BT

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

Postat in data: 30 ian., 2021

Aplicatia BT Pay nu functioneaza! Ce pot sa fac?
bt-pay-probleme

Buna ziua, am o problema cu aplicatia BT Pay, incerc sa intru in ea si primesc in continuu mesajul “Ups… Se pare ca a intervenit o eroare. Te rugam sa reincerci.” Am incercat in repetate randuri sa reinstalez aplicatia dar nimica diferit. As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu problema asta, multumesc!

Postat in data: 03 ian., 2021

La care banca sa-mi fac un card? Care are cel mai mic comision lunar de intretinere?

bună ziua, dacă as dori un card 💳 ce comision am pe luna 🌚 pentru întreținere?

Postat in data: 24 aug., 2020

Cum pot sa deschid repede un cont bancar, fara sa merg la banca?

Vreau sa deschid un cont bancar. Am avut la ing dar s-a inchis din cauza unei poprire.
Se poate? Si repede. Primesc de la Apia niste bani. Ce sa fac ?

Postat in data: 04 iun., 2020

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului

Postat in data: 27 mart., 2020

Pot sa primesc o suma in euro intr-un cont deschis la BT?

Trebuie sa primesc o suma de bani in euro, dar eu am doar un cont in lei, la BT (Banca Transilvania). Puteti sa-mi spuneti daca pot primi acei bani in euro, daca am contul in lei sau trebuie sa-mi deschid un cont in euro? Multumesc

Postat in data: 13 feb., 2020

Cum pot lua un credit pentru dezvoltarea firmei?

Buna ziua.
Am o firma infiintata anul trecut, in domeniul serviciilor de curatatorie la domiciliul clientilor, si vreau sa iau un credit pentru dezvoltare, vreau sa cumpar niste echipamente si am nevoie de o hala pentru depozitarea materialelor.

Cum pot obtine un credit si care ar fi conditiile?

Postat in data: 30 ian., 2020

Cum, unde si cand pot sa vad si sa primesc extrasele de cont la Banca Transilvania (BT)?

Bunt ziua. Azi in data de 28 Mai 2019 am vrut sa ridic extrasele de cont ale firmei pana in prezent adict 28 Mai de la agentia BT Cluj Zorilor.

Angajata de la ghiteu nu a vrut sa- mi elibereze numai pana la sfartitul lunii trecute, ori de cate ori am rugat-o ca doresc extrasele pana in prezent. Am renuntat ti am plecat ftrt extrase.

Doresc sa ttiu dact pot ridica extrasele pana la ce data doresc sau aveti o data pana la care se pot ridica.

Postat in data: 31 mai, 2019

Care sunt conditiile de obtinere a unui credit de la Banca Transilvania?

Ce conditii si acte sunt necesare pentru un credit la BancaTransilvania?

Postat in data: 03 mart., 2019

De la ce banca pot lua un credit de nevoi personale cu dobanda mica si fixa?

Doresc sa obtin un credit bancar de nevoi personale si nu stiu catre care banca sa ma orientez, una cu o dobanda fixa pe toata perioada si cu o dobanda mai mica. Si inca ceva: va rog daca am rata fixa e posibil ca rata sa fie influentata de indicele robor?Va multumesc cu respect

Postat in data: 04 apr., 2018

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Postat in data: 02 feb., 2018

La ce banca mi-ati recomanda sa fac un credit?

O intrebare simpla. Am nevoie de un credit la care banca mi-ati recomanda sa fac un credit . Va multumesc pentru timpul acordat

Postat in data: 19 ian., 2018

Unele banci aplica la platile cu cardul in strainatate un curs valutar mult mai mare decat la casele de schimb sau in cont

Postat in data: 15 dec., 2017

Daca sunt PFA, contul bancar este pe persoana fizica sau persoana juridica?

In urm? cu 7 ani m-am autorizat ca PFA pt Cultura plantelor. Aveam nevoie de cont la banca si stampila. La banca mi s-a spus ca trebuie sa deschid cont pentru PERSOANE JURIDICE(cu costuri si comisioane frumusele). Dupa ceva timp am dedus ca nu am personalitate juridica,(pe certificatul de inregistrare la CUI apare F de la persoane fizice, la Fisc platesc impozit ca orice persoana fizica, nu trebuie sa tin contabilitate….). Am solicitat informatii la ghiseul bancii in acest sens pt reducerea comisionelor, dar ei imi spun ca sunt Persoana Juridica. Ce este de facut? Mai pot recupera ceva din ce mi-a luat banca abuziv?

Postat in data: 12 dec., 2017

Cat timp dureaza un transfer de bani de pe un card BCR pe un card BT?

Am transferat o suma mica de bani de pe un card BCR pe un card BT de aproximativ 40 de minute si nu mi-au intrat banii. Cat timp dureaza?

Postat in data: 07 nov., 2017

Cand ajung banii in Germania daca fac un transfer in Euro prin internet banking de la Banca Transilvania?

Ma voi duce in Germania sa achizitionez o masina saptamana viitoare. Masina o voi vedea miercuri in jurul orei 15:00.

Daca totul este in regula, vreau sa fac transfer in EUR din contul meu de EUR de la Banca Transilvania in contul EUR al Dealerului din Germania.

Daca fac transferul online (prin internet banking), sa spunem, la ora 16:00 – 17:00 miercuri, cand ajung banii in contul dealerului din Germania?

Postat in data: 26 sept., 2017

Cat mi se poate lua din salariu la o poprire, daca mai am o rata la credit?

Buna ziua. Mi sa pus proprie pe cont la BT. Am de achitat o executare silit? din 2013 de 8300ron. Cat ar trebui sa platesc din salariu daca mai am o rata de 760 Ron tot la BT. Precizez ca lucrez de 2 luni pe tara si nu mi-a venit nimic la angajator.

Postat in data: 28 iun., 2017

Curtea Constitutionala – DECIZIA Nr.245 din 19 aprilie 2016 referitoare la exceptia de neconstitutionalitate a dispozitiilor art.12 si 13 din Legea nr.193/2000 privind clauzele abuzive din contractele incheiate intre profesionisti si consumatori

Postat in data: 30 ian., 2017

Pot sa scot toti banii de pe un card Barclays la ghiseul unei banci din Romania?

Am un card Barclays si as vrea sa stiu daca pot scoate de pe el, la ghiseul unei banci din Romania, toti banii deodata, pentru ca stiu ca la bancomate exista o limita zilnica. Daca da, la ce banci se poate si cat e comisionul?

Postat in data: 15 dec., 2016

Pot sa fac un card la o banca din Romania pe care sa-l trimit copilului sa-l foloseasca in UK?

Buna ziua. Am vazut ca Raiffaisen BANK este corespondentul Barclay BANK din UK. Fiul meu locuie?te de trei luni in Birmingham unde lucreaza de doua luni dar nu stie lb engleza asa de bn cat sa se duca la banca pentru a-si face card. Deoarece el nu se descurca si nu cunoaste pe nimeni acolo care sa il ajute m-a interesa daca eu pot sa i fac un card in Romania pe care sa il trimit ulterior si pe care el sa il foloseasca acolo pentru a-si incasa cecurile.

Postat in data: 09 dec., 2016