Etichete: fara

Cum pot schimba numele de utilizator (Alias) la aplicatia George BCR, fara sa merg la banca?
aplicatia george bcr nu se deschide

„Cum îmi pot schimba utilizatorul alias fără să merg la bancă am sunat dar nimeni nu mă ajută”

Postat in data: 12 feb., 2024

Cum pot sa deblochez contul BCR, fara sa merg la banca?
BCR, inchidere cont

„Buna seara.Cum pot sa dezblocez contul blocat fics de 1 an (nu am stiut nimic,nu am fost anuntata) fara sa merg la banca ca ma aflu dupa hotare.In legatura ca a fost blocat contul ,la rindul sau si alocatia a fost suspentata de 1 an de zile.MULTUMESC”

Postat in data: 18 ian., 2024

Am fost bagat in Biroul de Credit fara a primi vreo notificare. Ce pot face pentru a fi sters?
Stergere Biroul de Credit

Am fost bagat in biroul de credit,fara a primi vreo notificare.creditul a fost achitat integral.
Ce pot face pentru a fi sters din biroul de credit.
Mentionez nu am fost instiintat sub nici o forma si nici nu am fost executat silit.va multumesc.

Postat in data: 20 nov., 2022

Vodafone mi-a prelungit abonamentul fara sa fiu instiintata. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie

Buna seara. Sotul meu,persoana cu handicap grav,nedeplasabil,a sunat la vodafon sa vada ce oferta i se face pt prelungirea de abonament. Surpriza: abonamentul era prelungit fara sa fie de acord din luna iunie. Doamna cu care a vb a zis ca s-a prelungit in magazin,apoi la telefon ,nici ea nu stia ce sa mai minta. Cert e ca abonametul nu a fost prelungit cu voia sotului. Ce se poate face? Va multumesc frumos!

Postat in data: 04 nov., 2022

OTP Bank mi-a respins cererea de amanare a ratelor, fara motiv. Ce pot sa fac?

Buna ziua ,in urma solicitarii unei amanari a ratelor cf OG 90/2022 la OTP ,aceasta mi-a fost respinsa pe motive numai de ei stiute ,fara ca sa specifice clar „de ce” sau care sunt criteriile.
As dori prin intermediul d-voastra sa solutionez aceasta cerere ,in mod favorabil,respectiv sa amana aceste rate timp de 9 luni

Multumesc anticipat,si astept un raspuns din partea d-voastra

Postat in data: 08 aug., 2022

Daca IFN-urile mi-au dat credite fara respectarea gradului de indatoare, unde pot face reclamatie?

Dacă mi s-au acordat mai multe credite la diferite IFN online,fără ca ele sa țină cont de gradul meu de îndatorare la data acordării.
Și ajungi in situația in care nu mai poti sa plătești toate ratele lunare. Ce pot sa fac?Sau ce măsuri legale am in situația aceasta? unde pot sa fac reclamație privind ca aceasta nu au verificat și respectat gradul de îndatorare?

Postat in data: 16 iul., 2022

Fondul de investitii Raiffeisen a mers in pierdere in ultimul an, fara ca banca sa ma informeze. Ce pot sa fac?
raiffeisen fonduri investitii pierdere

Detin un fond de investitii in EURO la Raiffeisen Bank, si am pierdut in decursul anului 2022 peste 500 de EURO.

As dori sa reclam faptul ca nu am fost informat de catre banca pe nici o cale de comunicare ( e-mail/ telefon ) de faptul ca acest fond merge pe pierdere, nu am primit nici o balanta lunara pe mail din care sa deduc acest lucru, pur si simplu imi scad banii din contul respectiv.

Va rog sa ma sfatuiti catre care instanta as putea depune o reclamatie.

Multumesc frumos,”

Postat in data: 22 iun., 2022

Vodafone mi-a prelungit abonamentul fara sa ma anunte si nu-mi raspunde la telefon. Unde pot depune o reclamatie?
vodafone-reclamatie

„Buna ziua. Anul trecut am sunat la vdf sa mi facă o oferta de roming pt că ieșeam din tara,I am spus sa mi facă o oferta încât să mă țină 2 săptămâni, mi sa spus că voi plati 1 an de zile acea oferta,am acceptat.odata ajunsă în Italia sa terminat romingul deci am putut beneficia de oferta doar 1 zi după care am primit mesaj că sa terminat in condiția in care mă asigurat că mi va ajunge oferta făcut pe 2 telefoane .

la momentul de față plătesc oferta și nu doar atât mi sa mai prelungit contractul cu inca 2 ani de zile fara a mă anunță .Am sunat să vorbesc deoarece vreau să mă schimb de companie contractul pe care îl am se terminase dar mi sa spus că mai am inca 2 ani deoarece oferta de roaming care mi sa făcut mi a mai prelungit contractul încă 2 ani fara sa mi se ceară acordul.

