reclamatie BRD

Mi se opresc banii de doua ori la o poprire: si de la servici, si de la banca. E normal?

Buna ziua. Am observat ca ati ajutat multa lume cu sfaturi si am si eu o problema destul de grava, as avea nevoie de ajutor.

Am avut o rata la o masina si nu am mai putut sa o plătesc la un moment dat din cauza ca nu am mai avut serviciu. IFN-ul de la care am luat banii m-a dat în judecata, am fost executat silit iar acum cand m-am angajat din nou mi s-a pus poprire pe salariu, problema este ca mi se opresc bani si de la serviciu si de la BRD.

De la banca mi-au spus sa duc o hartie de la serviciu si exact asta am facut însă tot mi se opresc bani. Am fost din nou la banca apoi sa vad ce s.a întâmplat si mi s-a spus ca cererea mea a fost respinsa. E normal asa ceva?

Daca mi se oprește o treime de la serviciu de ce îmi mai opresc si ei din moment ce am dus acea hartie. Va rog sa îmi dati un sfat. Din 1400 lei mai raman cu 500 de lei lunar si nu ma ajung cu banii, nu stiu ce sa mai fac.

brd-reclamatie-clienti
Vreu sa achit integral creditul Prima Casa de la BRD. Ce trebuie sa fac?

Vreau sa achit integral creditul Prima casa din 2011 la BRD și deja am aproape o luna de când aștept aprobarea. Am făcut cerere la banca a aprobat și aștept de la Biroul de credit. Ce trebuie sa fac?
multumesc

Banca mi-a retinut tot salariul pentru o datorie. E legal? Ce trebuie sa fac?

Băiatul meu are o datorie de 8300 de lei, i sa retinut tot salariul, este legal sau ce trebuie să faca? Va multumesc

Unde gasesc codul de activare pentru aplicatia myBRD Mobile?

Vreau sa-mi instalez My BRD Mobile, dar am verificat în contract și nu găsesc acel cod de activare, unde este mai exact în contract? Parcă țin ceva minte că mi s-a zis că este seria de la buletin, am încercat dar nimic.

Probleme aplicatie myBRD pe iPhone IOS 14
Aplicatia myBRD nu se deschide. E vreo problema?

Nu mi se deschide aplicatia myBRD, nu stiu de ce. Am internet, este actualizata, am accesat-o acum doua zile. Dupa ce introduc parola si codul nu se intampla nimic, se incarca incontinuu. Ce se intampla, e vreo problema?

brd-cod-utilizator-id-parola-logare
Nu pot deschide aplicatia MyBRD, imi spune parola esuata. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Nu pot deschide aplicatia My BRD, imi spune parola esuata, am incercat toate combinatiile, am schimbat si parola…imi spune parola modificata cu succes, dar cand introduc iarasi parola, tot parola esuata imi apare.

Probleme aplicatie myBRD pe iPhone IOS 14
Aplicatia myBRD nu functioneaza pe telefonul iPhone cu IOS 14.0. De ce?

Am IOS 14.0, instalat de ieri. Nu mai functioneaza MyBRDMobile. Cand accesez serviciul, porneste pentru o secunda apoi se inchide aplicatia.

BRD mi-a blocat alocatia copilului pe card si nu vrea sa mi-o dea. Ce pot sa fac?

Am avut un card la BRD in urma cu 3-4 ani, pe care incasam salariul si alocatia copilului. Acum salariul il primesc pe alt card, iar cand am fost la BRD sa scot alocatia, doamna de la ghiseu n-a vrut sa mi-o dea, pentru ca as avea o datorie mai veche la ei, mai intai sa platesc acea datorie si apoi pot se poate elibera alocatia. E normal asa ceva, sa blocheze banii pentru copil?

Pensionarii pot cere amanarea ratelor la credite?

Buna ziua, Am facut o cerere de amanare a ratelor la banca si am fost refuzata, cu motivul ca sunt pensionara, iar pensionarii nu pot beneficia de amanarea ratelor la credite pentru ca nu sunt afectati de criza coronavirusului. Este normal? Familia mea a fost afectata de criza, fiul meu a ramas fara serviciu. Multumesc

Cum pot obtine amanarea ratelor la credite?

Ma aflu in imposibilitate de plată începând cu luna martie 2020, cum pot sa obtin o perioadă de amânare a ratelor la credit?