la credite?

Buna ziua. Cum pot afla daca sunt in baza de date la credite?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card? Eu sunt angajat de 6 luni dar banii îmi sunt dați în mână nu pe card. As vrea să știu dacă pot face un împrumut și în ce suma mă incadrez dacă da.

card-postbank-girocard-vpay
Pot sa scot bani in Romania de pe un card Postbank Vpay emis in Germania?

Buna ziua, am un card PostBank pe care l-am facut in Germania, le care incasez salariul. Daca merg in Romania, pot scoate si de acolo bani de pe el? E un card tip V Pay, Girocard, nu e Visa sau Mastercard. Multumesc

Nu mai pot intra in contul BRD cu parola si sunt in alta tara, mi-am schimbat numarul de telefon. Ce pot sa fac?

Mi-am schimbat numarul de telefon deoarece m-am mutat in Anglia pe perioada de studiu. Ca prin urmare, nu am primit mobile token si acum nu ma mai pot autentifica cu parola.

Am nevoie de cont cat de repede posibil deoarece e singurul pe care il am si il folosesc, dar ei mi-au comunicat ca trebuie sa completez un formular care mi-l vor trimite pe email, dar nu am primit absolut nimic.

Poate ma panichez eu prea mult, dar nu se poate rezolva cumva mai repede? Sa schimbe numarul ala de telefon si sa imi deie access la cont?

Cum pot lua un credit pentru dezvoltarea firmei?

Buna ziua.
Am o firma infiintata anul trecut, in domeniul serviciilor de curatatorie la domiciliul clientilor, si vreau sa iau un credit pentru dezvoltare, vreau sa cumpar niste echipamente si am nevoie de o hala pentru depozitarea materialelor.

Cum pot obtine un credit si care ar fi conditiile?

Cum pot sa inchid un card Cetelem?

De o saptamana si jumatate ma chinui sa sun la Cetelem, ca sa inchid cardul, dar nu reusesc. Robotul imi spune sa completez un formular pe site-ul Cetelem, dar n-am gasit niciun formular acolo. Ma puteti ajuta, va rog? Banca ma preseaza sa-i duc adeverinta de inchidere a cardului, pentru a-mi aproba creditul. Multumesc

Cum pot deschide un cont la o banca din Franta?

Fiica mea este elevă la Liceul Francez şi intenţionează să aplice pentru o facultate în Franţa. Pentrum acest demers are nevoie de un cont dechis la o bancă din Franţa. Cum putem deschide un cont (chiar NICKEL) în Franţa în conduiţiile în care nu suntem rezidenţi în aceasta ţară, iar fiica mea nu are încă 18 ani? Este obligatorie deplasarea în Franţa pentru a-l putea deschide sau se poate şi online?