Biroul de Credit

stergere biroul de credit
Ce pot face pentru stergerea din Biroul de Credit, daca avocatul nu a reusit?

Soțul meu a apelat la un avocat pentru a-i șterge datele înscrise în Biroul de credit, date înscrise de către Cetelem și Provident. Datele de la Cetelem au fost șterse cu succes, însă cei de la Provident au refuzat solicitarea noastră.

Avocatul ne-a sfătuit să solicităm un credit bancar chiar și cu acele date înscrise, având șansa de a obține o derogare de la bancă. Din păcate, banca nu a fost de acord.

In urma discuției cu un broker financiar, ni s-a recomandat să apelăm la un alt avocat pentru a reîncerca ștergerea datelor înscrise de Provident, însă deja ne-am împrumutat 5.000 lei pentru primul avocat și nu ne mai permitem să plătim încă 3.000 lei unui alt avocat.
Ce putem face pentru a obține un răspuns favorabil de la Provident?
Vă rog din suflet să ne ajutați.

Vă mulțumesc!

cont-birouldecredit
Cum pot fi ajutat sa fac un cont la Biroul de credit?

„De ce nu pot face cont la biroul de credite ? Îmi tot spune ca adresa de e-mail nu este valida dar e cea care o folosesc.”

hora credit stergere biroul de credit
Hora Credit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac sa ma stearga?

„Va rog dacă puteți sa ma ajutați am avut credit la hora mau raportat la birou de credit și după ce mau sunat și miau spus ca mau raportat iam rugat sa ma șteargă din biroul de credit au spus ca să plătesc ca după ma șterg. Acum ma rog de ei ca să mă
șteargă și ca să îmi spună axi ca nu ma mai șterg ce este de făcut va rog ajutatima”

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit? [citeste tot]

Decizia ANSPDCP cu privire la prelucrarile de date cu caracter personal efectuate in sisteme de evidenta de tipul birourilor de credit [citeste tot]
De ce refuza bancile sa-mi aprobe un credit?

Incerc sa iau un credit dar sunt refuzat de toate bancile la care am fost. Eu nu am mai avut de mult un credit, spun ca sunt pe o lista a restantierilor. Ce pot sa fac?

Garanti Bank m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?

Buna.Am un card (BONUS CARD) de la GARANTI BANK. Am primit acest card cand am facut o asigurare la GENERALI. GARANTI BANK a platit pe un an de zile asigurarea mea catre GENERALI, dupa care am platit eu lunar timp de un an suma datorata catre GARANTI BANK (fara nici o intarziere). Am ramas cu cardul respectiv activat pt care trebuia sa achit 40 RON anual intretinere de card. Nu am stiut ca neachitarea la timp o sa fiu raportata la BC (pt 40 RON). In schimb NU AM FOST ANUNTAT SI NU AM PRIMIT NICI UN TERMEN inaintea raportarii la BC. Am vrut sa fac un credit si din cauza lor nu mi se acorda. Intrebarea mea este daca se poate raporta ca datorie neachitarea de intretinere de card. CE POT SA FAC? CU RESPECT. VA MULTUMESC!