Tag Archives: rata credit

Sunt in spital si nu pot plati rata la banca. Ce trebuie sa fac?

Buna dimineata am o intrebare la dumneavoastră cumnatul meu este în spital si nu mai poate plati ratele la banca cum sa procedeze are lunar 1700 roni de de la banca multumesc ff mult

credius-telefon-email-reclamatie
Credius nu vrea sa-mi reesaloneze creditul, pentru a plati o rata mai mica. Ce pot sa fac?

Bună seara,
Am făcut împrumut la credius în 2020 în valoare de 16000 lei, le-am achitat în fiecare luna rata 1800 lei, iar de 6 luni le dau mai puțin în jur de 1000 lei pe luna, bineînțeles ca am acumulat întârzieri și penalități și ff multe telefoane cu amenințări de executare silită. Am făcut un email la ei acum o luna și am solicitat o reeșalonare a creditului pt a plăti mai puțin pe luna, nu au răspuns, dar am primit telefoane de amenințări cu poprire pe salariu. Îmi puteți da un sfat cum sa procedez?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card? Eu sunt angajat de 6 luni dar banii îmi sunt dați în mână nu pe card. As vrea să știu dacă pot face un împrumut și în ce suma mă incadrez dacă da.

Pot beneficia de amanarea ratei la credit, conform Ordonantei Guvernului, daca sunt executat silit?

La ordonanța care s-a dat cu privire la credite pot beneficia și eu de amanare daca sunt executat silit?

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului [citeste tot]
Cum as putea sa obtin un credit sa-mi cumpar o casa?

Cum as putea sa obtin un credit sa-mi cunpar o casa?