cont in euro

Din contul BRD mi-au disparut bani. Ce pot sa fac?

„Buna ziua, eu locuiesc in strainatate iar de Craciun am avut cateva zile libere si am fos in Romania cu sotia si copii mei. Anainte sa ma inorc in Spania am trecut pe la banca BRD sa vad extrasurile de conturi si am constatat ca din contul din euro mi-a disparut 1300€ in ultimile 16 luni(un an si patru luni)

Cand am constatat ca mi-au furat banii, am vrut sa i-mi retrag toti banii din cont dar mia zis directorul bancii ca trebuie sa astept cateva zile.Cum aveam avion a doaua zi nu am putu retrage banii care au mai ramas .

Am facut o reclamatie online din Spania dar nici pana acum nu mia dat nici un raspuns. Va rog sa-mi dati un sfat ,ce as putea face pentru a-mi recupera banii care a disparut miraculos intr-un timp atat de scurt? Poate cand pot veni in Romania nu mai gasesc nimic in conturi.”

Postat in data: 03 mart., 2023

Pot sa transfer bani pe cardul Nickel dintr-un cont din Romania?
card-nickel-franta

Daca am cont in Romania și primesc salariu in cont in la bt Transilvania pot sa transfer pe cardul nikel bani de cheltuială în Franța!?

Postat in data: 03 feb., 2023

Pot sa-mi deschid cont la o banca din Germania, daca am datorii in Romania?

Dacă am datorie la o banca din România pe care nu am plătit-o de 5 ani și ma angajez în Germania și îmi fac cont la o bana de acolo pot păți ceva?

Postat in data: 12 ian., 2023

Nu pot primi valuta in contul Raiffeisen. Cum rezolv problema?

buna ziua,de o saptamana la Raiffaissen bank nu pot primi valuta in cont din diferite platforme de gen revolut ,la call center nu stiu sa spuna decat ca este in lucru
multumesc

Postat in data: 13 nov., 2022

Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?
durata plati incasari raiffeisen

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

Postat in data: 16 mai, 2022

Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?
neo bt

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?

Postat in data: 16 mart., 2022

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

Postat in data: 30 ian., 2021

Pot trimite euro intr-un cont in lei de la o banca din Romania?

Bună ziua! Mă aflu într-o țară străină și doresc să aflu dacă pot trimite euro pe un cont in lei. Adică persoana din România
ii poate scoate direct de la bancomat? Conversia se face automat fără să cer această favoare expres? Si daca da, se percepe un
comision?

Postat in data: 15 oct., 2020

Pot sa primesc o suma in euro intr-un cont deschis la BT?

Trebuie sa primesc o suma de bani in euro, dar eu am doar un cont in lei, la BT (Banca Transilvania). Puteti sa-mi spuneti daca pot primi acei bani in euro, daca am contul in lei sau trebuie sa-mi deschid un cont in euro? Multumesc

Postat in data: 13 feb., 2020