retragere numerar

Pot folosi cardul Barclays in Romania?
card barclays romania

„Pot folosi cardul de barclays in Romania?”

Postat in data: 08 mart., 2024

Care este limita de retragere numerar de pe cardul Postbank la o banca din Romania?
limita retragere numerar card postbank

„Am card post-bank Germania care este limitate retragere numerar la ghișeul unei bănci din România? Mulțumesc!”

Postat in data: 12 feb., 2024

Cat este comisionul daca scot bani de pe cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Am văzut un articol pe internet despre comisioanele băncii germane PostBank. Recent am venit acasă din Germania și am vrut sa fac un transfer străin iar aici m-am uitat parola de securitate BestSign. Iar acum vreau sa scot acei bani la un bancomat din România. Întrebarea mea este care ar fi comisionul și cati bani pot sa scot cel mai mult într-o zi?
Va doresc o zi frumoasă!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Cat este comisionul daca scoti bani cu cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Bună , oare atâta este comisionul dacă scoți bani de la bancă cu cardul de post bank de 4,3?”

Postat in data: 24 dec., 2023

Cati bani pot sa scot de la banca? Mai mult de 5000 de lei cash?

„Bună ziua ! Dacă am venit din salariu de 12000 lei și am propriri 50% din acest venit , suma pe care mi-o eliberează cash banca e de 6000 lei , dar de la 01.11 maxim e 5000 lei . Cum să procedez în
acest caz , ținând cont ca, cardul este blocat și nu îl pot utiliza ? Vă mulțumesc !”

Postat in data: 03 nov., 2023

De ce nu pot retrage bani de pe cardul Sparkasse?
sparkasse cont blocat

„Bună ziua…Am o problema..Eu am deschis cont bancar la Sparkasse Gießen..in landul Hessen..Apoi nu am mai locuit in acel oras…lucrând in Bayern..iar salarul mi se vira de către angajator in acel cont,iar banii ii puteam retrage de la orice bancomat din
localitatea unde lucram.

Am fost sunata de cei de la filiala Giesen..pentru a trimite o adresa unde sa imi trimita corespondenta..Am trimis adresa de Romania..Eu in Germania lucrez la
ingrijire persoane vârstnice,si mereu ne schimbam la alta adresa..Problema este căci mi s au virat bani in cont…Eu pot accesa contul..pentru a vedea sumele pe care le am..Dar am incercat la un bancomat sa retrag niste bani..si mi a apărut „in acest moment nu se
pot face retrageri din acest cont”.

Am mers la sucursala Sparkasse din acest land..Mi au spus sa sun la banca care mi a emis cardul (contul) adică in Gießen land Hessen..Am sunat acolo si tot mi au spus ca ma
vor pune in legătură cu un angajat al bancii si nimic..Ce pot face in acest caz? Poate fii blocat contul ?Mentionez nu am credite sau datorii.. va mulțumesc frumos”

Postat in data: 07 oct., 2023

Pot scoate alocatia copiilor cu buletinul de la banca Raiffeisen?

„Am alocația la copii pe card la raiffeisan bnk o pot scoate și cu buletinul de la banca?”

Postat in data: 08 aug., 2023

Pot scoate bani in Romania de pe un card german Volksbank v pay?
card volksbank vpay

„Card German de la voltbank.v pay pot scote bani in Iasi”

Postat in data: 04 mart., 2023

Bancomatul OTP Bank nu mi-a dat banii, dar din cont au fost retrasi. Ce pot sa fac?

„In data de 10.02.2023 am avut nevoie sa -mi retrag o suma de bani pentru a plati personale. Banii din cont au fost retrasi , dar de catre bancomat in numerar NU le-am obtinut. Operatiunea a fost efectuata la bancomatul bancar a Bancii OTP. str. Universitatii din or. Suceva. Sunt rezident a Romaniei cu domeciliul in Ukraina. Cardul meu e de Ukraina.

As dori sa fiu luta in comsiderare cu acest caz si de catre banca OTP ro. Insa cand la apelut meu mi s-a spus ca nu au cu ce sa ma ajute.
Comunire la Banka Ukrainei am trimis!”

Postat in data: 20 feb., 2023

La ce bancomate din Romania pot retrage euro, cu un card Wise?
card wise

De la ce bancomate pot retrage euro, nu lei,de pe un cont cu card Wise, asemănător Revolut?… Vă mulțumesc

Postat in data: 07 feb., 2023

Pot scoate bani in Romania de pe un card VR Bank?
card vr bank

Buna ziua,am card de la Vr-bank din Germania,pot scoate banii in Romania? Multumesc frumos

Postat in data: 29 ian., 2023

Nu pot retrage bani de pe cardul Postbank in Romania. Ce pot sa fac?
card posbank

Bună ziua,am și eu o problemă cu cardul Postbank,nu pot retrage bani de pe el aici în Romania,înapoi în Germania nu ma pot întoarce să plec la bancă,bani pe el sunt că stiu că mia intrat ultimul salariu,acces la aplicatie nu am,am scris lor dar nu sa mai rezolvat nimic,îmi zic să sun pe un numar dar nu vorbesc Germana,mă puteți cumva ajuta?

Postat in data: 21 nov., 2022

De ce nu pot scoate bani de pe cardul Postbank?
card posbank

Șeful meu zice ca mi-a virat bani in cont , dar când merg la banca îmi apare : cardul dumneavoastră nu poate efectua acest tip de Tranzacție . Care e problema ?

Postat in data: 19 nov., 2022

La ce banca din Romania pot scoate bani de pe cardul Nickel și cât e limita pe zi?
plafon retragere bani card nickel

„Bună seara, dacă am un card Nickel făcut în Franța spuneti mi va rog la ce banca din România pot scoate bani și cât e limita pe zi?Pot scoate euro sau lei și într-o luna cât am voie sa scot de pe el?dar în Franța care este limita.Va multumesc”

Postat in data: 30 iun., 2022

Pot scoate bani in Romania de pe un card Postbank din Germania?
card posbank

„Îmi pot scoate bani și din România dacă plec din Germania? am card la bank post”

Postat in data: 18 iun., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul german Volksbank?

Bună ziua. Am card in euro la Volksbank in Germania pe care încasez salariul. In mai plec in România in concediu. Pot sa scot bani in România de pe cardul Volksbank? Cat este comisionul?

Postat in data: 17 apr., 2022

Exista limita de retragere bani pe zi de pe cardul Postbank? Si care este comisionul?
postbank card

Bună ziua am încasat salariul pe card post bank germania. Am scos de pe el doar 580 euro restul numi da voie zice fonduri insuficiente pe el având 1000 euro .Întrebare de ce nu mai pot scoate ? Există limită lei euro pe zi in Romania ? si comisionul care ar fi pt o tranzactie?

Postat in data: 16 apr., 2022

De la ce banca pot scoate euro cu un card facut in Italia?

Am card facut in italia. vreau sa scot euro. la ce banca se poate in Romania?

Postat in data: 21 mart., 2022

De la ce bancomat pot retrage dolari cu un card din strainatate?

Bună ziua, imi puteti spune va rog de la ce bancomat sau banca din tara pot retrage dollari? Eu am un card din strainatate cu dolari.

Postat in data: 09 mart., 2022

De unde pot scoate bani de pe cardul Livret A emis de Banque Postale din Franta?

Am un card de franta se numește livretA e un card Postal de unde pot scoate bani?

Postat in data: 15 feb., 2022