Tag Archives: Unicredit

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

dobanzi-refinantare-credite-nevoi

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit?

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit? [citeste tot]

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Care sunt cele mai bune carduri de credit? [citeste tot]
UniCredit Bank reclamatie poprire
Banca imi tine banii blocati in cont pentru o poprire. Ce pot sa fac?

Bună ziua!
Mă confund cu o problemă legată de o proprie si cu banca care mi-a blocat banii in propriul cont. Povestia mea incepe in felul următor.

Am primit o înștiințare din partea unui executor silit precum ii sunt dator si imi pune proprie pe drepturile salariale. Pana aici sunt perfect de acord. Asa că, angajatorul a luat măsurile necesare, adică 33.3 % din propriul salar spre executor. Doar că a început si banca să-mi pună proprie pe cont ,adică încă 33.3 % din restul de bani.

Am vorbit cu executorul si a trimis adresa de ridicare proprii pe veniturile salariale. Doar că banca a apucat să-mi rețină cei
33.3 % si acum nu vrea să-mi elibereze suma de bani .Banii sunt blocați in cont si eu nu mă pot folosi de ei .
Dacă aveți nevoie de mai multe informați vă pot oferi cu drag.
Vă mulțumesc.

Unicredit reclamatie
Cum pot sa fac o reclamatie la Unicredit, sa scot banii din cont?

Acum 2 luni am vandut niste pamant, iar banii de pe el mi-au fost virati in contul de Unicredit Bank. In primele 3 saptamani de la tranzactie, angajatii bancii m-au dus cu gura ca nu le merge sistemul, ca nu au cum sa imi dea nici cardul si nici banii. Apoi m-au programat ca sa imi scot banii, dar din motive personale nu am putut sa ma duc.

Cand am sunat dupa vreo 2 saptamani ca sa ma programez au inceput sa ma duca cu gura ca azi, ca maine, ca poimaine si asa mai departe.

Saptamana trecuta m-au sunat sa imi spuna sa ma duc la banca si sa fac cerere cu suma pe care vreau sa o scot. Am fost, am facut cererea si mi-au spus ca a doua zi sunt asteptata la banca la ora 11:30. Cand am ajuns acolo la ora indicata, inaintea mea era o doamna care scoatea bani, iar angajatii imi spun ca de fapt la ora 11:00 eram asteptata si ca ei nu m-ai au bani sa ma plateasca si pe mine si sa vin luni dimineata.

Saptamana aceasta luni la ora 9:00 eram la banca, cand m-au vazut angajatii imi spun ca e prea devreme si ca oricum iar nu le
merge sistemul si sa ma duc la cealalta sucursala. M-au dus acolo si o doamna draguta mi-a spus ca mai bin3 astept daca scadenta, fiind 09.09.2021, dar cu toate astea mi-a spus ca ma poate programa cum a fost miercuri, ieri ca sa pot sa scot banii. Insa ieri m-au sunat si mi-au spus ca nu au cum sa imi dea banii si sa vin azi.

Azi, cand s-au facut 2 luni de cand am banii in banca, m-au sunat sa imi spuna ca iar nu le merge la calculator ceva si ca maine sunt asteptata sa ii ridic, dar sincer nu stiu daca maine o sa ii scot sau o sa inventeze alte minciuni, chiar m-am saturat de banca asta pana peste cap.

Intrebarea mea este daca as putea sa le fac vreo reclamatie si sa imi vad banii?

UniCredit Bank reclamatie poprire
Am amanat ratele la credit si acum am probleme cu refinantarea. Ce pot sa fac?

Am amânat ratele 6 luni și astăzi când am fost sa fac o refinanțare am rămas perplex. Am fost raportat la Biroul de Credit exact lunile cand am amânat ratele. Bravo Uncredit!

dobanzi-carduri-credit

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite

La care banca refinantez un credit de nevoi personale?

La care banca refinantez un credit de nevoi personale? [citeste tot]
dobanzi-refinantare-credite-ipotecare-top

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit ipotecar [citeste tot]
dobanzi-depozite-lei-banci

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei

Topul bancilor cu cele mai mari dobanzi la un depozit in lei [citeste tot]