Am făcut reclamații peste reclamați fara nici un răspuns ,de cate ori sunam la ei îmi închideau apelul.Am rugămintea să mă informați unde pot depune o reclamație?”

Postat in data: 22 mai, 2022

Hora Credit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac sa ma stearga?
hora credit stergere biroul de credit

„Va rog dacă puteți sa ma ajutați am avut credit la hora mau raportat la birou de credit și după ce mau sunat și miau spus ca mau raportat iam rugat sa ma șteargă din biroul de credit au spus ca să plătesc ca după ma șterg. Acum ma rog de ei ca să mă
șteargă și ca să îmi spună axi ca nu ma mai șterg ce este de făcut va rog ajutatima”

Postat in data: 21 mai, 2022

Vodafone mi-a facut abonament fara acordul meu de portare a numarului de telefon! Unde pot sa-i reclam?
portare vodafone reclamatie

„Buna seara. In urma refuzuli meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru al semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.”

Postat in data: 12 mai, 2022

Cum pot reinstala you brd fara sa ma deplasez pana la unitatea bancara ?
BRD aplicatie you

Cum pot reinstala you brd fără sa ma deplasez pana la unitatea bancara ?

Postat in data: 11 feb., 2022

Banca are dreptul sa-mi faca operatii pe cont fara acordul meu?
reclamatie Raiffeisen

„Am conturi deschise la Raiffeisen in lei unde se vireaza si salariu si in euro. Pe contul de lei am o descoperire de cont pentru care platesc o dobanda lunara de nerambursare.

Datorita faptului ca nu am avut bani in contul de lei banca a luat din contul de euro (a facut schimb de moneda si a transferat in contul de lei de unde a incasat dobanda ce trebuia achitata).

Au dreptul sa faca acest lucru? Au dreptul sa- mi faca operatii pe cont fara acordul meu?
Vreau sa-i reclam, deoarece consider ca este o practica abuziva. Unde ma pot adresa?”

Postat in data: 31 ian., 2022

Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

Postat in data: 23 ian., 2022

Pot sa-mi instalez aplicatia myBRD Mobile pe noul telefon fara sa merg la banca?
Probleme aplicatie myBRD

Bună dimineața am și eu o întrebare. Vreau sa îmi instalez aplicația My BRD mobile pe noul telefon, și nu pot ajunge la bancă pentru ca să sucursala de la noi sa închis și alta este la 30 km și mai am și bebe mic. Oare ma puteți ajuta dumneavoastră?

Postat in data: 13 dec., 2021

Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George, fara sa sun la BCR?
george-bcr-aplicatie

Cum aflu numele de utilizator la aplicația George, fără sa sun la BCR?

Postat in data: 07 nov., 2021

Pot sa obtin codul de activare eToken fara sa merg la o unitate BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

„Buna ziua, cu tot respectul cer ajutorul d-voastra pentru a putea rezolva problema mea care este:

In momentul de fata sunt rezident in Spania, in data de 01.08.2018 am incheiat un Contract Cadru pentru Servicii Bancare, pentru utilizarea Internet Banking, Mobil Banking, Phone Banking, pentru ca am uitat la 3 luni sa-mi schimb parola nu mai pot sub nici o forma sa-mi verific sub nici o metoda contul, mai mult, acum nici telefonic.

Am sunat la banca sa cer ajutor pentru a putea activa George Banking la care se face atata reclama si mi se spune ca trebuie sa ma duc personal la Sucursala pentru a obtine codul de activare eToken, cu tot respectul dar mi se pare o aberatie sa fac un drum Spania Romania numai pentru a obtine acest cod, cand cardul mi-a fost trimis prin DHL iar codul pin prin SMS iar pentru acest cod trebuie sa ma duc personal la sucursala.

Va rog cu respect sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.”

Postat in data: 09 aug., 2021

Cum pot sa deschid repede un cont bancar, fara sa merg la banca?

Vreau sa deschid un cont bancar. Am avut la ing dar s-a inchis din cauza unei poprire.
Se poate? Si repede. Primesc de la Apia niste bani. Ce sa fac ?

Postat in data: 04 iun., 2020

ING este reclamata de clienti ca le anuleaza cererile de amanare a ratelor conform ofertei initiale, fara costuri, si-i obliga sa accepte OUG 37, pentru a incasa dobanda la dobanda

Postat in data: 11 apr., 2020