banca

Cu ce drept legal TBI Bank nu vrea sa-mi stearga datele personale din Biroul de Credit?
TBI Bank reclamatie credit

Bună zioa am un credit din 2018 de 6.000 mii lei adică 60 milioane nu am putut ține ratele TBI BANK mau raportat la birou de credit după care au raportat cu G ÎNCHIDERE CONT DST LA COLECTARE am ajuns la oprire pe salariu ok în acest moment TBI BANK NUMAI ARE DREPTUL ASUPRA DOSARULUI SI A CREANTEI ODATA DAT CATRE CONCESIUNE DE RECUPERARE AM SOLICITAT ȘTERGEREA DATELOR CU CARACTER PERSONAL DIN BIROUL DE CREDIT OK
ÎNTREBAREA MEA IESTE.
CU CE DREPT LEGAL ÎMI TIN DATELE CU CARACTER PERSONAL ÎN SISTEMUL IFN NON BANCAR SI DECE NUMILE STERGE ASTEPT RĂSPUNS URGENT

Postat in data: 03 apr., 2022

Cum rambursez creditul Ferratum la bancomatul BCR?
ferratum credit

La bancă BCR nu am putut ambursa creditul ca apărea ma multe destinații ferratum și s-a cerut și codul pe care nu-l
cunoșteam.
Adresa exactă a băncii unde am de rambursat creditul nr. contract, cod.

Postat in data: 02 apr., 2022

Cum pot returna produsele Mediagalaxy cumpararate cu credit sau plata integral, intr-un termen de 14 zile?
mediagalaxy returnare produs

Vreau sa dau inapoi un telefon luat cu credit de la Mediagalaxy. Se poate?

Postat in data: 02 apr., 2022

Aplicatia BT nu functioneaza! De ce?
neo bt

Aplicația BT24 a fost actualizata pe tel insa nu ma pot conecta, îmi apare mesaj de eroare și faptul ca din probleme de securitate am fost delogata. este o problema de sistem sau care este problema? Menționez ca ieri am accesat aplicația.

Postat in data: 30 mart., 2022

Aplicatia you brd nu mai functioneaza pe noul telefon. Ce pot sa fac?
you brd problema activare

Bună ziua.
Am avut aplicatia you brd , pe telefon functiona perfect. Din pacate, am fost nevoită să dezactivez aplicatia (s a defectat tel) si acum am descarcat din nou aplicatia dar nu mai functineaza. Imi pare fff rău , ptr ca eram foarte multumita de aplicatie .

Postat in data: 29 mart., 2022

Cum pot semna contractul pentru serviciul de mobile banking cu BRD? Nu primesc codul de activare si parola unica prin SMS!
cod, id activare aplicatie mybrd

Buna ziua, am descarcat aplicatia pe telefon, cum pot semna contractul pentru serviciul de mobile banking cu BRD? nu primesc codul de activare si parola unica prin SmS.

Postat in data: 29 mart., 2022

Cum deschid un cont online Postepay?
bancoposta app

Vreau sa imi deschid un cont online postapay, cum as putea face?

Postat in data: 28 mart., 2022

Banca m-a notificat sa inchid cardul de credit refinantat, altfel ma executa silit. Ce pot sa fac?

Bună seara
În luna iunie am refinantat un credit, un card de credite nu l-am închis și l-am folosit în continuare. Acum banca care a refinantat m-a notificat ca trebuie sa închid acel cont și sa le trimit dovada. E nu am cum sa achit suma respectiva. Exista vreo soluție sa nu fiu executata silit? Menționez ca eu sunt cu plata ratelor la zi, nu am întârziat niciodată. Multumesc

Postat in data: 28 mart., 2022

Comisionul de rambursare anticipata se aplica doar creditelor cu dobanda fixa, nu si creditelor cu dobanda variabila
comision rambursare anticipata credit

Postat in data: 28 mart., 2022

Ce trebuie sa completez pentru activarea mybrd Mobile?
cod, id activare aplicatie mybrd

Buna ziua, am nevoie de putin ajutor, mi se cere la activarea contului MYBRD Mobile ID ACTIVARE SI COD ACTIVARE AS VREA SA STIU MAI EXACT CE TREBUIE SA COMPLETEZ, MULTUMESC.

Postat in data: 28 mart., 2022

Cum procedez pentru a inchide Cardul Avantaj?
card avantaj inchidere

CUM PROCEDEZ PENTRU A INCHIDE CARDUL AVANTAJ. MA AJUTATI CU UN MODEL DE CERERE?

Postat in data: 28 mart., 2022

Mi s-a facut a doua poprire in acelasi dosar, desi am platit tot. Ce pot sa fac?

