Tag Archives: lire sterline

card-george-bcr
Dacă am cont in lei la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?

Dacă am cont in lei in țară la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?

De la ce bancomat pot scoate lei de pe un card Barclays si care este comisionul?

Am un card Barclays si acum am venit in tara si vreau sa scot bani de pe el. O cunostinta mi-a spus ca se poate la bancomatul Idea Bank. Vreau sa va intreb ce comision mi se ia la retragerea banilor de pe card?

Pot sa fac un card la o banca din Romania pe care sa-l trimit copilului sa-l foloseasca in UK?

Buna ziua. Am vazut ca Raiffaisen BANK este corespondentul Barclay BANK din UK. Fiul meu locuie?te de trei luni in Birmingham unde lucreaza de doua luni dar nu stie lb engleza asa de bn cat sa se duca la banca pentru a-si face card. Deoarece el nu se descurca si nu cunoaste pe nimeni acolo care sa il ajute m-a interesa daca eu pot sa i fac un card in Romania pe care sa il trimit ulterior si pe care el sa il foloseasca acolo pentru a-si incasa cecurile.

Pot sa scot bani de pe un card Barclays in Romania, la bancomat sau la ghiseul bancii?

Buna seara, am un card Barclays (UK). M-am intors in tara si as vrea sa scot bani de pe el. Care ar fi cea mai buna solutie? Doar de la bancomat sau pot si la ghiseu? O sa pot scoate doar lei, sau se pot scoate si lire? Acolo puteam scoate maxim 300 de lire pe zi, presupun ca daca mi se convertesc banii o sa scot un maxim de 1800 ron pe zi. Trebuie anuntata banca de acolo, sau cum sa fac? Este un card Visa. Va multumesc!