Tag Archives: Care

brd-contract conditii generale bancare
Care este contractul BRD in relatia cu clientii persoane fizice?

Care este contractul standard al BRD in relatia cu clientii persoanele fizice?

stergere biroul de credit
Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit de catre Raiffeisen?

AM FOST BAGATA DE RAIFAISEN IN BIROU DE CREDITE.CUM AS PUTEA SA MA STERG DE ACOLO.BANCA NU VREA.
Am luat un credit in val de 118000 in anul 2017.in anul 2021 am anuntat banvca telefonic ca nu mai pot palti rata fiind f mare.in sept 2021 au sunat de la raif si au facut o oferta sa platesc 32300 si creditul va fi inchis.mai aveam vreo 70000 lei de dat la creditam achitat.dar la o luna m au bagt in birou cu cifra 6

icredit stergere biroul de credit
Care este modelul de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit de catre iCredit?

Bună ziua. In anul 2018 am făcut un credit la Icredit, în 2019 mi-au pus poprire pe salariu, acum apar în biroul de credit pe 2019.
Dacă ma puteți ajuta cu un model de cerere pentru a mă putea scoate de la rău platnici

cod utilizator aplicatie brd
Care este numarul de client BRD? Vreau sa-mi fac aplicatia

Stimate Domn am o întrebare care este Numărul de client Brd vreau să îmi fac aplicația

bancnota 50 de lire schimbare
Exista vreo banca din Romania la care pot schimba lirele sterline vechi? [citeste tot]
top dobanzi fixe credite ipotecare
Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Care sunt site-urile de investitii financiare la bursa, crypto, bitcoin, cu care pot sa iau teapa?

Daca vreau sa investesc la bursa sau in bitcoin, cum stiu care sunt site-urile cu care pot lua teapa?

Care este procedura Biroului de Credit privind datele personale ale clientilor bancilor?

Care este procedura legala prin care Biroul de Credit prelucreaza datele mele personale atunci cand am un credit la banca? Care sunt drepturile mele?

Am fost inselat de o persoana care face documente false. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am fost pacalit de o persoana iam facut virament si ma inselat se numeste PODEANU Constantin am si numarul de cont al acestuia face documente ilegale permise false ,diplôme,etc .

O sa sesizez politia astazii eu am fost pacalit pentru un dosar auto IAM facut virament in suma totala de 1400 de euro.

hora credit reclamatie
Care sunt conditiile generale de acordare a creditelor Hora Credit? [citeste tot]
bt pay problema
Aplicatia BT Pay nu se incarca. Care este problema?

De fiecare data cand intru in aplicatia BT Pay imi spune acelasi lucru si nu vrea sa se incarce, care crezi ca ar putea fi problema? multumesc in avans pentru ajutor.

Care banci si IFN-uri raporteaza restantele la Biroul de Credit?

Care sunt bancile si IFN-urile care raporteaza restantele la Biroul de Credit?

vodafone-reclamatie-abonament
Care este contractul standard al Vodafone pentru serviciile furnizate persoanelor fizice?

Vreau sa fac o reclamatie la Vodafone, pentru ca mi-a trimis o factura prea mare, si vreau sa stiu ce spune in contract, ce obligatii are firma fata de mine.

Care sunt drepturile mele legale in cazul contractelor de calatorie si vacanta? [citeste tot]
Care este procedura legala pentru recuperarea datoriilor (creantelor)?

Care este procedura legala de recuperare a datoriilor la credite? Ce lege se aplica?

Care este procedura pentru amanarea ratelor la Banca Transilvania?

„Care este procedura pentru amanarea ratelor la Banca Transilvania? nu au specificat nicaieri nici macar ca se pot depune cererile”

kruk reclamatie
Kruk imi cere mai multi bani decat datoria la banca. Ce pot sa fac? Care este procedura legala de recuperare?

Buna ziua mă scuzați de deranj…găsit un articol vechi de 5 ani..privind firma asta kruk.. distrugătoare de vieți as spune…

Pe scurt am avut un credit la alior bank..iar din cauza unor probleme personale și medicale..am rămas în urmă cu ratele…vreo 4-5 luni…acum câteva zile am primit email de la kruk că am de achitat restul de credit plus ceva comision…in aplicație alior îmi arată că mai am de achitat 102700 lei..aici e inclusa și datoria de 4-5 luni..In emailul celor de la kruk..îmi cer 106200 ci ceva…ce este oare cu diferenta aceasta???

Am sunat la kruk..mia spus o doamnă/domnișoara aroganta din cale afară…cum și când achit?? Am incercat sa o întreb detalii..ea nimic..când dau banii..că creste datoria..etc…nici nu am putut afla de ce au adăugat extra 3000+ lei la tot creditul..Mia spus doar că ei au preluat creditul,eu nu mai am credit la alior bank, că cu ei discut de acum încolo..o sa încerc să le trimit un email..să vad ce putem rezolva amiabil..Mulțumesc un Nr de telefon să vb mai direct pe WhatsApp ??

M-au speriat pe un forum unii că vin îmi ia casa ,mașină,pisica, câinele..și că dau 500000 lei pt aia 106200 lei…adică peste 650000 lei..daca nu achit banii urgent..ce sa fac?. Care e procedura in acest caz?? Cu procedează cămătarii astia de la kruk?? 😔😔😔

veraltis asset management b2kapital
Veraltis nu raspunde la telefon si mail. Ce pot sa fac?

Bună ziua am trimis și eu 10 meiluri către veraltis in rezolvarea unei datori care a fost plătită și am trimis dovada dar nu răspunde la meil și nici la telefon:0722270102. Datimi un număr de telefon pentru a rezolva problema . In orice caz firma Veraltis o firmă neserioasă.

veraltis asset management b2kapital
Care este nr. de telefon, adresa de email, pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Debt Collection Agency?

Buna ziua, va rog ajutati-ma și pe mine cu un Nr. de telefon, adresa de email ,pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Dept Collection Agenncy. Am de recuperat o suma de bani de la ei ,obținută prin reîntoarcerea executării silite ,dar nu găsesc niciunde o adresă de email sau un Nr. de telefon oficial .

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa in lei

La care banci gasesc cele mai mici dobanzi pentru un credit ipotecar?