cont bancar online

Cum pot sa scap de escrocii de la Artisfinance?
artisfinance inselatorie

„Bună ziua.
Am investit 1250 lei in acțiune Transgaz. Am făcut greșeală să descarc aplicatia Anidesc.
Un domn anume Ciprian Oprea a vrut să investesc mai mult, mi sa părut o greșeală ce am făcut și încă în acea zi am vrut să mă retrag.

Banii au ajuns pe un sait numit artisfinance unde și eu puteam vedea, acestea s-au întâmplat la sfârșitul lunii ianuarie.

El spunea că trebuie să deschid un cont BRD pentru a putea recupera banii și închide așa numitul contul de investiții .

După care nu am mai vorbit cu el, după două luni bune de la acest incident mă sunau iarăși să mă întrebe dacă doresc să continui sau vreau să închid contul, sigur am zis că nu mai vreau să
continui după care am vorbit o zi în care mă vor suna să închidem, bineînțeles nu m-au contactat.

Nu vreau să îmi recuperez banii doar să mă lase în pace am învățat din prostia pe care am făcut.

Întrebarea mea este că acești escroci pot să îmi facă ceva rău în numele meu și ce pot face să nu am surprize neplăcute?”

Postat in data: 24 apr., 2024

Pentru inchidere cont BCR George exista o cerere tip?
bcr inchidere cont

„Pentru închidere cont BCR George exista o cerere tip și dacă da unde o găsesc.
M-am pierdut in căutările oline.
Multumesc”

Postat in data: 13 mart., 2024

Cum pot sa mut banii dintr-un cont Santander in alt cont?

„Buna seara! Am bani într-un cont Santander Spania.. Si as vrea sa ii scot eu fiind in Germania.. Sa ii mut într-un alt cont.. Cum se procedează? Precizez ca nu am cardul sau aplicația de banking! Este
vreo solutie? Mulțumesc anticipat!!”

Postat in data: 11 mart., 2024

george-eroare-aplicatie

„Buna ziua ,
Mi s-a blocat contul George cu eroarea 300.9, ma aflu un străinătate, ce pot sa fac?”

Postat in data: 16 ian., 2024

Cum inchid contul BCR, daca nu sunt in Romania?
BCR, inchidere cont

„Locuiesc in afara Romaniei si doresc sa inchid un cont curent la BCR, si cand am contactat BCR pentru asta au spus ca pot face inchide contul doar prin prezentarea la un sediu BCR.

Stiti cumva daca exista alte modalitati de inchidere a contului, care nu necesita deplasarea pana in Romania pentru asta?”

Postat in data: 11 dec., 2023

Cum se poate retrage unei persoane accesul online la contul bancar?

„Buna ziua,contul mamei este controlat de sora mea care nu vrea sa ne transmita extrase sau informații.(sold).Mama i a dat acces la online în urma cu mult timp.Acum nu I a intrat pensia si nu putem vedea pe extras ca intr adevar nu a intrat.Unde putem sa solicitam ajutor ca sa I se retragă online ul surorii mele.”

Postat in data: 03 oct., 2023

Din contul BRD mi-au disparut bani. Ce pot sa fac?

„Buna ziua, eu locuiesc in strainatate iar de Craciun am avut cateva zile libere si am fos in Romania cu sotia si copii mei. Anainte sa ma inorc in Spania am trecut pe la banca BRD sa vad extrasurile de conturi si am constatat ca din contul din euro mi-a disparut 1300€ in ultimile 16 luni(un an si patru luni)

Cand am constatat ca mi-au furat banii, am vrut sa i-mi retrag toti banii din cont dar mia zis directorul bancii ca trebuie sa astept cateva zile.Cum aveam avion a doaua zi nu am putu retrage banii care au mai ramas .

Am facut o reclamatie online din Spania dar nici pana acum nu mia dat nici un raspuns. Va rog sa-mi dati un sfat ,ce as putea face pentru a-mi recupera banii care a disparut miraculos intr-un timp atat de scurt? Poate cand pot veni in Romania nu mai gasesc nimic in conturi.”

Postat in data: 03 mart., 2023

Cum se inchide un cont la BCR?

„Vreau sa inchid un card premium BCR, pentru ca mi s a spus daca nu l utilizez îmi ia 40 de lei. si nu mai vreau nici george. Cum inchid contul la BCR? Am vorbit cu asistență adă pe browser dar nu am inteles.”

Postat in data: 09 feb., 2023

Pot sa-mi deschid cont la o banca din Germania, daca am datorii in Romania?

Dacă am datorie la o banca din România pe care nu am plătit-o de 5 ani și ma angajez în Germania și îmi fac cont la o bana de acolo pot păți ceva?

Postat in data: 12 ian., 2023

Care sunt definitiile termenilor din contractul BRD?
brd-reclamatie-clienti

Postat in data: 02 dec., 2022

Care este contractul BRD in relatia cu clientii persoane fizice?
brd-contract conditii generale bancare

Care este contractul standard al BRD in relatia cu clientii persoanele fizice?

Postat in data: 29 nov., 2022

Cum pot sa fac o reclamatie la BCR?
bcr reclamatie

Cum se poate face o reclamatie la BCR?

Postat in data: 28 nov., 2022

Pot sa inchid online un cont la Banca Transilvania?

Pot sa inchid contul de la Banca Transilvania online, din aplicatie?

Postat in data: 15 nov., 2022

Nu pot primi valuta in contul Raiffeisen. Cum rezolv problema?

buna ziua,de o saptamana la Raiffaissen bank nu pot primi valuta in cont din diferite platforme de gen revolut ,la call center nu stiu sa spuna decat ca este in lucru
multumesc

Postat in data: 13 nov., 2022

Ce oferte au bancile de Black Friday?
black friday banci

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Postat in data: 11 nov., 2022

Pot inchide un cont bancar, daca am poprire?

Daca am o proprie pe card dar mie nu îmi mai intra nici un ban pe acel card ii pot închide sa nu mai plătesc comision de administrare cont mulțumesc frumos

Postat in data: 03 sept., 2022

Termeni si conditii privind actualizarea datelor online la BRD

In ce conditii se poate face actualizarea datelor personale la BRD online, pe site-ul bancii?

Postat in data: 26 aug., 2022

Cum pot sa-mi actualizez datele personale la BRD, daca nu sunt in tara?

Buna seara ,locuim in spania si nu am mai fost in romania de 3 ani!As dori sa aflu cati banii sunt in cont am sunat la banca dar mi au spus sa actualizez datele dar nu stiu cum ,va rog daca se poate sa mi spuneti !

Postat in data: 26 aug., 2022

Nu primesc SMS cu codul pentru cardul Ma French Bank. Ce pot sa fac?
mafrenchbankcard

buna ziua, miam facut un card MA FRENCH BANK dar din pacate codu numi mai vine spunetimi va rog ce pot face

Postat in data: 18 aug., 2022

Nu pot sa intru in contul George. De ce?
eroare george bcr

„Nu pot sa întru în contul George. De ce?”

Postat in data: 15 iun., 2022