Tag Archives: banci

otp-bank-reclama-inselatoare-dobanda

OTP Bank renunta la reclama inselatoare si intra in clubul bancilor care pot fi date exemple de buna practica in publicitate [citeste tot]
Stergere Biroul de Credit

Bancile si IFN-urile ar trebui sa-i stearga din Biroul de Credit pe clientii de buna credinta pe care nu i-au ajutat sa evite restantele la credite [citeste tot]
reclame-inselatoare-credite

Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica

Care banci au reclame inselatoare si care sunt exemple de buna practica [citeste tot]
curs-schimb-euro-leu-top-banci

Topul bancilor cu cel mai bun curs de schimb valutar euro/leu

Topul bancilor cu cel mai bun curs de schimb valutar euro/leu [citeste tot]
carduri-credit-dobanzi

Topul dobanzilor la cardurile de credit: intre 14% si 29%, dar toate bancile au si optiunea de plata in rate fara dobanda [citeste tot]
Cardurile emise de bancile din Anglia vor mai putea fi folosite in tarile din Uniunea Europeana in cazul unui Brexit?

Buna ziua, as avea o intrebare, mama mea are card la banca Sandander in Anglia, avand in vedere ca Anglia s-ar putea sa iasa din Uniunea Europeana, daca se va intampla acest lucru va mai putea scoate bani din Spania de la banca Santander de exemplu?

Daca am mai multe credite la banci si nu ma mai descurc cu ratele, ce pot sa fac?

Buna seara. Am si eu o intrebare. am luat un credit de 45000 de lei acum 2 ani la finalul contractului timp de 5 ani am de rambursat 1 miliard 100 de milione. Cu o rata de 1610 lei pe una abuziva zic eu, dar fiind intr o situatie disperata atunci am cceptat. tinand cont ca at era mai mare de jumatatea salariului..intre timp nu m am putut tine de toate ratele si am acumulat in 2 ani restante de 100 de milioane. gen am vreo 6 rate restante dar nu consecutive gen plateam 3 rate una numai puteam sa o platesc problema este ca mai am si alte credite si nu ma descurc .intrebarea este daca nu mai platesc deloc o perioada cate penalizari imi pot pune?. .in cat timp mi s arpune poprire pe salar si cat ar trebui sa platesc executoru judecatoresc? Multuesc