De ce trebuie sa reinstalez aplicatia BT Pay?

„Bună seara, de ce îmi scrie mereu să reinstalez aplicația ? Îmi bag nr de telefon, îmi vine mesajul îl bag și după aceea scrie să o reinstalez.”

Este posibil ca problema cu eroarea aparuta in utilizarea aplicatiei BT Pay de la Banca Transilvania sa fie cauzata de actualizarea acesteia cu o noua versiune, la sfarsitul lunii noiembrie 2023.

Sfatul meu este sa va asigurati ca aveti actualizata aplicatia BT Pay cu ultima versiune, pentru o functionare optima a acesteia.

Ar putea fi vorba si de o problema temporara de functionare a aplicatiei, de aceea sfatul meu este sa asteptati si sa incercati mai tarziu.

Iata si alte posibile cauze ale erorii aplicatiei, daca aceasta este actualizata, conform informatiilor publicate de Banca Transilvania:

„Daca ai urmat procesul de inrolare al cardului intocmai si totusi nu ai reusit, este posibil sa te regasesti in una din urmatoarele situatii:

❶⠀cardul tau este fie blocat temporar sau definitiv (poti verifica acest aspect fie in BT24, fie apeland in Call Center la numarul 0264 308 028*);

❷⠀nu ai introdus datele in mod corect;

❸⠀codul OTP (One Time Password) este gresit;

❹⠀cardul tau a expirat (poti verifica data de pe fata cardului).”

Banca Transilvania

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema cu BT Pay.

3 + = 11