reclamatie Credius

Credius ma executa silit cu 30.000 de lei pentru un credit de 5.000 de lei. Mi se pare enorm! Ce as putea face?

BUNA SEARA . VA SPUN PE SCURT . AM AVUT UN IMPRUMUT LA CEI DE LA CREDIUS, MENTIONEZ SUMA FIIND DE 5000.

DIN PACATE DE UN AN DE ZILE NU AM MAI PUTUT PLATI, NEAVAND JOB DIN MOTIVE PERSONALE.

ATUNCI A INCEPUT MAREA BATAIE DE CAP CU ACEST ifn. TTELEFOANE ABUZIVE, MESAJE. PLICURI AU CONTACTAT SI PE SORA MEA…MENTIONEZ LA INCHEIEREA CONTRACTULUI AU MAI CERUT UN NUMAR DE CONTACT.

AM FOST EXECUTATA SILITA CU POPRIRE PE CONT DE 30200 DE LEI SUMA TOTALA DE RAMBURSAT. TOTUSI MI SE PARE ENORM DE MULT. CE AS PUTEA FACE IN ACEST CAZ?? MULTUMESC

IFN-urile nu trebuie sa respecte legea, ca bancile, si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare a creditelor?

Buna seara. Am 2 credite in rate la Credius si Garanti credite de consum.

Mi-am platit pana acum ratele la timp dar acum au aparut cateva probleme cum ar fi: probleme medicale, mi-am pierdut locul de munca, cheltuieli neprevazute pt casa si auto.

Le-am cerut sa ma amane cu plata ratelor pentru o perioada de 30 zile dar ei m-au refuzat spunand fiecare ca nu se poate.

Vreau sa va intreb IFN-urile nu trebuie sa respecte legea privind contractele de credit, ca bancile? Nu ar trebui sa ma inteleaga si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare?