Tag Archives: ING

ing-executare-silita-poprire-alocatie-birouldecredit-stergere
ING m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Am fost la CEC Bank sa refinantez un credit luat anterior de la Raiffeisen, pentru o rata mai mica, dar mi s-a spus ca nu pot, pentru ca as fi in Biroul de Credit, raportat de ING.

Nu stiam ca as fi avut vreo datorie la ING, iar banca nu m-a anuntat ca am intarzieri. M-am dus la ei si am intrebat si am aflat ca am fost raportat pentru o restanta de 150 de lei din luna aprilie, in timpul izolarii din cauza coronavirusului, insa habar n-aveam ca am de platit acea suma, nu am primit nicio notificiare de la banca.

Am platit toata datoria la card si le-am spus ca vreau sa-l inchid, dar mi-au zis ca nu se poate acolo, ca trebuie sa ma duc la office-ul unde am deschis contul. M-am dus acolo, am inchis contul, apoi le-am cerut sa ma stearga din Biroul de Credit, dar n-au vrut, mi-au spus ca nu se poate, ca de ce am intarziat cu plata. M-au trimis apoi la alt office, in Dorobanti, dar nici acolo n-au vrut, o doamna mi-a spus ca ei nu pot face asta, sa caut pe internet firme care se ocupa de stergerea din Biroul de Credit. Va rog sa ma ajutati, cum pot sa rezolv problema, ca sa fac refinantarea?

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile [citeste tot]

ING este reclamata de clienti ca le-a inchis conturile, desi si-au actualizat datele personale [citeste tot]

Cat de mult creste rata la un credit Prima Casa, dupa amanarea ratelor la credite, conform OUG 37/2020 [citeste tot]

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020 [citeste tot]

ING este reclamata de clienti ca le anuleaza cererile de amanare a ratelor conform ofertei initiale, fara costuri, si-i obliga sa accepte OUG 37, pentru a incasa dobanda la dobanda [citeste tot]
amanare-rate-credite-banci--ifn-car-recuperatori

Intrebari si raspunsuri utile despre OUG 37/2020 privind amanarea ratelor la credite [citeste tot]
amanare-rate-credite-banci

Cum amana bancile ratele la credite, inainte de intrarea in vigoare a Ordonantei Guvernului [citeste tot]

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului [citeste tot]
Banca Nationala a Romaniei - BNR

Toate bancile si IFN-urile, precum si Guvernul, pot decide fara probleme amanarea ratelor la credite pentru cei afectati de criza COVID-19, ne asigura BNR [citeste tot]