cec

De ce documente am nevoie pentru refinantarea creditelor de la IFN-uri?

„Buna seara, la ce fel de documente se refera aici Banca Transilvania?
Tin sa precizez ca am nevoie de o refinantare cu care sa inchid 4 IFN-uri si care sa imi aduca si credit de la CEC la ei, daca ajuta.
CEC 20000, 16200 ramasi
Ferratum- 2300 lei
Viva Credit- 1700 lei
Hora-2600 1221 ramasi
7Credit- 2700 ramasi, 2000 luati

Pot refinanța credite de la alte bănci sau IFN-uri, prin Creditul Direct?
Da, cu Creditul Direct poți refinanța orice credit sau card de credit deținut, cu condiția prezentării de documente justificative.”

Postat in data: 12 aug., 2023

Cum pot sa fac refinantarea creditului Ferratum la CEC Bank?

„Am facut un credit la Ferratum de 5000 Roni am platit cateva rate si dupa am facut refinantare la Cec.Doamna de la ce cand a facut Op ul a scris gresit numarul contractului.Ce pot face in privinta asta?”

Postat in data: 07 aug., 2023

Pot face un credit in Romania daca lucrez in Germania?

„Buna ziua, dacă lucrez in Germania po face un credit in Romania?”

Postat in data: 04 aug., 2023

Cum fac o tranzactie in euro, daca am card Postepay?

„Aș vrea să fac o tranzacție în euro 😔 nu știu la ce bancă trebuie să apelez . Ma puteți ajuta?? Am card Postepay”

Postat in data: 01 aug., 2023

Daca am card la CEC Bank pot depune bani in cont in Germania la Bank Post?
cec credit card transfer

Bună ziua ! Dacă am card la cec bank pot depune bani în cont în Germania la bank post ?

Postat in data: 24 apr., 2022

Cum fac sa pot vedea online pensia pe cardul CEC Bank?
cec-bank-mobile-banking

Am card CEC …cum sa fac sa pot vedea online pensia….tinand cont ca traiesc in Spania….nu stiu cum sa trec cardul online…ma puteti ajusta ?

Postat in data: 19 mart., 2022

Nu mai pot folosi aplicatia Smart Mobile dupa actualizare, nu mai este compatibila cu telefonul meu. Ce pot sa fac?
problema smart mobile raiffeisen

Se pare ca au vrut sa imbunatateascai aplicatia Smart Mobile doar pentru clientii care au telefoane peste IOS 13. Eu nu mai pot folosi aplicatia de pe telefon deoarece am IOS 12.5.5 Cu siguranta ca mai sunt si alti clienti care au aceeasi problema.
Am fost la o sucursala Raiffeisen si mi-au spus ca nu ma pot ajuta. Care ar fi rezolvarea problemei? Exclus schimbarea telefoanelor!

Postat in data: 11 mart., 2022

Cum pot sa-mi recuperez cardul de alocatie CEC Bank?
cec-bank-mobile-banking

Buna ziua! Am un Cont deschis la cecbank unde imi intra alocatia copiilor, sunt plecata din Tara si toate actele inclusiv card alocatii sunt ramase la fostul sot si nu vrea sã mi dea Nimic!
Este vreo Sansa sã pot afla numar de Cont sã fac aplicatia online banking Sau sã recupereaz cumva cardurile pentru ca acesta sã nu poata intra in posesia banilor care apartin copiilor? Mentionez ca eu nu mai am domicilu stabil in Romania pentru a cere cardurile la o anumita adresa! Multumesc

Postat in data: 06 feb., 2022

Cautiunea poate fi retinuta de banca, daca am poprire?
CEC Bank credit programul Investeste in tine

Am de ridicat o cautiune consemnta la dispozitia instantei prin recipisa platita la CEC Bank, am decizia de restituire legalizata iar cei de la CEC nu vor sa-mi faca restituirea pe motiv ca am poprire pe cont .

Postat in data: 22 nov., 2021

Ce ma sfatuiti sa fac pentru a nu plati dobanzi exorbitante la Kruk?

Buna seara
Am si eu o rugaminte sa ma invatati ce sa fac.
Fiica mea a facut un imprumut la CEC Bank in valoare de 36.000 RON, in iunie 2008 pentru 119 luni. La vremea aceea era angajata la pompieri cu un salariu normal pt Romania. In anul 2016 functia ei a fost radiata, ajungand fara serviciu. A reusit sa se angajeze pe un salariu de 1500 lei nu a putut sa achite doua credite (Avand si un overdraft) . S a ocupat si a achitat overdraftul . Dar din luna iunie 2016 , (mai exact 8 luni restante) nu a mai depus niciun leu la CEC. Deci la aceasta data ea ar mai fi avut de plata pana la final suma de 10,560.11 ron.
Azi am aflat ca datoria a fost preluata de KRUK. Cei de la KRUK a chemat-o sa semneze un contract, dar dupa cate am citit pe internet despre ei , imi este si frica. Suntem oameni simpli si chiar vrem sa ne platim datoriile. Dar datorita schimbarii salariale, nu a putut face fata cu doua rate.
Acum vrem sa platim ce a ramas din credit , dar nici nu as vrea sa platim dobanzi exorbitante. Ce ne sfatuiti sa facem ? Multumesc anticipat pt raspuns.

Postat in data: 12 ian., 2017

Pot sa fac un card la o banca din Romania pe care sa-l trimit copilului sa-l foloseasca in UK?

Buna ziua. Am vazut ca Raiffaisen BANK este corespondentul Barclay BANK din UK. Fiul meu locuie?te de trei luni in Birmingham unde lucreaza de doua luni dar nu stie lb engleza asa de bn cat sa se duca la banca pentru a-si face card. Deoarece el nu se descurca si nu cunoaste pe nimeni acolo care sa il ajute m-a interesa daca eu pot sa i fac un card in Romania pe care sa il trimit ulterior si pe care el sa il foloseasca acolo pentru a-si incasa cecurile.

Postat in data: 09 dec., 2016