Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

Se poate face un transfer in euro intr-un cont in lei la Raiffeisen sau Banca Transilvania.

In cazul Raiffeisen, conversia se face automat de catre banca, iar contravaloarea in lei a sumei in euro va fi incasata in contul in lei.

Banca Transilvania nu face conversia valutara automat, are alta procedura: banii in euro vor fi virati intr-un cont in euro, pe care banca il deschide automat, fara sa platiti comisioane de administrare a contului sau de incasare a banilor in cont.

Daca sunt probleme, va rog sa reveniti la mine, pentru a va ajuta.

4 raspunsuri la “Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

1. Maria Albes

Buna ziua , am facut un transfer din Germania către România, din €uro in Lei in cat timp pot sa vad daca s-a efectuat tranzacția

× 1 = 8