Reclamatie Biroul de Credit

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum pot sa stiu daca mai apar in baza de date la Biroul de Credit?

Buna ziua ,
As dori sa stiu daca mai apar in baza de date ? Am avut un credit si
am intarziat cu plata . Multumesc

Stergere Biroul de Credit
Cat timp trebuie sa treaca sa nu mai fiu trecuta ca neplatitor pe lista neagra la banci?

Buna ziua cât timp trebe sa treacă sa numai fiu trecută ca și neplătitor ?

TBI Bank reclamatie stergere Biroul de Credit
Cu ce drept legal TBI Bank nu vrea sa-mi stearga datele personale din Biroul de Credit?

Bună zioa am un credit din 2018 de 6.000 mii lei adică 60 milioane nu am putut ține ratele TBI BANK mau raportat la birou de credit după care au raportat cu G ÎNCHIDERE CONT DST LA COLECTARE am ajuns la oprire pe salariu ok în acest moment TBI BANK NUMAI ARE DREPTUL ASUPRA DOSARULUI SI A CREANTEI ODATA DAT CATRE CONCESIUNE DE RECUPERARE AM SOLICITAT ȘTERGEREA DATELOR CU CARACTER PERSONAL DIN BIROUL DE CREDIT OK
ÎNTREBAREA MEA IESTE.
CU CE DREPT LEGAL ÎMI TIN DATELE CU CARACTER PERSONAL ÎN SISTEMUL IFN NON BANCAR SI DECE NUMILE STERGE ASTEPT RĂSPUNS URGENT

biroul-de-credit-date-contact
Pot fi girant daca sunt in Biroul de Credit?

Dacă sunt în biroul de credit pot fi girant?

cont-birouldecredit
Cum aflu daca mai sunt in Biroul de Credit?

As dori sa aflu dacă mai sunt in biroul de credit sau nu ? Dacă ma puteți ajuta va rog.

unicredit biroul de credit
Unicredit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?

Am solicitat un overdraft la banca la care mi se vireaza salariul Banca Transilvania si am fost refuzata deoarece figurez in banca de credite.

Am platit creditul Unicredit cu intarziere si mi s-a spus ca sunt in regula.

Nu am fost informata ca voi fi raportata la Biroul de Credit. Eu domiciliez in alt oras , am fost plecata cativa ani din tara si persoana care a fost insarcinata sa imi ridice corespondenta nu a gasit nicio asemenea instiintare.

In anul 2020 am primit o proprire pentru un telefon achizitionat in 2008 si care l-am platit in acea perioada cu penalitatile assurde pentru o zi intarziere care nu mi-au fost facute conoscute la achizitionare ca si cardul de plata care mi-a sosit si l-am gasit cu o saptamana dupa scadenta la plata, astfel aveam deja 300 lei restanta.

Am platit si acea suma integrale cand am primit proprietà farà sa caut firma fantoma care la vremea respectiva era incontactabila.

Mi se pare inechitabil sa fiu privata sau marginalizata di moment c’è am acceptat toate neintelegerile si dobanzile applicate platind sumele integrale si farà obiectiuni;
Nu au fost tentative de frauda si nu am adus nicio dauna vreunei institutii. Am speranta ca voi gasi intelegere si sprijin pentru a elimina aceasta situatie umilitoare ?!

Cum pot sa-mi verific situatia inscrierii la zi in Biroul de Credit?

Bună dimineața, cum pot să-mi verific situația înscrierii la zi in biroul de credit? Mulțumesc

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum pot afla unde am datoria de rau platnic, la ce banca?

Buna seara, cum asa putea afla datoria de o suta saptzeci de zile rău platnic? am vrut sa scot bani din banca si apar cu aceasta intirziere, nu mai imi amintesc, dacă se poate să imi aratati problema. multumesc

cont-birouldecredit
Cum vad daca sunt in baza de date la Biroul de credit?