Bună ziua, va rog frumos sa ma ajutați și pe mine. eu am scos un credit la BancPost care ulterior a fost preluat de banca Transilvania. nu l-am plătit. în 2014 a început sa mi se facă proprie pe pensie. am plătit pana în luna august 2021 atunci a fost ultima rata.
nu am primit nici o hârtie cum ca să ridicat poprirea iar în luna noiembrie am primit un plic de la aceeași executor ca sa făcut proprie iar pe o suma și mai mare în același dosar.
Am încercat sa dau de executor iar executorul a vb foarte urat cu mine și mi-a spus ca am terminat cu el dar au întrat pe fir cămătarii și mi-a închis telefonu în nas. nu înțeleg ce cămătari când eu am luat creditu de la banca.

Astazi am fost pana la domnu executor mi-a vb foarte urat și a spus sa plătesc 1400 de lei ca să îmi facă copii după dosarele de executare și sa ii trimit dovada platii după care mi le va trimite prin posta. cautand o doamna prin dosar mi-a spus ca eu plătesc doar din 2017 când eu am cupoane și se poate dovedi ca din 2014 banii mi ia același executor.
va rog frumos sa ma sfătuiți ce sa fac ca nu mai știu unde sa ma duc

Postat in data: 27 mart., 2022

Vreau sa fac un credit de casa si nu pot, din cauza istoricului negativ in Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac?

Bună seara. Am avut anul trecut 3 popriri ( icredit, ferattum si brd finance)la 3 executori diferiți. Toate datoriile sunt achitate la zi. Vreau sa fac un credit de casă și din cauza istoricului negativ în biroul de credit nu pot lua împrumutul
Ce trebuie sa fac? Cineva din cunoscuții mei mi-a spus ca trebuie sa merg la executorul care a preluat creditul și sa fac o cerere de ștergere din biroul de credit cu număr de înregistrare. Asa trebuie sa procedez?

Postat in data: 26 mart., 2022

Ferratum refuza sa imi trimita contractul de credit. Ce pot sa fac?
ferratum contract credit

In ultima saptamana am tot trimis e-mail-uri in care cer sa mi se trimita contractul de credit la care am platit cateva luni, dupa nu am mai putut plati si l-au cesionat. Acum am nevoie de contractul de credit ca sa ma judec cu firma de recuperari si se pare ca Ferratum tot refuza sa imi trimita. Cand am contractat acest credit nu lam primit nimic pe e-mail. Ce pot sa fac?

Postat in data: 25 mart., 2022

TBI m-a executat silit dupa 3 luni de neplata a creditului. Este legal?
TBI Bank reclamatie credit

In anul 2019 , am luat un credit de la Tbi ,pana in 2020 luna Ianuarie am plătit lunar ratele .Ulterior timp de 2 luni nu am mai putut plăti fiindcă am avut decesul părinților și nu mi-am mai putut permite plantat ratelor timp de 3 luni .

In Martie am găsit o hârtie in posta cum ca , am fost executata silit fiindcă nu am plătit aceste luni 3600 de lei .In luna Martie am plătit suma integral și am fost anunțată de către tbi ca , mi s-a închis contractul achitând toată suma integral .

Anul acesta am accesat un credit pentru o locuința imobiliară iar cei de la banca nu pot înainta dosarul fiindcă eu apar in biroul de credit.Am luat legătura cu cei de la tbi au spus ca nu tine de ei și sa trimit o solicitare către cei de la “biroul de credit “ sa m-a șteargă ei .Am luat legătura și mi-au spus ca trebuie cei de. La tbi sa facă acest lucru.

Ce este de făcut fiindcă efectiv nu mai înțeleg unde sa trimit mail?.Multumesc

Postat in data: 23 mart., 2022

Orele limita de procesare a platilor si transferurilor la BCR
bcr reclamatie

Postat in data: 23 mart., 2022

TBI Bank este banca ruseasca? Cat de sigur este depozitul meu?
tbi bank banca ruseasca

Buna ziua, am un depozit la tbi si vreau sa stiu daca e cazul sa mai tin banii la aceasta banca ptr ca am auzit ca e ruseasca si are probleme. e adevarat?

Aplicatia BT24 are o versiune noua

Postat in data: 22 mart., 2022

De ce nu pot intra in aplicatia BT24?
BT24 web versiune noua

Ma loghez si nu pot intra in aplicatie toate campurile sunt inactive la BT24.

Postat in data: 22 mart., 2022

Care banci au cele mai mari dobanzi la depozitele in lei?
dobanzi depozite banci top