Banca Comerciala Romana

bcr reclamatie
Cum pot sa fac o reclamatie la BCR?

Cum se poate face o reclamatie la BCR?

aplicatii mobile banking
Care sunt cele mai apreciate aplicatii de mobile banking?

Cum aleg cea mai buna aplicatie de mobile banking? Care sunt cele mai populare?

top dobanzi fixe credite ipotecare
Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

etoken-bcr-aplicatie
Cum reactivez etoken BCR, daca mi-am schimbat numarul de telefon si sunt in strainatate?

Buna ziua. Va scriu in legatura cu aplicatia George si E-token. Eu sunt in strainatate si nu mai am aceelasi numar de telefon. Nu mai stiu parola de la E-token si nu ma lasa sa reactivez E-token…am incercat sa sun dar nu merge. A-ti putea va rog sa ma ajutati?

etoken-bcr-aplicatie
Cum activez etokenul BCR?

Nu pot sa intru in etoken bcr. Ce pot sa fac?

Cat dureaza un transfer de la BCR la Banca Transilvania (BT)?

Bună ziua. Duminica 23 mi sa făcut un transfer bancar de la BCR la Bt. Astăzi suntem în 26 si încă nu au întrat bani. Cat mai durează pana întra?

Cum pot scoate codebitorul din contractul de credit?

Buna ziua,cazul meu este urmatorul.Am cumparat un apartament prin
„prima casa”bcr.Dupa un timp am divortat sa facut partajul ..ea a
renuntat la partea ei i sa dat banii care trebuia si fiecare sia vazut
de treaba lor.Problema este ca Bcr acum pentru a imi da actul
aditional imi spune ca are nevoie de o semnatura a fostei pentru a o
scoate ca cobeditor iar aceasta refuza sa se prezinta la banca iar cei
de la Bcr spun ca ei nu pot face nimic nu o pot obliga.Ideea este ca
suntem divortati ,partajul sa facut platesc singur ratele dar ea nu e
scoasa ca cobeditor si in caz in care vreau sa vand nu pot fara
semnatura ei.Cine o poate trage la raspundere ce pot face ca ea sa
semneze acel act.As dori sa fiu singur in acte fara a depinde de ea
intrun viitor.Banca accepta sa preiau singur creditul asta nu e
problema.Va multumesc

problema george bcr
Cum recuperez numele de utilizator la aplicatia George BCR?

Cum pot recupera cod utilizator la aplicatia BCR?

Cât durează un transfer bancar între BCR și ING?

Bună ziua , cât durează transfer bancar între BCR și ING ? Am făcut transfer la ora 12:30

aplicatia_George-autentificare
Nu pot accesa aplicatia George, imi da eroare. E vreo problema cu sistemul IT?

Am un cont BCR din care vreau sa fac plăti. In țara, recent, puteam accesa rapid aplicația George. De aici din Armenia nu pot face asta (momentan) cu toate ca ieri, platforma funcționa in parametri optimi. Eroarea nu pare a fi legată de semnalul/viteza la Internet. Posibil sa fie o problema de IT la banca din România.

Am identificat pe Internet o potențiala “portița” de a afla cauza nefuncționării unor platforme bancare și vreau sa sesizez faptul ca nu îmi pot accesa conturile BCR de pe platforma George. Eroarea are nr. 300. Mulțumesc pentru asistenta!

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa in lei

La care banci gasesc cele mai mici dobanzi pentru un credit ipotecar?

BCR Stergere Biroul de credit
BCR mi-a pus și alte clauze în actul adițional de trecere de la ROBOR la IRCC. Este legal?

„Am un credit Prima Casa la BCR si am facut o solicitare de trecere de la Robor la IRCC care mi s-a aprobat într-un timp foarte scurt.
Din pacate, atunci când am citit actul adițional am constatat că au fost incluse si alte clauze care nu aveau legătură cu solicitarea pe care am făcut-o.

Se menționa în mod expres că prin semnarea acestuia imi dau acordul
ca BCR sa vândă creditul meu oricărei entități dorește plus alte clauze pe care nu le-am reținut. Cert este că era menționat că aceste clauze anulează alte clauze din contract.
Este legală această procedură?

Nu ar fi trebuit ca actul adițional sa cuprindă doar trecerea de la Robor la IRCC asa cum am solicitat in cererea mea? Personal, consider un abuz.

Ma puteti ajuta cu un sfat sau cum as putea proceda in continuare?

Datorita Robor-ului, rata a crescut de la 1141 ron la 1881 (începând cu luna septembrie 2022 ) de la inceputul anului.
Multumesc anticipat pentru raspuns.”

etoken bcr aplicatie
Cum pot sa reactivez aplicatia eToken BCR?

„Mi s-a blocat contul card George și îmi cere să reactivez eToken. nu ma descurc.”

problema george bcr
De ce nu-mi pot actualiza datele personale cu aplicatia George BCR?

„Buna ziua! Nu-mi pot acctualiza datele. Dupa ce fac poza imi da eroarea” A aparut o eroare la prelucrarea imaginii ….” Am incercat si cu poza la rezolutie mai mica ,telefoane Pixel 5 si Iphone13”

eroare george bcr
Nu pot sa intru in contul George. De ce?

„Nu pot sa întru în contul George. De ce?”

cum aflu numar cont iban bcr
Cum pot afla numarul contului meu IBAN de la BCR?

Îmi spuneți cum pot afla nr. cont IBAN la BCR și celelalte dacă sunt în Anglia? Nu le am la mine.

card-george-bcr
Pot sa incasez salariul pe un card din Romania daca lucrez in Anglia?

Dacă am cont deschis în România și lucrez în Anglia pot sa încasez salariul pe acest card?

etoken bcr aplicatie
Ce fac daca am uitat parola etoken BCR?

Mama mea a uitat parola la etoken, cum o poate afla? la *2227 se vb foarte răstit și cauta tot felul de motive nu vor sa o ajute.

bcr credit card poprire
Cum se poate debloca cardul de salariu, daca poprirea se face la angajator?

Sotul meu are o poprire pe salariu si card de salariu la BCR. Executorul judecatoresc a pus poprire si pe cont chiar daca exista o poprire si la angajator.
In call-center i s-a spus sotului meu ca o adeverinta de la angajator prin care se confirma poprirea ar debloca cardul. Dupa ce a dus adeverinta la filiala BCR Roman, a fost sunat ca nu se poate ridica poprirea decat cu acordul executorului (clar ca nu
va fi de acord odata ce a infiintat poprire si pe cont). Ce se poate face in aceste conditii?