card

Am scos bani de pe un card in euro ING la un curs de schimb valutar foarte mare. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am retras de pe cardul meu de euro o suma in euro in spania la un atm euronet worldwide, cardul fiind emis in Romania de Ing si este doar euro, si m-am trezit cu un asa zis schimb valutar din euro in lei si apoi iar in euro la un schimb valutar cu 11% mai mare, adica la 1000 euro mi-a facut un schimb valutar de 1140 euro, stiind ca am pus mere sa scot mere, am luat o asa teapa la o suma mare la retragere.,, inselatorie f grava. Vreau sa stiu daca legal pot face ceva. Va multumesc

Pot sa scot bani in Romania de pe un card Libretto sau Postpay?

Am un card Libretto de la Poste Italiane pe care primesc alocatie si vreau sa stiu daca pot scoate bani de pe el la bancomatele din Romania. Am inteles ca de pe cardul Postpay se poate.

Cardurile emise de bancile din Anglia vor mai putea fi folosite in tarile din Uniunea Europeana in cazul unui Brexit?

Buna ziua, as avea o intrebare, mama mea are card la banca Sandander in Anglia, avand in vedere ca Anglia s-ar putea sa iasa din Uniunea Europeana, daca se va intampla acest lucru va mai putea scoate bani din Spania de la banca Santander de exemplu?

Nu pot sa vad daca a intrat alocatia pe cardul Postbank. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Lucrez in Germania si incasez pe un card Postbank alocatia pentru copil. Problema e ca de o saptamana nu mai pot verifica daca au intrat banii pe card, cand vreau sa deschid aplictia imi spune ca nu e corect PIN-ul. Ce pot sa fac?

Cum imi pot recupera banii in urma unei fraude? Nu am mai primit produsul platit

Daca am trimis cuiva o suma de bani pentru a achizitiona un bun si acesta refuza sa-l trimit?, ce pot face ca sa-mi recuperez banii?
Mentionez ca nu am decat contul Iban si numele persoanei respective.
Cu ajutorul politiei se poate face ceva?

Dupa 17 ani am descoperit ca am o datorie la Flanco si sunt in Biroul de Credit. De ce si ce pot face?

Buna ziua acum 17 ani am cumparat un calculator in valoare de 16 milioan de la Flanco si mi-a dat si un card, mi-a zis ca am pe el 2 milioane. Toate bune si frumoase am platit rata la frgider si am cheltuit bani de pe acel card.

Dupa un timp am pierdut cardu am zis la ce mai imi trebuie. Dupa 17 ani m-am dus sa fac un credit de nevoi personale si mi-a zis ca sunt in Birou de credit datoare cu 45 de mil..mentinez ca n-am facut niciun credit la banci niciodata. Din luna aprilie acestui an platesc acea datorie ..

Ma puteti lamuri de ce ..s-a ajuns aici dupa atatia ani iar io n-am stiut nimic.

Mi se poate popri toata pensia de pe card?

astazi am fost sa imi ridic pensia de la bancomat Bancpost si nu am putut. Am sunat la nr de telefon de pe spatele cardului si mi s-a spus ca am o poprire de la DITL sector 1 in valoare de 2330 lei. Pensia mea este de 2100 lei. Este normal sa imi opresca toata pensia? Am 82 de ani, am nevoie de medicamente si nu ma pot plimba pe drumuri. Ce pot sa fac?