banca

Care sunt conditiile de obtinere a unui credit de la Banca Transilvania?

Ce conditii si acte sunt necesare pentru un credit la BancaTransilvania?

Postat in data: 03 mart., 2019

Nu ma pot conecta la aplicatia myBRD: introduc parola si-mi apare „eroare de comunicatie”. Ce pot sa fac?

Nu ma pot conecta la aplicatie. Introduc parola, dupa catre imi apare mesajul : Eroare de comunicatie! Reincarcare informatii.

Tin sa precizez ca acest bug persiasta de Marti 19.02.2019. restul aplicatiilor, si restul cardurilor pe care le am pot sa le accesez.

Am sunat la Banca fara nici un rezultat.

Postat in data: 23 feb., 2019

Cine sterge datele din Biroul de Credit?

Buna ziua . Am facut solicitare catre banca. Raspunsul dansilor l-am primit cum ca : a decis stergerea informatiilor negative. Dar eu inca sunt in Biroul de Credite. Am sunat la Biroul de Credite si mi-au spus ca nu ei sterg , ci banca. Am sunat din nou la banca si-mi spun ca ei m-au sters dar vor face o noua solicitare catre Birou. Cine de fapt trebuie sa stearga Biroul prin solicitarea bancii , eu prin intermediul site-lui , desi am facut si asta dar astept de ceva vreme.., Si nimic.

Postat in data: 23 feb., 2019

Nu pot deschide aplicatia mybrd! Ce se intampla?

Nu pot deschide aplicatia mybrd. De cand o folosesc, este prima data cand se intampla. Fac toate platile online, am mare nevoie. Multumesc

Postat in data: 22 feb., 2019

BRD nu doreste sa imi inapoieze banii din alocatia copilului: ce pot sa fac?

BRD nu doreste sa imi inapoieze banii din alocatia copilului pe motiv ca aveam comisioane de plata la contul de salariu, mentionez ca alocatia are un cont separat cu cel de salariu.

Postat in data: 21 feb., 2019

Banca m-a raportat la Biroul de Credit, desi le-am cerut sa-mi amane plata ratei la credit. Mai pot fi sters din Biroul de Credit, pentru a obtine un nou imprumut?

Am avut un credit si la un moment dat am avut o problema cu banii.

M-am dus la banca si le-am spus ca nu pot plati rata din luna respectiva, iar ei mi-au spus ca nu e o problema, daca o voi plati luna viitoare rata din urma.

I-am intrebat daca trebuie facuta o cerere sau ceva scris pentru asta, mi-au zis ca nu, nu e nicio problema.

Ulterior am primit notificari privind intarziererea. I-am intrebat de ce, mi-au zis ca asta e procedura automata din sistem, dar sa nu-mi fac griji.

Totul a decurs normal ulterior, luna urmatoare am platit si rata din urma, apoi n-am mai avut proleme sau intarzieri, am achitat tot creditul inca de acum doi ani.

Acum, insa, surpriza!

Am vrut sa iau un alt credit, dar mi-au spus ca sunt in Biroul de Credit, pentru acea luna cu probleme. Cei de la banca m-au raportat la Biroul de Credit, desi mi-au spus ca nu o vor face si-mi vor amana plata ratei, atunci cand am avut probleme.

Intrebarea e: in aceste conditii se mai poate face ceva ca sa fiu sters din Biroul de Credit?

Postat in data: 29 ian., 2019

Daca un parinte nu plateste datoria la banca, trece la copil?

As vrea sa intreb, daca unul dintre parinti are datorie la banca si nu returneaza banii, atunci trece datoria pe copil? Copilul va trebui sa returneze banii?

Postat in data: 08 ian., 2019

Cat dureaza un transfer in euro de la o banca din Franta la o banca in Romania?

Aveti idee cat dureaza un transfer interbancar de la o banca din Franta in Romania la Raiffeisen? Plata se face in Euro.

Postat in data: 21 dec., 2018

Cum pot fi sters din Biroul de credit, daca mi-am achitat restantele?

Cum pot fi sters din Biroul de credit? Mi-am achitat restantele.

Postat in data: 15 nov., 2018

Este posibil sa se mai adauge creante sau dobanzi dupa executarea creditului?

