Etichete: e

Cat ar dura un transfer urgent în € din BT în Raiffaisen?

„Bună seara
Vreau să fac un transfer urgent în € din BT în Raiffaisen cat ar dura ?
Vă mulțumesc”

Postat in data: 28 nov., 2023

Nu pot accesa aplicatia George, imi da eroare. E vreo problema cu sistemul IT?
aplicatia_George-autentificare

Am un cont BCR din care vreau sa fac plăti. In țara, recent, puteam accesa rapid aplicația George. De aici din Armenia nu pot face asta (momentan) cu toate ca ieri, platforma funcționa in parametri optimi. Eroarea nu pare a fi legată de semnalul/viteza la Internet. Posibil sa fie o problema de IT la banca din România.

Am identificat pe Internet o potențiala “portița” de a afla cauza nefuncționării unor platforme bancare și vreau sa sesizez faptul ca nu îmi pot accesa conturile BCR de pe platforma George. Eroarea are nr. 300. Mulțumesc pentru asistenta!

Postat in data: 02 aug., 2022

Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?
card avantaj inchidere

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

Postat in data: 04 mart., 2022

E legal ca Vodafone sa-mi opreasca din salariu pentru o datorie veche de 5 ani?
vodafone-reclamatie-abonament

Soțul a avut un abonament la Vodafone in 2017 și a rămas cu o restanță de 200 lei, ac după atâția ani ne-am trezit cu poprire pe
salariu de 56 de milioane vechi.

Ce pot face? E normal? Deși soțul a lucrat in tot acest timp nu ia oprit nimic, acum ai oprește și din avans și din preme și din lichidare, pe hărți scrie suma stabilită de 250 lei și ei oprește mai mult soțul având salariu minim pe economie. mulțumesc anticipat

Postat in data: 18 feb., 2022

Imi poate scoate casa la vanzare, daca nu e gaj la credit si am poprire?

Tatal meu este pensionar. Are o poprire pe pensie insa nu stie sa imi spuna exact de la care dintre credite. In trecut a avut mai multe credite de nevoi personale, dintre care doua au ramas restante cu sume mici, pana in 1000 de lei.

Datoriile au fost preluate de doua birouri de recuperari, una ajungand la un total de plata de 1500 de lei si o
alta de aproximativ 3500 de lei.

Desi are poprire de aproximativ jumatate de an, primeste instiintari ca bunul mobil in care locuieste ii este supus sub executare. Aceasta casa este de fapt o mostenire care ii apartine in proportie de 33%.

Avand in vedere toate acestea, exista sanse sa ii execute silit si sa ii fie pus bunul imobil in vanzare, desi nu reprezinta gaj pt vreunul din credite, si are deja poprire pe pensie?

Cu stima!

Postat in data: 20 nov., 2021