„Buna ziua. Mi-am făcut cont pe Birouldecredit.ro și nu-mi apare decât să selectez data și așa mai departe. Dau caută și nu-mi apare nimic.
Eu am fost înscris ca rău platnic, au trecut cei 4 ani pe care trebuia să-i aștept. Cum pot sa fac prin intermediul site-ului să-mi arate că nu mai sunt in baza de date la ei să-mi scrie ca nu s-au găsit raportări sau ceva de genul?”

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum aflu codul de inrolare pentru Birouldecredit.ro?

Buna ziua.cum pot afla codul de înrolare.vreau să mă loghez pe site-ul biroului de credit și am nevoie de acest cod.nici banca care m-am poprit nici executorul nu mi-l poate spune.multumesc!

Stergere Biroul de Credit
Nu pot sa-mi fac cont la Biroul de Credit. Ma puteti ajuta?

Va salut am incercat sa fac cont pe biroul de credit dar nu pot deoarece eu locuiesc in germania si nu am nr de romania puteți sa ma ajutați dumneavoastra vreau sa aflu daca sunt in biroul de credite si daca da doresc sa fiu sters binenteles contra cost astept raspuns va salut cu respect.

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa verific daca figurez ca girant sau daca am un credit?

Cum pot să verific dacă figurez ca girant pentru cineva (la vreo bancă sau CAR), sau dacă există un credit pe numele meu?
Mulțumesc!

BCR, stergere, Biroul de Credit
Cum pot fi sters din Biroul de Credit, pentru a putea lua un imprumut?

Ma numesc R R si as vrea sa ma ajutati cu un sfat: am apelat la o firma de stergere din Biroul de credite si au reusit sa imi stearga 2 conturi din totalul de 4, la celelalte 2 conturi am asteptat prea mult in jur de 2 luni, sunt 2 conturi la BCR unul dintre ele este un card de cumparaturi iar celalalt este un descoperit de cont, sunt achitate prin popririle pe care le-am avut, nu imi aduc aminte daca am primit vreun sms in carre sa ma instiinteze ca ma raporteaza la Biroul de Credit, conturile ramase inca cu istoric negativ in Biroul de Credit este din 2018 raportat,ce sfat imi dati, se poate sterge pentru a imi lua un credit?
Multumesc frumos.

Unde pot reclama banca Unicredit, care nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit?

Am facut lunar platile ratelor unui credit de nevoi personale prin trasfer bancar.

Timp de 3 luni Unicredit mi-a returnat plata facuta si apoi m-a incris in Biroul de credit cu restanta. Creditul l-am achitat
ulterior integral si inainte de termen.

Ma chinui in zadar sa primesc o analiza a acestei situatii si sa primesc rectificare. Am dovada platilor, extrasul de la banca mea cu platile facute, l-am trimis de 3 ori bancii si mi se raspunde in afara subiectului.

Unde pot reclama banca pentru obtinerea unui raspuns ? Va multumesc

ing-executare-silita-poprire-alocatie-birouldecredit-stergere
ING m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Am fost la CEC Bank sa refinantez un credit luat anterior de la Raiffeisen, pentru o rata mai mica, dar mi s-a spus ca nu pot, pentru ca as fi in Biroul de Credit, raportat de ING.

Nu stiam ca as fi avut vreo datorie la ING, iar banca nu m-a anuntat ca am intarzieri. M-am dus la ei si am intrebat si am aflat ca am fost raportat pentru o restanta de 150 de lei din luna aprilie, in timpul izolarii din cauza coronavirusului, insa habar n-aveam ca am de platit acea suma, nu am primit nicio notificiare de la banca.

Am platit toata datoria la card si le-am spus ca vreau sa-l inchid, dar mi-au zis ca nu se poate acolo, ca trebuie sa ma duc la office-ul unde am deschis contul. M-am dus acolo, am inchis contul, apoi le-am cerut sa ma stearga din Biroul de Credit, dar n-au vrut, mi-au spus ca nu se poate, ca de ce am intarziat cu plata. M-au trimis apoi la alt office, in Dorobanti, dar nici acolo n-au vrut, o doamna mi-a spus ca ei nu pot face asta, sa caut pe internet firme care se ocupa de stergerea din Biroul de Credit. Va rog sa ma ajutati, cum pot sa rezolv problema, ca sa fac refinantarea?

