card

curs-valutar-mastercard
Unde gasesc cursul de schimb valutar Mastercard?

Buna ziua. Unde pot verifica ce curs de schimb aplica Mastercard la platile in euro cu cardul? Mi se pare ca mi s-au luat prea multi bani din cont pentru o plata in euro. Multumesc.

card-george-bcr
La care banca din Anglia pot scoate bani de pe cardul George BCR cu un comision mai mic?

Buna seara, am si un cont bancar George la Bcr. Pot sa scot bani de pe el aici in Anglia si cu ce banci pot sa scot ca sa nu ia comision mare la bani?

raiffeisen-reclamatie
Raiffeisen imi trimite notificari de plata, desi am cerut inchiderea cardului. Ce pot sa fac?

Mă confrunt cu următoarea problemă. Am solicitat închiderea unui card de credit pentru cumpărături la una dintre agențiile Raiffeisen Bank. Între timp agenția s-a închis si după câteva luni am început să primesc notificări de plată prin poștă și prin sms cu sume de plată aferente acestui card.

Am contactat telefonic Raiffeisen Bank, iar aceștia mi-au transmis ca e posibil să se fi pierdut documentele care atestă închiderea contului la momentul închiderii agenției.

Am trimis pe e-mail centrala@raiffeisen.ro copia dupa notificarea privind renuntarea la cardul de credit și foaia de vărsământ care atestă plata sumelor rămase de achitat la momentul închiderii contului, dar nu am mai primit nici un răspuns.

Încă primesc aceste notificări de plata, ce se poate face în această situație? Mulțumesc!

card-postbank-girocard-vpay
Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank. Ce pot sa fac?

Bună ziua …va rog frumos ce pot face că nu pot scoate bani de pe cardul Postbank și am nevoie urgent astăzi că nu mai am bani…nu știu să vorbesc germana că am sunat și mi-au spus că doar germană vorbesc.

card-postepay-evolution
Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postepay Evolution?

Am posta pay revolution, pot să-l folosesc și în rominia? la ce bănci, pentru ca codu pin e din 5 cifre.

card-george-bcr
Cat dureaza un transfer de bani de pe card BCR pe card Raiffeisen?

Bună ziua, daca o persoana mia transferat dupa card BCR pe cardul meu Raiffeisen sambata la ora 23, în cat timp intra banii? Eu cred ca trebuia sa între ca este online card pe card.

Pentru a evita aceasta conversie dezavantajoasa, trebuie doar sa selectati la ATM, atunci cand va apare mesajul de conversie, valuta locala, adica lei, nu euro, asa cum se vede in fotografia de mai sus.
Pot scoate bani de pe un card Sparkasse sau de pe un card Deutsche Bank in Romania?

Bună ziua pot scoate bani după un card sparkasse sau după un card Deutsche Bank în România?

card-george-bcr
Cum pot accesa aplicatia George daca mi-am schimbat telefonul?

Bună ziua, am făcut card george, dar nu ma mai pot loga, deoarece nu mai am acel număr de telefon cu care am făcut cardul atunci. Ma puteți ajuta sa îmi recuperez cardul? Nu mai pot întra în aplicație. Va rog frumos.