Etichete: Garanti Bank

Banca mi-a respins fara motiv cererea de amanare a ratei! Ce pot sa fac?

Buna ziua ,in urma solicitarii unei amanari a ratelor cf OG 90/2022 la Garanti Bank ,aceasta mi-a fost respinsa fara nici un motiv real, cu un raspuns tipic politicianist ca nu ma incadrez ,fara ca sa specifice clar „de ce” sau care sunt criteriile.

In cei 13 ani de platit rate la aceasta banca nu am avut 1 zi de intarziere … Am trimis o cerere in care sa mi se explice clar motivul pentru care a refuzat cererea de
amanare a ratelor, conform OUG 90/2022. Este bine cum am procedat, mai trebuie sa fac si altceva?

Multumesc frumos

Ganduri bune

Postat in data: 17 aug., 2022

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020

Postat in data: 12 apr., 2020

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa?

dobanzi-credite-ipotecare
Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa?
dobanzi-credite-ipotecare

Postat in data: 15 dec., 2019

Creditele Prima Casa si-au pierdut din farmec: doar 77% din plafonul de garantare a fost epuizat, cu o luna inainte de finalul anului

credite-prima-casa-dobanzi
credite-prima-casa-dobanzi

Postat in data: 13 dec., 2019

BRD reduce de 10 ori comisionul pentru o plata in euro, dar ramane cea mai scumpa banca din Romania

Postat in data: 08 dec., 2019

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul

ING Bank are cel mai dezavantajos curs valutar la platile in euro cu cardul

Postat in data: 26 nov., 2019

Atentie la cardurile de credit in rate fara dobanda: este posibil sa platiti, in schimb, comisioane!

carduri-credit-rate-fara-dobanda
carduri-credit-rate-fara-dobanda

Postat in data: 05 nov., 2019

De ce Garanti Bank nu ma sterge din Biroul credite, dupa ce creditele au fost achitate integral?

Postat in data: 30 iun., 2018

In ce mall din sectorul 4 pot face o simulare pentru o refinantare?

Buna seara, va rog sa mi spuneti in ce Mall din sectorul 4 va putem gasi? Vreau sa fac o simulare pt o refinantare
Multumesc!

Postat in data: 09 mart., 2018

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Postat in data: 02 feb., 2018

Mostenitorii preiau datoria la un card de credit?

Bunica mea avea un Bonus Card la Garanti Bank dar a decedat. Intrebarea mea este daca mostenitorii preiau datoria ei cand se face succesiunea. Multumesc anticipat

Postat in data: 07 iun., 2017

Ce trebuie sa fac daca un credit a fost declarat scadent si platibil imediat?

Buna ziua.
Am un credit de nevoi prsonale la Garanti Bank. L am facut pentru o terta persoana care l a achitat fara probleme o perioada dupa care a reusit performanta si a adunat 120 de zile de intarziere si astfel pe data de 31.12.2015, a fost declarat scadent si platibil imediat.

Am mers in aceeasi zi la banca am vb cu dna Director care a spus ca va trimite repede un email pt ca dosarul sa nu fie trimis la executor iar pe data de 08.01.2015, am facut o cerere de restructurare, urmand sa primesc raspuns. Exista posibilitatea ca cererea sa nu imi fie acceptata sau ce trebuie sa
fac? Va multumesc.

Postat in data: 12 ian., 2016

Garanti Bank m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?

Buna.Am un card (BONUS CARD) de la GARANTI BANK. Am primit acest card cand am facut o asigurare la GENERALI. GARANTI BANK a platit pe un an de zile asigurarea mea catre GENERALI, dupa care am platit eu lunar timp de un an suma datorata catre GARANTI BANK (fara nici o intarziere). Am ramas cu cardul respectiv activat pt care trebuia sa achit 40 RON anual intretinere de card. Nu am stiut ca neachitarea la timp o sa fiu raportata la BC (pt 40 RON). In schimb NU AM FOST ANUNTAT SI NU AM PRIMIT NICI UN TERMEN inaintea raportarii la BC. Am vrut sa fac un credit si din cauza lor nu mi se acorda. Intrebarea mea este daca se poate raporta ca datorie neachitarea de intretinere de card. CE POT SA FAC? CU RESPECT. VA MULTUMESC!

Postat in data: 04 mart., 2014