Etichete: comision

Comisionul de rambursare anticipata se aplica doar creditelor cu dobanda fixa, nu si creditelor cu dobanda variabila
comision rambursare anticipata credit

Postat in data: 28 mart., 2022

La care banca din Anglia pot scoate bani de pe cardul George BCR cu un comision mai mic?
card-george-bcr

Buna seara, am si un cont bancar George la Bcr. Pot sa scot bani de pe el aici in Anglia si cu ce banci pot sa scot ca sa nu ia comision mare la bani?

Postat in data: 07 ian., 2022

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC

Postat in data: 25 sept., 2020

La care banca sa-mi fac un card? Care are cel mai mic comision lunar de intretinere?

bună ziua, dacă as dori un card 💳 ce comision am pe luna 🌚 pentru întreținere?

Postat in data: 24 aug., 2020

Cat de mult creste rata la un credit Prima Casa, dupa amanarea ratelor la credite, conform OUG 37/2020

Postat in data: 15 apr., 2020

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

dobanzi-credite-nevoi-personale-febr2020
Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?
dobanzi-credite-nevoi-personale-febr2020

Postat in data: 27 feb., 2020

Ce inseamna limita de depozit (dépôt) de pe cardul Nickel?
plafoane-bani-depozit-card-nickel

Buna ziua, in mesajul primit de la Nickel cu situatia banilor de pe card imi apar limitele de bani pentru plati (paiement) de 1.500 de euro pe luna si retrageri de bani de la bancomat (retrait) de 800 de euro pe saptamana, dar imi apare si o limita de depozit, de 950 de euro, si nu stiu ce inseamna. Mi-au facut ei un depozit, din care pot sa scot bani? Ca eu nu stiu sa fi facut vreodata un depozit, pe card doar primesc salariul, fiind angajat in Franta. Multumesc

Postat in data: 09 ian., 2020

BRD reduce de 10 ori comisionul pentru o plata in euro, dar ramane cea mai scumpa banca din Romania

Postat in data: 08 dec., 2019

Raiffeisen Bank are comentarii negative si critici de la majoritatea clientilor la o postare pe Facebook

raiffeisen-comentarii-facebook
raiffeisen-comentarii-facebook

Postat in data: 04 nov., 2019

ING Bank majoreza comisioanele la platile si retragerile de pe card in lei, fiind obligata sa scada de 10 ori comisionul pentru platile in euro, de la 50 la 5 lei

comisioane-cont-card-euro-bcr-ing
comisioane-cont-card-euro-bcr-ing

Postat in data: 28 oct., 2019

Bancomatul Euronet mi-a luat comision de 33 de euro in Grecia! Ce pot sa fac?

Mi s-a intamplat ca in Grecia sa am nevoie de cash si singurul atm apropiat era unul euronet.
Cardul meu este in euro, aveam euro pe el (normal), l-am folosit in Germania, Belgia, Olanda etc si nu mi s-a luat comision, asa cum aveam contract cu Unicredit.

Am introdus cardul in bancomat si nu m-a interesat ce scrie pe ecran, eu stiind ca am 0 comision, am primit cei 200 euro solicitati si
surpriza: comision de 33 euro la retragere!

Cum au procedat talharii de la Euronet Grecia: mi-au facut schimb valutar din euro in lei, apoi din lei in euro si mi-au eliberat banii…

Asadar la o retragere de 200 euro am platit 33 euro comision prin aceasta manevra.

Poate faceti public acest lucru macar cei care nu au „beneficiat” de aceasta manevra sa fie atenti de unde ridica banii.

Postat in data: 27 aug., 2019

Ferratum nu vrea sa-mi rescadenteze sau sa-mi restructureze creditul. Ce pot sa fac ca sa nu ma raporteze la Biroul de Credit?

Am luat un imprumut de 1000 de lei de la Ferratum, online luna trecuta cu scadenta in 25 iulie, cu 0% dobanda.

Problema e ca am avut niste cheltuieli si nu pot da banii inapoi pana in 25.

Am citit pe site-ul dvs. ca pot cere o reesalonare a creditului, ca nu cumva sa ajung la Biroul de Credit, asa ca am sunat la Ferratum sa ntreb ce se poate face.

Dar nu am rezolvat nimic, mio spus ca nu exista asa ceva,ca de nu platec ma baga la Biroul de Credit pe lista de rau platnici.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Postat in data: 19 iul., 2019

Unde pot sa vad cursul de schimb valutar Visa pentru carduri?

M-am intors din Anglia unde am muncit si vreau sa scot bani de pe un card OnePay tip Visa, in lire, dar nu stiu care e cursul valutar care se aplica, daca scot lei.

Am scos de la un bancomat al Bancii Transilvania 100 de lei si mi-au fost luati din cont 18 lire.

De la banca mi-au spus ca se aplica cursul Visa, nu cel al bancii. Unde pot sa verific cursul Visa?

Postat in data: 16 mart., 2019

BCR mi-a cerut 200 de lei sa inchid un cont inactiv. E corect si legal?

Buna ziua. Am rugamintea daca este posibil sa ma lamuriti in urmatoare problema. Am avut cont deschis la banca BCR, cont pe care nu il mai folosesc din 2016…in 04.2016 a expirat si cardul, iar de atunci nu am mai facut nici o tranzactie.

Astazi am vrut sa inchid contul dar trebuia sa achit inainte cca 200 si ceva de lei.

Este corect si legal daca nu am folosit atat timp acel cont curent sa achit suma
respectiva?

Postat in data: 14 apr., 2018

Pot sa folosesc cardul Santander in Romania?

Am cont deschis la Santander in Londra; pot sa folosesc cardu in Romania?

Postat in data: 04 mart., 2018

Cum se face schimbul valutar cand retrag lei de pe cardul in lire Barclays?

Cum se face schimbul valutar cand retrag lei de pe cardul in lire Barclays? Cum pot evita sa nu fac schimbul la 4,7? Cum pot proceda sa mi scot banii de pe cardul englezesc?

Postat in data: 06 dec., 2017

Cat costa SMS-urile pentru cardul BRD?

Eu las in fiecare luna cate 10 lei pe card pentru sms iar luna urmatoare inainte de salariu imi dezactiveaza sms si imi spune e ca nu am suficienti bani pe card. Daca sms-ul e 2 lei la 10 lei cat las pe card cum nu e suficient? Cati bani sa las atunci pe card ca nu mai stiu.

Postat in data: 31 oct., 2017