Am un credit luat in 2006 la care am platit pana in 2010 dupa care nu am mai avut posibilitatea, dupa care am fost executat silit iar din 2013 pana in luna aprilie 2018 am platit suma din comunicare mai exact 17065 Lei.

Toate bune si frumoase pana pe 26 octombrie 2018, cand m-am trezit cu contul blocat iar interesandu-ma sa aflu ce este o poprire la aceeasi executare silita de inca 9800 Lei reprezentand creante (raspuns dat de cei care se ocupa de dosarul respectiv).

Intrebarea mea: este posibil sa se mai adauge creante sau dobanzi dupa executarea creditului? Cu mutumiri.

Postat in data: 07 nov., 2018

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Postat in data: 31 oct., 2018

Rectorul nu vrea sa semneze adeverinta de student pentru un credit de studii prin Programul Investeste in tine de la CEC Bank! Ce pot sa fac?

Rectorul Universitatii din Pitesti refuza sa ne semneze adeverintele de student necesare pentru un credit prin programul Investete in tine de la CEC Bank. Decanul facultatii a semnat, dar rectorul spune ca nu stie inca despre ce e vorba. E o simpla adeverinta, universitatea nu are nicio obligatie. Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac, pentru ca deja cei 50 de colegi ai mei care au depus adeverintele au renuntat din aceasta cauza!

Postat in data: 24 oct., 2018

Daca nu am niciun venit, pot obtine un credit prin programul „Investeste in tine”?

In cazul in care nu am nici un venit pot obtine un credit prin programul „Investeste in tine”? Mentionez ca as dori sa urmez un curs acreditat care costa 6000ron si am varsta de 38 ani.

Postat in data: 20 oct., 2018

Daca ING ma executa silit, imi poate executa si casa sau doar poprire pe salariu?

Am o datorie la ING de 12000 de lei urmeaza sa ma execute silit imi poate executa casa? sau doar poprpire pe salariu?

Postat in data: 16 oct., 2018

Daca se ajunge la executare silita, imi voi pierde una din proprietati sau imi vor pune poprire pe salariu?

Am un credit de nevoi personale de la Raiffaisen , mi-am pierdut locul de munca si nu am putut plati aproximativ 6 luni , am acumulat aproximativ 8000 lei restante , creditul total este de 55.000 lei , de luna aceasta m-am angajat si pot plati rata la zi si din urma cate ceva . Am 2 proprietati pe numele meu una in valoare de 10.000e si una in valoare de 40.000 e , daca se ajunge la executare silita imi voi pierde una din proprietati sau imi vor pune proprire pe salariu?

Postat in data: 01 oct., 2018

Cum imi pot recupera banii in urma unei fraude? Nu am mai primit produsul platit

Daca am trimis cuiva o suma de bani pentru a achizitiona un bun si acesta refuza sa-l trimit?, ce pot face ca sa-mi recuperez banii?
Mentionez ca nu am decat contul Iban si numele persoanei respective.
Cu ajutorul politiei se poate face ceva?

Postat in data: 27 aug., 2018

Cum pot sa sterg din Biroul de Credit o datorie cesionata de BCR la Kruk, fara sa fiu anuntat?

Cum pot sa sterg din Biroul de credit un cont cumparat de alt creditor?
Am fost inscris de BCR pt un card din 2005, am facut catre ei nenumarate cereri la care imi raspund ca nu se poate. Au sters istoricul si au pastrat mentiunea cont cumparat de alt creditor. Nu m-au instiintat cand au cesionat creanta catre Kruk.
Multumesc!

Postat in data: 31 iul., 2018

Nu pot accesa contul mybrd de o luna. Nu ma lasa sa introduc parola. Ce pot sa fac?

As dori sa ma ajutati, pentru ca de o luna nu imi pot accesa contul „my brd” ; pur si simplu nu ma lasa sa imi introduc parola.
Nu am fost atentionata ca ar fi expirat… pana acum a functionat bine.

O zi buna!

Postat in data: 27 iul., 2018

BRD mi-a blocat cardul copilului pe care primea pensia alimentara. E legal?

Fata mea are un card la BRD pe care primeste pensia alimentara pentru nepoata, dar i s-a pus poprire pe el si nu mai poate scoate banii. E legal. De la banca i-a spus ca numai executorul poate debloca cardul, doamna executor nu vrea sa vorbeasca cu mine. Ce pot sa fac?

Postat in data: 20 iul., 2018