Etichete: scot

Cat este comisionul daca scot bani de pe cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Am văzut un articol pe internet despre comisioanele băncii germane PostBank. Recent am venit acasă din Germania și am vrut sa fac un transfer străin iar aici m-am uitat parola de securitate BestSign. Iar acum vreau sa scot acei bani la un bancomat din România. Întrebarea mea este care ar fi comisionul și cati bani pot sa scot cel mai mult într-o zi?
Va doresc o zi frumoasă!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul Santander Debito?
card santander debito

Pot sa scot bani după cardul Santander in Romania dacă nu este visa?
Este card de debito

Postat in data: 30 iul., 2022

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

Postat in data: 06 dec., 2021

Cum pot sa fac o reclamatie la Unicredit, sa scot banii din cont?
Unicredit reclamatie

Acum 2 luni am vandut niste pamant, iar banii de pe el mi-au fost virati in contul de Unicredit Bank. In primele 3 saptamani de la tranzactie, angajatii bancii m-au dus cu gura ca nu le merge sistemul, ca nu au cum sa imi dea nici cardul si nici banii. Apoi m-au programat ca sa imi scot banii, dar din motive personale nu am putut sa ma duc.

Cand am sunat dupa vreo 2 saptamani ca sa ma programez au inceput sa ma duca cu gura ca azi, ca maine, ca poimaine si asa mai departe.

Saptamana trecuta m-au sunat sa imi spuna sa ma duc la banca si sa fac cerere cu suma pe care vreau sa o scot. Am fost, am facut cererea si mi-au spus ca a doua zi sunt asteptata la banca la ora 11:30. Cand am ajuns acolo la ora indicata, inaintea mea era o doamna care scoatea bani, iar angajatii imi spun ca de fapt la ora 11:00 eram asteptata si ca ei nu m-ai au bani sa ma plateasca si pe mine si sa vin luni dimineata.

Saptamana aceasta luni la ora 9:00 eram la banca, cand m-au vazut angajatii imi spun ca e prea devreme si ca oricum iar nu le
merge sistemul si sa ma duc la cealalta sucursala. M-au dus acolo si o doamna draguta mi-a spus ca mai bin3 astept daca scadenta, fiind 09.09.2021, dar cu toate astea mi-a spus ca ma poate programa cum a fost miercuri, ieri ca sa pot sa scot banii. Insa ieri m-au sunat si mi-au spus ca nu au cum sa imi dea banii si sa vin azi.

Azi, cand s-au facut 2 luni de cand am banii in banca, m-au sunat sa imi spuna ca iar nu le merge la calculator ceva si ca maine sunt asteptata sa ii ridic, dar sincer nu stiu daca maine o sa ii scot sau o sa inventeze alte minciuni, chiar m-am saturat de banca asta pana peste cap.

Intrebarea mea este daca as putea sa le fac vreo reclamatie si sa imi vad banii?

Postat in data: 13 sept., 2021

Pot sa scot alocatia de pe cardul Raiffeisen, daca ghiseele s-au desfiintat?
raiffeisen-bank-reclamatie-refinantare-credit

Alocatia fiului meu intra pe un card Raiffaisen Bank, nici un alt venit doar alocatia. de câteva luni când vreau sa scot alocatia pe display-ul bancomatului scrie – 250 RON. am scos alocatia de la ghișeul băncii doar ca Raiffaisen Bank de la Tg jiu de luna aceasta nu mai are ghișeu de ridicat bani asa mi sa spus. nemaiputand ridica banii de la ghișeu, dacă încerc sa scot de la bancomat mi se opresc cei 250 de lei ? Și dacă da, ce este de făcut. Va multumesc

Postat in data: 06 sept., 2021

Pot sa scot bani in Romania de pe un card Libretto sau Postpay?

Am un card Libretto de la Poste Italiane pe care primesc alocatie si vreau sa stiu daca pot scoate bani de pe el la bancomatele din Romania. Am inteles ca de pe cardul Postpay se poate.

Postat in data: 09 nov., 2019

Mai pot sa scot banii de pe card, daca l-am pierdut?

Buna ziua. am si mare eu nevoie daca ma poate ajuta cine va. mi am pierdut portofelul cu toate actele dintre care aveam acolo cardul bancar de la banca Barclays, nu cred ca o sa mil inapoieze cine va, o intrebare:

daca eu am sort codu la card si acont number, pot scoate bani de unde va din Romania?

De fapt am toate datele la card ptc am mobile banking pe telefon.

pot face ceva in privinta asta? multumesc anticipat

Postat in data: 30 dec., 2018

Care e cursul valutar daca scot lei de la un bancomat in Romania de pe un card in euro emis in Italia?

Am scos de la un bancomat BCR 2000 de lei de pe un card Mastercard emis de o banca din Italia, Casa di risparmio, iar cand am verificat pe internet banking am vazut ca mi-a luat din cont 485,32 euro, adica la un curs de schimb de 4,12 lei pentru un euro, ceea ce e foarte putin, fata de cursul oficial de 4,5 lei.

Am scos bani de pe card si la un ATM de la Banca Transilvania, iar cursul de schimb a fost corect, de 4,5 lei.

Cand am intrebat la BCR, au spus ca acesta e cursul Mastercard. E corect? Ce pot sa fac?

Eu stiam ca trebuie sa platesc doar comisionul de 2 euro pentru retrageri de numerar, nu si acest curs foarte mic, din cauza caruia am pierdut 40 de euro.

Postat in data: 30 dec., 2016

Pot sa scot toti banii de pe un card Barclays la ghiseul unei banci din Romania?

Am un card Barclays si as vrea sa stiu daca pot scoate de pe el, la ghiseul unei banci din Romania, toti banii deodata, pentru ca stiu ca la bancomate exista o limita zilnica. Daca da, la ce banci se poate si cat e comisionul?

Postat in data: 15 dec., 2016