Etichete: Binance

Am fost inselata prin manipulare si phishing, am trimis bani unei persoane si catre Binance. Cum pot sa-i recuperez?
binance cripto

Bună ziua, va scriu pentru ca am fost înșelată prin manipulare și prin phishing..A sustras toți banii din banca și i -a trimis unei persoane Melinda Făgăraș și către Binance.

As putea sa mai recuperez banii pierduți?? menționez ca am toate dovezile de plată din  extrasul de cont  …

Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac sa îmi recuperez banii

Postat in data: 31 ian., 2023

Mi-au blocat banii investiti in bitcoin prin platforma Merrics Invest. Ce pot sa fac?
merricks invest bitcoin

Buna ziua,va rog sa ma ajutati daca puteti in aceasta problema,iar daca nu se poate sa ma informati la cine sa apelez?

Anul trecut prin septembrie am inceput tranzactia cu bitcoin pe o platforma Merrics Invest,cu 250 euro,acesta era punctul de pornire!

M-au intrebat daca stiu sa tranzactionez,daca nu sa-mi dea un instructor specializat in acest domeniu.

Am apelat la un instructor care zicea ca o sa ma invete sa tranzactionez,dar facea el in locul meu,mie aratandu-mi de la o zi la alta cum creste dobanda,punandu-mi la dispozitie o platforma si ma logam direct dintr-o aplicatie,pe care tot ei mi-au pus-o la dispozitie.

Totul a mers frumos,dobanda crestea de la o zi la alta,foarte repede si substantial,numai ca ,dupa cateva saptamani mi-a solicitat sa vin cu o suma mai mare,sa investim in contracte foarte profitabile.Eu le-am spus ca nu am de unde sa fac rost de acesti bani de 5000 euro, dupa care nu mi-a mai raspuns la telefon,eu incercand cu
multe mesaje dar degeaba!

La un moment dat ma suna o fata din partea firmei si spune ca acel baiat-instructor nu se mai ocupa cu partea aceasta si ca o sa ma preia ea !
La fel s-a intamplat si cu aceasta fata,care se dadea drept director financiar si dupa un anumit timp mi-a cerut sa tranzactionez cu o suma mai mare,eu spunandu-i la fel ca nu am de unde si atunci ea a zis ca o sa investeasca acea suma disponibila in depozit intr-un contract mai mic,el fiind de 2000 euro.
dupa un timp de doua saptamani vad ca nu apare nimic pe platforma si o rog sa-mi spuna ce se intampla?
Tocmai am vrut sa va sun,zice ea,ca ati avut noroc ca vi s-a dublat suma,aparand pe platforma mea o suma de 5891 euro,suma ce m-a speriat,eu cotizand doar cu 250 euro.
Atunci i-am propus ca vreau sa scot o mie de euro,ca am nevoie pentru operatie,la care ea a spus ca ma ajuta,dar ca trebuie sa mai pun eu 1000 de euro,ca asa functioneaza sistemul si pe urma mi-i returneaza pe toti in cont.

Mi s-a parut cam dubioasa aceasta situatie,dar fiind foarte convingatoare ca numai asa pot sa scot acei bani,am facut prostia de am depus inainte de sarbatori 1000 de euro.Sistemul i-a luat foarte repede,dupa care mi-a zis ca in decurs de 10 minute trebuie sa-mi intre in cont toata suma,adica vreo 2000 euro,transformati in lei.
A trecut o zi,au trecut doua mie nu mi-au intrat nici un ban,dupa care am sunat-o sa intreb de ce nu mi-au intrat banii?Ea mi-a zis ca s-au blocat intr-o celula la BINANCE si nu au intrat unde trebuie si ca ar trebui sa mai repetam operatia,ca numai asa poate sa deblocheze banii din acea celula.

Atunci am regretat amarnic pentru ca mi-am dat seama ca am fost inselata si bineinteles ca au sters platforma sa nu mai fie nici o dovada de excrocherie!
V-am detaliat toate acestea pentru a ma indruma ce as putea sa mai fac,daca este vreo posibilitate de a-mi recupera banii?
Va multumesc ca mi-ati ascultat plangerea mea!
Astept raspunsul d-voastra!
Multumesc!!!

Postat in data: 24 ian., 2023

De ce nu pot sa fac o plata din aplicatia bancara catre platforma de criptomonede Binance?
binance bitcoin criptomonede

Buna ziua, incerc sa trimit o suma de 4000 usd din Raiffeisen in Binance, si pe applicatia din raiffeisen primesc o erroare, am sunat la cal center si nu au nici o idee despre ce e vb, iar pe e-mail e dezastru, le-am scris dupa care mi-au raspuns ca ne pare rau ca nu va putem ajuta doamna moldovan. nu am idee cine e doamna respectiva.
ma rog eroarea care imi apare in aplicatie spune plata a fost rejectata deoarece tranzactia nu indeplineste conditiile de eligibibilitate care tin de administrarea riscului. stiti ceva de asa ceva?
Multumesc anticipat

Postat in data: 30 nov., 2022

Libra Bank mi-a blocat retragerea banilor de pe platforma crypto Binance. Ce pot sa fac?

Buna ziua d-ule Vasile Coman,

Am regasit pe pagine de net datele dvs de contact , si am inteles ca in oarecare masura reusiti sa remediati anumite situatii mai delicate cu anumite banci , sper pe aceasta cale sa ma puteti ajuta si pe mine,
Situatia mea e una cu care probabil v-ati confruntat dar pe care eu nu stiu cum sa o solutionez …

Am deschis un cont LibraBank pentru ca dupa discutia cu angajatii bancii am inteles ca Banca este una friendly cu tot ceea ce priveste tranzactiile de tip ETF, actiuni , crypto doar cu anumite limite de depuneri / retrageri de 50.000 ron / luna ,

Prin intermediul contului bancar in Decembrie 2021 am facut anumite depuneri de bani catre platforma BINANCE pe care cu siguranta o cunoasteti si nu au fost probleme de nici un fel , acum cand am incercat sa retrag o suma modica de bani din aceeasi platforma , mai exact de 569.01 USD , Banca imi vine cu o solicitare a unor informatii suplimentare privind aceasta tranzactie. (va atasez si email-ul primit de la d-lor).

Am raspuns imediat anexand ceea ce am reusit sa scot de pe platforma si anume un Extras a tuturor tranzactiilor mele efectuate , sincer nu stiu ce alte acte si informatii suplimentare as putea oferi …

Imi mai si pun presiune cu termenul de 3 zile in care trebuie sa trimit acest acte , in caz contrar suma se va intoarce catre destinatar, adica Binance , suma care daca o fac nu imi va ajunge niciodata inapoi in contul Binance ,a cestia avand o politica foarte clara in vederea depunerii sumelor de bani dintr-un cont bancar trebuiind urmati anumiti pasi cu exactitate , o retrimitere a sumei inapoi catre Binance ar duce la pierderea acestor fonduri.

La tentativele mele sa iau legatura direct cu banca , m-am trezit la serviciul de CALL CENTER cu angajati care nu au stiu ce sa imi raspunda, decat ca voi primi raspuns pe mail de la aceeasi angajati care mi-au solita taceste informatii …

Va rog si sper sa reusiti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens,
poate Dvs stiti ce acte mi se cer, de unde le pot extrage … si cei de la Binance avand milioane de utilizatori nu cred ca imi pot elibera anumite acte doveditoare cu eventuale semnaturi si stampile de la ei …

Postat in data: 19 nov., 2022

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

Postat in data: 30 ian., 2021