Etichete: fac

Voi fi raportata la Biroul de Credit, daca fac un acord de plata cu Viva Credit?
reclamatie viva credit

„Buna ziua! Am niste credite luate de la cateva ifn+ raiffeisen si revolut si ma aflu in dificultatea de a le plati, in conditiile in care salariul meu ajunge undeva la 2200+tichete de masa .

Azi am luat legatura cu cei de la viva credit, sa le spun ca nu pot achita rata lunara, am ajuns la un acord cu ei, sa platesc suma de 1600 lei in 4 transe, dar mi-au spus ca o sa fiu raportata in Biroul de Credit.

Daca am ajuns la o intelegere cu ei, e normal sa figurez pe lista neagra in BC? Multumesc anticipat”

Postat in data: 01 feb., 2024

Ce pot sa fac daca IFN-urile nu vor sa-mi restructureze creditele?

„Buna seara si La multi ani!
Va contactez in urma lecturarii unui articol si al raspunsului oferit de dumneavoastra unei persoane, situatie in care ma regasesc si eu. Desi am incercat insistent de 2-3 luni incoace sa obtin niste restructurari la credite IFN, nu reusesc sa obtin niciun raspuns pozitiv de la Hora Credit. Icredit si Ferratum.

Icredit ma bombardeaza incontinuu cu telefoane si mesaje pe whatsapp, prilej cu care am solicitat temporar o solutie, dar se prefac ca nu vad si cer plata (achit partial dar efectiv ma terorizeaza).

Hora Credit a ignorat absolut toate mailurile iar la telefon spun ca vor verifica si vor reveni cu un raspuns, iar raspusul este de fapt amenintarea permanenta cu Biroul de Credit, unde se pare ca m-au si raportat deja, fara ca macar sa fi depasit 30 zile de intarziere. Ferratum nici nu au sediul social in Romania si de 3 luni le scriu consecvent, dar raspunsul lor este ca nu se poate.

Va rog sa imi transmiteti cum ati putea sa ma ajutati si ce costuri ar fi, deoarece fiind cu aceste datorii, problema banilor este una delicata. Cu alte ifn-uri am rezolvat repede si convenabil dar cu acestia nu reusesc, nu vor.

Va multumesc anticipat pentru orice sfat sau ajutor !
Toate cele bune!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Cum fac ca Hora Credit sa ma stearga din Biroul de Credit?
hora credit biroul de credit

„În anul 2022 am dorit să fac un credit la hora credit mi să aprobat dar am văzut dobânda am refuzat în momentul în care mi să trimis prin mail planul de rambursare totodată mi să transferat și bani .

Am sunat la ei spunând ca nu doresc creditul deoarece e prea mare dobânda.dar pe ziua respectiva mi sa cerut comision eu returnnd bani înapoi în momentul în care mi sau virat în cont.

Nu am fost deacord să plătesc dobânda deoarece nu am folosit nici un leu de la ei .Am plătit dobânda după o perioadă dar ei m -au raportat la biroul de credit ,acum nu mai pot să fac nici un împrumut deoarece nu vor să mă șteargă.”

Postat in data: 28 sept., 2023

Cum fac o reclamatie la Vodafone, pentru cost suplimentar la depasirea traficului de internet?
reclamatie factura vodafone

„Sunt studenta din Ucraina si cand încheiat contractul cu vodafone am ales un abonament de 8 euro și am avut internet în limit de 25 GB, nu am fost preîntâmpinată ca în cazul de trecerea peste acest limit sunt creditata automat cu internet la un cost diferit de abonament . După o luna de utilizare am avut o factura cu cost suplimentar în jur de 230 lei.
Am fost la un magazin vodafone Arsis și mi s-a spus ca e mai bine să trec la un abonament de internet nelimitat pentru sa nu mai am cost suplimentar . Dar ca să trec la el a trebuit oricum sa plătesc factura inclusiv cu costul suplimentar . Am plătit și m-au trecut la abonament RED 15 de 11 EURO . Am așteptat un SMS dar asa și nu a mai
venit , atunci dna de la Arsis a tipărit hârtiile, ceea ce a confirmat că am trecut la alt abonament….

După un timp de 2 săptămâni a venit un mesaj ca am un cost suplimentar de 42 EURO … iarăși m-am dus la arsis și angajatorul a spus ca factura e din cauza internetului … Am întrebat cum e posibilă treaba ? Și am arătat hârtiile unde CLAR era scris ca am
solicitat schimbarea abonamentul …. Angajatorul a spus ca nu știe din ce cauza … dar procedura nu a mai mers … apoi a chemat pe o doamnă și ea a apelat cuiva .. a introdus ceva cod … parola … In final a zis ca în data când am fost sa schimb abonamentul a fost o eroare în sistemul de vodafon și nu a funcționat corect …. în urma urmei angajatorul a spus : ,, Acum e tot ok ,,
Și mi-a venit mesaj ca să schimbat abonamentul la internet nelimitat. Am dat un apel de control și a venit mesaj ca costul suplimentar a fost de 0.00 EURO

