poprire card salariu

Banca mi-a retinut tot salariul pentru o datorie. E legal? Ce trebuie sa fac?

Băiatul meu are o datorie de 8300 de lei, i sa retinut tot salariul, este legal sau ce trebuie să faca? Va multumesc

Unde m-as putea adresa pentru a rezolva problema datoriilor la banci, daca nu am bani sa ma judec?

Am 5 popriri pe cont si 2 salarii. Din cont mi se retine jumatate din fiecare salariu ducandu-se amandoua jumatatile la cel mai vechi popritor si cel mai mare. Din aceasta cauza, unul din cei 4 popritori ramasi doreste sa imi puna poprire la angajatori urmand ca si acestia sa imi opreasca 1/3 din salarii.

Cât de legala este aceasta situatie si cui m-as putea adresa, neavand bani sa ma judec cu ei in instanta?

Poate o banca sa-mi opreasca tot salariul pentru o datorie la alta banca?

Buna, as dori sa stiu daca poate sa imi opreasca salariul o banca daca salariul il iau la álta banca. Am o datorie de 2100 ron la Raiffeisen bank sí salariul este la OTP bank, pot sa imi opreasca tót salariul? Am salariul de 2300 roni. Imi vor trimite instiintare cand vor face poprirea? multumesc

Cat mi se poate opri din salariu daca am trei banci restante?

Va rog frumos eu am trei rate bancare pe luna la toate am restante, cât pot sa îmi oprească fiecare din salariu pe luna?? Eu câștig 2000 lei și aprox. 300 lei bonuri

Retinerea pe salariu o poate face si firma si banca?

Am o intrebare la d-voastra. Am o retinere pe salar. Mi-a facut si firma si banca reținerea. Pot face si firma si banca reținerea?

Pot face inchisoare daca nu platesc creditul la banca?

Buna ziua, in 2019 luna martie am facut un credit de 13000 €, nu am platit nimic pana in prezent. Pot face inchisoare pentru suma datorata ?

Daca am poprie pe salariu, pot face o descoperire de card?

Dacă am proprie pe salariu pot face o descoperi de card?

ING mi-a pus poprire pe cont, desi mi se opreste din salariu si la angajator. Ce pot sa fac?

Buna ziua, va rog sa ma ajutati sa rezolv urmatoarea problema: ING m-a anuntat ca mi-a pus poprire pe cardul de salariu, desi mie mi se opreste deja la firma unde lucrez o treime din salariu, pentru o executare silita.

Am vorbit la ING si mi-au spus ca trebui sa trimita firma la executor o dovada ca mi se opreste acolo, iar executorul sa trimita apoi la banca o solicitare de ridicare a popririi. E normal asa ceva? Am incercat sa iau legatura cu executorul, mi s-a spus ca e in concediu. Nu ar trebui ca problema sa se rezolve direct la banca, daca le spus ca firma imi opreste deja banii, ca sa nu-mi ia de doua ori? Multumesc

E legal sa-mi opreasca din salariu atat angajatorul, cat si banca Raiffeisen?

Am o poprire pe cardul de salariu la Raiffeisen din 2018 pentru o datorie la banca. Imi tragea lunar din salariu, toate bune si frumoase pana luna trecuta, cand mi s-a pus inca o poprire, dar de data asta au trimis-o si la firma la care lucrez, si la banca.

Cei de la firma mi-au retinut din salariu si au trimis si la banca o instiintare, ca sa nu retina si banca, dar banca mi-a luat si ea inca o data bani de pe card. Cand i-am intrebat de ce, pentru ca mi se retine deja la serviciu, mi-au spus ca firma nu le-a spus pentru ce se retin banii, pentru ce dosar, asa ca ei au mi-au luat banii. Ce pot sa fac? E legal asa ceva?

Kruk Romania – firma de recuperare creante – date de contact (adresa, telefon, e-mail, site internet) [citeste tot]