BCR

george-aplicatie-amprenta-logare
Mi-am schimbat telefonul in strainatate si nu mai pot folosi aplicatia George. Ce trebuie sa fac?

Nu mai pot folosi aplicația George am schimbat telefonul și acum trebui sa primesc un sms cu codul pe telefon . Problema este ca eu sunt în străinătate și nu am cum sa primesc sms pe numărul de România.
Cum pot rezolva aceasta problema. Mulțumesc frumos

etoken bcr
Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

george-aplicatie-amprenta-logare
Trebuie sa merg la o unitate BCR pentru activarea aplicatiei George?

Detin un Token fizic care este nefunctional si de care nu ma mai pot folosi pentru logare la aplicatia George BCR in scopul accesarii conturilor personale si efectuarii diferitelor operatiuni specifice aplicabile.

In scopul logarii la George BCR am descarcat pe telefonul mobil aplicatiile George si eToken BCR. Pentru activarea aplicatiei eToken am urmat pasii procedurii recomandate, utilizand user-ul obisnuit de acces in George, seria si numarul cardului de identitate. Tentativele repetate de activare ale aplicatiei eToken au ramas fara succes. Dupa intoducerea datelor solicitate am primit urmatorul mesaj de eroare:

111.1476.1.-9203

Mesajele e-mail transmise BCR pe 18.08.2021 si 01.09.2021, in care am expus situatia relatata mai sus, au ramas fara raspuns, in pofida asigurarilor primite din partea BCR. De asemenea, informatiile/indicatiile primite telefonic la numarul
*2227 nu m-au ajutat sa rezolv problema.

Mentionez ca informatiile regasite pe site-ul George BCR pentru activarea aplicatiei eToken pe telefonul mobil sant succinte, induc parerea ca activarea se poate efectua fara deplasarea la sediul vreunei sucursale, cu un minim de date disponibile beneficiarului si fara conditionari privind detinerea, functionarea/ nefunctionarea sau necesitatea predarii prealabile a dispozitivului fizic Token catre BCR.

Cu respect, va rog sa aveti amabilitatea sa imi furnizati clarificari informatii privind posibilitatea rezolvarii situatiei relatate.

De unde obtin un credit pentru constructia unui restaurant?

Cu respect va salut…as vrea sa obtin un credit de 10000 e ptr a finaliza construcția unui viitor restaurant cu o capacitate de 40 locuri..mentionez ca am activitatea întreruptă de 2 ani de zile cu pandemia asta…detin întreprindere individuală cu cod caen ptr evenimente…si as vrea sa mi termin ceea ce mi am propus..un viitor restaurant cu o capacitate mai mica…credeti ca voi reuși să obțin un credit va rog…pe unde am fost toți m au refuzat…va multumesc frumos din suflet..cu stima si respect

card-george-bcr
Cum pot accesa aplicatia George daca mi-am schimbat telefonul?

Bună ziua, am făcut card george, dar nu ma mai pot loga, deoarece nu mai am acel număr de telefon cu care am făcut cardul atunci. Ma puteți ajuta sa îmi recuperez cardul? Nu mai pot întra în aplicație. Va rog frumos.

george-aplicatie-amprenta-logare
Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?

Buna seara ,astăzi am încercat sa îmi fac plata cu telefonul din aplicația george și mi-au cerut parola de la etoken si atunci mi-am dat seama că am uitat-o. cum as putea să o recuperez ?

Cum activez etoken BCR?

Bună ziua. vreau sa activez etoken bcr su nu îmi da cod prin sms și nici la nr de tel nu raspunde nimeni .ajutați ma va rog

george-aplicatie-amprenta-logare
Pot sa obtin codul de activare eToken fara sa merg la o unitate BCR?

„Buna ziua, cu tot respectul cer ajutorul d-voastra pentru a putea rezolva problema mea care este:

In momentul de fata sunt rezident in Spania, in data de 01.08.2018 am incheiat un Contract Cadru pentru Servicii Bancare, pentru utilizarea Internet Banking, Mobil Banking, Phone Banking, pentru ca am uitat la 3 luni sa-mi schimb parola nu mai pot sub nici o forma sa-mi verific sub nici o metoda contul, mai mult, acum nici telefonic.

Am sunat la banca sa cer ajutor pentru a putea activa George Banking la care se face atata reclama si mi se spune ca trebuie sa ma duc personal la Sucursala pentru a obtine codul de activare eToken, cu tot respectul dar mi se pare o aberatie sa fac un drum Spania Romania numai pentru a obtine acest cod, cand cardul mi-a fost trimis prin DHL iar codul pin prin SMS iar pentru acest cod trebuie sa ma duc personal la sucursala.

Va rog cu respect sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.”

etoken bcr
Ce fac daca am uitat parola eToken BCR?

Buna seara , am si eu un cont la BCR si am uitat parola eToken si nu ma mai pot conecta pe telefon. Ma puteti ajuta ? Va multumesc frumos