ICredit m-a raportat la Biroul de Credit, desi i-am anuntat ca am o problema si nu pot plati la timp. E legal?

Am avut un credit la ICredit de 1.500 de lei, pentru care am fost raportata la Biroul de Credit, desi l-am achitat. Problema a fost ca a trebuit sa plec in alta tara, i-am anunta ca s-ar putea sa nu pot plati de acolo, iar ei mi-au spus ca nu e nicio problema, sa fac o plata partiala, de 500 de lei, dupa care restul datoriei sa o platesc cand ma intorc. Asa am si facut, pentru ca in strainatate nu am avut acces la aplicatia de mobile banking a BRD, pentru ca nu a functionat reteaua Telekom, si nu am putut plati rata, am platit restul datoriei cand m-am intors, insa intre timp am fost raportata la Biroul de Credit pentru intarzieri. E legal ce a facut ICredit? Ce as putea face? Eu le-am trimis cereri sa ma stearga din Biroul de Credit, dar nu au vrut. Multumesc pentru ajutor.

Cum pot fi sters de la Biroul de Credit de catre Cetelem?

Buna ziua, am avut in urma ca cativa ani un card Cetelem si am intarziat cu platile cateva luni, apoi am plecat din tara, iar cand m-am intors am platit toata datoria si l-am inchis. Acum am mers la banca sa-mi scot un credit, dar mi-au spus ca nu pot, pentru ca sunt raportat la Biroul de credit. Nu am stiut de problema asta, Cetelem nu mi-a trimis nicio notificare ca m-a raportat la Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac in acest caz, cum pot fi sters din baza de date? Multumesc

Cum pot afla daca sunt in Baza de date la credite?

Buna ziua. Cum pot afla daca sunt in baza de date la credite?

Unicredit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa rezolv o problema cu banca Unicredit , am avut la ei un credit, acum vreau sa fac o refinantare si am aflat ca m-au raportat la Biroul de Credit, fara sa stiu. Nu m-au anuntat niciodata ca as avea vreo restanta sau ca ma vor raporta. Intr-adevar, intr-o luna am intarziat cu rata, am avut probleme, dar am platit ulterior din urma si n-am crezut ca e vreo problema.
Am cerut sa ma stearga din Biroul de credit, dar nu-mi raspund. Am apelat si la o firma de stergere, dar nici lor nu le-a raspuns. Am aflat apoi ca la Biroul de Credit sunt inregistrat cu un numar de telefon si o adresa gresita. Ma puteti ajuta?

Agentul Provident a fugit cu banii, iar eu am fost raportata la Biroul de Credit si executata silit. Ce pot sa fac?

In urma cu trei ani a luat un imprumut de la un agent Provident in valoare de 5 mii de lei, urma sa achit 15 mii.
La un moment dat, inainte sa termin cu ratele, agentul respectiv mi-a spus ca nu mai am nimic de platit, la fel s-a intamplat si cu alte persoane de pe strada mea, dupa care a disparut din zona.

Oamenii s-au bucurat ca au scapat asa de ieftin si au uitat de intamplare.

Acum, salariul mi-a fost blocat din cauza unei popriri pentru respectiva datorie.

Am sunat la Provident, dar fara rezultat: mi s-a reprosat ca trebuia sa sun atunci cand nu a mai venit agentul, pentru a plati restul datoriei. Dar cum sa sun daca agentul mi-a spus ca am terminat cu ratele: Eu am avut incredere in agent, doar era de la Provident, iar daca acesta mi-a spus „cu tine nu mai am treaba”, atunci ce era sa fac?

Am auzit ca respectivul agent, se pare un popa, ar fi fugit cu banii Provident. Ce ma sfatuiti sa fac?