Tag Archives: Unicredit

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul [citeste tot]
carduri-credit-rate-fara-dobanda

Atentie la cardurile de credit in rate fara dobanda: este posibil sa platiti, in schimb, comisioane! [citeste tot]
curs-schimb-euro-leu-top-banci

Topul bancilor cu cel mai bun curs de schimb valutar euro/leu

Topul bancilor cu cel mai bun curs de schimb valutar euro/leu [citeste tot]
carduri-credit-dobanzi

Topul dobanzilor la cardurile de credit: intre 14% si 29%, dar toate bancile au si optiunea de plata in rate fara dobanda [citeste tot]
Bancomatul Euronet mi-a luat comision de 33 de euro in Grecia! Ce pot sa fac?

Mi s-a intamplat ca in Grecia sa am nevoie de cash si singurul atm apropiat era unul euronet.
Cardul meu este in euro, aveam euro pe el (normal), l-am folosit in Germania, Belgia, Olanda etc si nu mi s-a luat comision, asa cum aveam contract cu Unicredit.

Am introdus cardul in bancomat si nu m-a interesat ce scrie pe ecran, eu stiind ca am 0 comision, am primit cei 200 euro solicitati si
surpriza: comision de 33 euro la retragere!

Cum au procedat talharii de la Euronet Grecia: mi-au facut schimb valutar din euro in lei, apoi din lei in euro si mi-au eliberat banii…

Asadar la o retragere de 200 euro am platit 33 euro comision prin aceasta manevra.

Poate faceti public acest lucru macar cei care nu au “beneficiat” de aceasta manevra sa fie atenti de unde ridica banii.

Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit, daca Unicredit m-a raportat fara sa ma anunte?

Am luat 500 de lei de la Unicredit si am platit 2 400 in final, dar am intarziat doua luni si am fost bagata in Biroul de Credit, dar nu m-a anuntat nimeni, mi-au spus la banca atunci cand am vrut sa fac alt credit.

Puteti sa ma ajutati sa fiu stearsa din Biroul de Credit? Va multumesc

Este legal ca Unicredit sa-mi ia tot salariul pentru o restanta la credit?

Buna ziua!. Am si eu o problema destul de grava… Am o restanta la banca Unicredit de 1200 lei! Am luat salariul 1800 dar banca mi-a restrans toti banii din cont!!! Am fost la banca si am cerut sa mi se explice de ce…

Raspunsul lor a fost ca au dreptul sa imi retraga toata suma din cauza acelei restante!!! In rest nu am primit nici o explicatie!!!

Este legal sa faca acest lucru??? Adica o luna de zile pana la urmatorul salariu nu mai am niciun ban pentru nimic…

Va rog sa ma ajutati cu un sfat!!!

Unicredit vrea sa-mi mai ia o treime din salariu, desi am deja poprire pe jumatate. Ce pot sa fac?

Eu de 24 de luni am poprire pe jumatate din salariu…am avut card la San Paolo …mi’a fost blocat iar jumatatea de bani mi’au fost dati in mana de la servici. De doua luni mi’au facut card la Uni Credit Bank…o luna de zile am retras jumatatea de pe card…iar luna aceasta mi s’a blocat din nou. Am fost la ei sa’mi retrag jumatatea si mi s’a spus ca am o alta poprire la ei si ca trebuie neaparat sa imi traga o treime, asta fiind datorie la PROVIDENT. Ce pot sa fac?

De la ce banca pot lua un credit de nevoi personale cu dobanda mica si fixa?

Doresc sa obtin un credit bancar de nevoi personale si nu stiu catre care banca sa ma orientez, una cu o dobanda fixa pe toata perioada si cu o dobanda mai mica. Si inca ceva: va rog daca am rata fixa e posibil ca rata sa fie influentata de indicele robor?Va multumesc cu respect

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit? [citeste tot]