Tag Archives: anuntat

Kredyt Inkaso m-a anuntat ca am o datorie la o cartela Vodafone. Ce trebuie sa fac?

In urma achizitonarii unei cartele vodafone, speciala pt uzul international/roaming, de 15€, dupa o saptamana de utilizare a
acesteia pe teritoriul statelor unite, folosind doar internetul de pe cartela si incadrandu-ma in limita de MB oferita de aceasta, am fost contactat de 2 numere diferite de telefon si ulterior am primit un mesaj de la kredyt inkaso prin care am fost anuntat ca am o datorie de aprox 400 lei la vodafone si ma indrumau sa sun la un anumit numar pt optiuni de lichidare. Mentionez ca este o cartela, nu un abonament! Ce este de facut in aceasta situatie?

Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

Buna ziua! Am inteles ca puteti sa ma ajutati cu ceva informatii despre
posibilitatea de a fi sters din Biroul de Credit, unde am fost bagat abuziv de o
banca pe nume Ferratum pt o suma de 500 lei.
Eu am incercat sa obtin un credit, nestiind de raportarea celor de la Ferratum, care nu m-au anuntat inainte de a ma raporta. Multumesc

Cum pot sa sterg din Biroul de Credit o datorie cesionata de BCR la Kruk, fara sa fiu anuntat?

Cum pot sa sterg din Biroul de credit un cont cumparat de alt creditor?
Am fost inscris de BCR pt un card din 2005, am facut catre ei nenumarate cereri la care imi raspund ca nu se poate. Au sters istoricul si au pastrat mentiunea cont cumparat de alt creditor. Nu m-au instiintat cand au cesionat creanta catre Kruk.

Ce pot sa fac daca mi s-a pus o poprire pe card in mod abuziv si fara sa fiu anuntat?

Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac daca mi s-a poprit in mod abuziv cardul pe care am 55 de milioane, fara sa fiu anuntat de banca Raiffeisen. Eu consider ca e o poprire abuziva a executorului pentru ca am platit deja unui camatar datoria pe care o aveam, dar el a mai gasit o copie dupa o chitanta semnata de mine si m-a amenintat ca trebuie sa-i platesc imediat 500 de lei.