De atunci M-am folosit liniștit de internet ȘTIIND ca am internet NELIMITAT ..
Peste 1 săptămâna am plecat în alta tara și ca să nu am cost suplimentar am dezactivat cartela . ..
M-am întors în România și ca să pot suna m-am dus la arsis să plătesc factura .. când acolo : aproximativ 420 lei !!!! …….
Am întrebat: din ce cauză ?
Dna angajatoare a insistat sa plec la un oficce de vodafon deoarece ea nu are acces la toatele datele mele …
La oficce au spus ca abonamentul să activează începând cu data de 08.01.2023 dar am schimbat abonamentul pe data de 09.11.2023 ..
…. deci am rămas păcălită …. deoarece angajatorul nu mi-a dat asa informație… a spus ca abonamentul să schimba doar după plata facturii… iar la oficce au spus ca abonamentul se va schimba după ce o sa plătesc factura în valoarea de 420 lei !!!
Dar sunt studenta , și nu am posibilitate de a plăti factura care sa format nu atât din greșeală mea cât din cauza informării incorectă ..
Oare pot face o reclamatie ? La ce pot insista ca să nu plătesc aceasta greșeală?”

Postat in data: 19 ian., 2023

Cum fac o reclamatie la Raiffeisen?

Care este procedura de transmitere a unei reclamatii la Raiffeisen Bank?

Postat in data: 13 nov., 2022

Cum fac o reclamatie la Vodafone?
reclamatie vodafone

Cum se face o reclamatie la Vodafone? M-au taxat exagerat la netul pe abonament.

Postat in data: 16 sept., 2022

Cum fac la Unicredit cerere de trecere de la ROBOR la IRCC pentru a-mi scadea dobanda la credit?
unicredit amanare rate credite

Buna ziua, am facut o cerere la unicredit pentru trecerea de la robor la ircc si tot primesc raspuns ca nu au primit nimic de la bucuresti …cererea a fost facuta mai bine de 30 de zile ce as putea sa fac? multumesc

Postat in data: 14 iul., 2022

Cum fac cerere de stergere din Biroul de Credit pentru Icredit si Hora Credit?
Icredit credit reclamatie

Buna ziua , as avea si eu nevoie de 2 cereri de stergere BC pentru Icredit ( Achitat prin propire ) si Hora Credit ( Achitat integral ) , doresc sa fac cerere prin intermediul contului din BC . va multumesc anticipat !

Postat in data: 09 iul., 2022

Cum pot fi ajutat sa fac un cont la Biroul de credit?
cont-birouldecredit

„De ce nu pot face cont la biroul de credite ? Îmi tot spune ca adresa de e-mail nu este valida dar e cea care o folosesc.”

Postat in data: 07 iun., 2022

Cum fac o reclamatie la Cetelem?
card-cetelem-inchidere

Cum pot sa fac o reclamatie catre Cetelem, in legatura cu cardul de credit?

Postat in data: 02 mart., 2022

Cum fac o reclamatie la icredit ifn?
icredit biroul de credit reclamatie

Vreau sa fac o reclamatie la Credius IFN, cum trebuie sa o fac si unde trebuie sa o trimit? In cat timp trebuie sa primesc raspuns si ce fac daca nu se rezolva problema?

Postat in data: 13 feb., 2022

Cum fac o reclamatie la Credius IFN?
credius reclamatie

Postat in data: 13 feb., 2022

Ce fac daca am uitat parola eToken BCR?
etoken bcr

Buna seara , am si eu un cont la BCR si am uitat parola eToken si nu ma mai pot conecta pe telefon. Ma puteti ajuta ? Va multumesc frumos

Postat in data: 09 iul., 2021

Credius nu vrea sa-mi reesaloneze creditul, pentru a plati o rata mai mica. Ce pot sa fac?
credius-telefon-email-reclamatie

Bună seara,
Am făcut împrumut la credius în 2020 în valoare de 16000 lei, le-am achitat în fiecare luna rata 1800 lei, iar de 6 luni le dau mai puțin în jur de 1000 lei pe luna, bineînțeles ca am acumulat întârzieri și penalități și ff multe telefoane cu amenințări de executare silită. Am făcut un email la ei acum o luna și am solicitat o reeșalonare a creditului pt a plăti mai puțin pe luna, nu au răspuns, dar am primit telefoane de amenințări cu poprire pe salariu. Îmi puteți da un sfat cum sa procedez?

Postat in data: 28 iun., 2021

Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala! Ce trebuie sa fac?
george-aplicatie-amprenta-logare

Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala, ce trebuie sa fac?

Postat in data: 22 iun., 2021

Pot sa fac rambursarea anticipata a creditului dupa amanarea platii ratelor?

Bună ziua! Am luat un credit de la Credius de 6000 de lei, pe perioada pandemiei am făcut amânare de plată, am început sa plătesc și le-am cerut sa fac rambursare anticipata iar ei mi au cerut 13.800 lei. Ce pot face?

Postat in data: 20 iun., 2021

Cum fac o cerere pentru stergerea din Biroul de Credit?
BCR Stergere Biroul de credit

Am făcut o cerere de ștergere din bc, raportat la un credit ipotecar in derulare la bcr. Nu am primit niciun răspuns. Mentionez ca o firmă de broker a încercat. Ce pot sa fac?

Postat in data: 12 mai, 2021

La care banca sa-mi fac un card? Care are cel mai mic comision lunar de intretinere?

bună ziua, dacă as dori un card 💳 ce comision am pe luna 🌚 pentru întreținere?

Postat in data: 24 aug., 2020