Tag Archives: raiffeisen

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului [citeste tot]
Banca Nationala a Romaniei - BNR

Toate bancile si IFN-urile, precum si Guvernul, pot decide fara probleme amanarea ratelor la credite pentru cei afectati de criza COVID-19, ne asigura BNR [citeste tot]
top-dobanzi-depozite-firme

CEC Bank lanseaza un produs greu de gasit la alte banci: contul de economii pentru firme [citeste tot]
dobanzi-credite-nevoi-personale-febr2020

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale? [citeste tot]
dobanzi-credite-prima-casa-februarie-2020

Programul Prima Casa in 2020: dobanzile la creditele acordate de banci, comparativ cu un credit imobiliar standard [citeste tot]
overdraft-descoperit-cont-dobanzi-decembrie2019

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit tip descoperit de cont (overdraft) [citeste tot]
curs-schimb-euro-leu-card-dec2019

Cand mergi in alta tara, nu folosi cardul ING si nu scoate euro de la bancomatele Euronet! [citeste tot]
dobanzi-credite-ipotecare

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa?

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa? [citeste tot]
credite-prima-casa-dobanzi

Creditele Prima Casa si-au pierdut din farmec: doar 77% din plafonul de garantare a fost epuizat, cu o luna inainte de finalul anului [citeste tot]
E legal sa-mi opreasca din salariu atat angajatorul, cat si banca Raiffeisen?

Am o poprire pe cardul de salariu la Raiffeisen din 2018 pentru o datorie la banca. Imi tragea lunar din salariu, toate bune si frumoase pana luna trecuta, cand mi s-a pus inca o poprire, dar de data asta au trimis-o si la firma la care lucrez, si la banca.

Cei de la firma mi-au retinut din salariu si au trimis si la banca o instiintare, ca sa nu retina si banca, dar banca mi-a luat si ea inca o data bani de pe card. Cand i-am intrebat de ce, pentru ca mi se retine deja la serviciu, mi-au spus ca firma nu le-a spus pentru ce se retin banii, pentru ce dosar, asa ca ei au mi-au luat banii. Ce pot sa fac? E legal asa ceva?