Tag Archives: banci

Se poate pune poprire pe pensia mea de boala?

„Buna Ziua…Se poate pune poprire pe pensia mea de boala HIV SIDA de 1000? Am si cerrtificat de handicap si stau si intru.un Centrul De Plasament.”

Stergere Biroul de Credit
Cat timp trebuie sa treaca sa nu mai fiu trecuta ca neplatitor pe lista neagra la banci?

Buna ziua cât timp trebe sa treacă sa numai fiu trecută ca și neplătitor ?

Pensia de boala pentru incapacitate de munca se poate popri?

Pensiile de boala pentru incapacitate de munca grad 1 se pot poprii ? Mentionez ca valoarea pensiei este de peste 4000 lei . costurile cu chiria, medicamente si cele necesare depasesc valoarea acesteia.
Va multumesc,

transfer ing revolut
Cat dureaza transferul de pe contul Revolut in contul ING?

Bună ziua . Vin cu o problema . Mi am făcut azi cont la ING , după care soțul mi a transferat de pe contul lui de Revolut o suma de bani . Problema e ca lui i arata ca banca ing a primit banii , și transferul este efectuat corect (iban +nume) dar eu am 0 lei … poate dura câteva zile ?

De la ce bancomat pot retrage dolari cu un card din strainatate?

Bună ziua, imi puteti spune va rog de la ce bancomat sau banca din tara pot retrage dollari? Eu am un card din strainatate cu dolari.

dobanzi credite nevoi

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale? [citeste tot]
Cat dureaza transferul de bani de pe Revolut in contul altei banci?

Buna ziua, cat dureaza un transfer de bani de pe Revolut in contul Raiffeisen? Mentionez ca am confirmarea de trimitere de la Revolut dar banii nu se regasesc in contul Raiffeisen, toate detaliile contului fiind corecte. Multumesc!

card-nickel
Cum pot sa transfer banii de pe cardul Nickel intr-un cont al unei banci din Romania?

Cum pot sa mi obțin banii dintre un cont de la banca nickel într un cont al unei bănci din România în contextul în care banca nickel vrea sa rupă contractul cu mine și mi blochează contul ( rog sa menționați și ce banca din România ma poate ajuta )

hora-credit-reclamatie
Cat este gradul maxim de indatorare pentru imprumuturile acordate de banci si IFN-uri?

Băncile și IFN urile pot acorda credite de nevoi personale pt un grad de îndatorare mai mare decât 69%? Ex pt pensie de 1840 lei cit este gradul de îndatorare peste care conform regulilor Biroului de credit?????

De ce unele bănci și ifn nu afișează informații despre profituri? Ex Hora Credit profit 0 cind practica dobânzi de 730-1200% pe an și lucrează cu DAE3000% cind În UE pt ei DAE30%. sint miște hoți legali care produc sărăcie, execuții silite, împrumută clanuri.scot valuta,cresc inflația. Ei nu sint supravegheați de BNR și ANSF, OPC? Am făcut informări la DNA. BNR. ANSF. ANPC. parlament ,președinte. Astept răspuns. dr ING… cu stima și mulțumiri anticipate

dobanzi-carduri-credit

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite

La care banca refinantez un credit de nevoi personale?

La care banca refinantez un credit de nevoi personale? [citeste tot]
dobanzi-depozite-lei-banci

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei [citeste tot]
Ionut-Stefan-csalb

Ionut Stefan, conciliator CSALB: Rolul nostru este de a face multumiti consumatorii si bancile nu doar cand iau sau dau credite, ci si cand apar probleme [citeste tot]
Unde m-as putea adresa pentru a rezolva problema datoriilor la banci, daca nu am bani sa ma judec?

Am 5 popriri pe cont si 2 salarii. Din cont mi se retine jumatate din fiecare salariu ducandu-se amandoua jumatatile la cel mai vechi popritor si cel mai mare. Din aceasta cauza, unul din cei 4 popritori ramasi doreste sa imi puna poprire la angajatori urmand ca si acestia sa imi opreasca 1/3 din salarii.

Cât de legala este aceasta situatie si cui m-as putea adresa, neavand bani sa ma judec cu ei in instanta?

dobanzi-carduri-credit

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi?

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi? [citeste tot]
top dobanzi depozite bancare

Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei

Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei [citeste tot]
Cat mi se poate opri din salariu daca am trei banci restante?

Va rog frumos eu am trei rate bancare pe luna la toate am restante, cât pot sa îmi oprească fiecare din salariu pe luna?? Eu câștig 2000 lei și aprox. 300 lei bonuri

Revolut are comisioane mai mari decat bancile la retragerile de numerar si un curs valutar ascuns [citeste tot]