inchidere card

card avantaj inchidere
Cum pot sa-mi inchid Cardul Avantaj, daca nu pot sa ajung in sucursala?

Am văzut pe internet cum ca m-ați putea ajutat cu închiderea unor card de credit Card Avantaj emis de Credit Europe BANK .

Am sunat in Call Center dar mi-au spus ca trebuie sa merg neaparat intr-o sucursala . Îmi este imposibil sa ajung. Ce ar trebuie sa fac sa pot sa-mi închid cardurile.

card-cetelem-inchidere
Cetelem nu vrea sa-mi dea adeverinta de inchidere a cardului pentru refinantare. Ce pot sa fac?

„Cetelem nu vrea sa-mi dea adeverinta de inchidere a cardului pentru refinantare, desi le-am platit 80 de lei in plus, spun nu se poate decat dupa 16, cand se emite extrasul de cont si se calculeaza alte dobanzi. Inițial mi-au spus ca durează 3 zile. M-au pus sa le trimit și ordinul de plata a cardului, le-am trimis, eu am o limita de 4000 de lei și a trebuit sa plătesc mai mult, 4.080 de lei.

Am sunat de mai multe ori, le-am trimis e-mailuri, dar nu se rezolva. Angajații Cetelem tipa la mine în ultimul hal, unii îmi spun ceva, alții altceva, nu pot sa mă înțeleg cu ei. Am avut un card și la BRD, pe care mi l-au închis în ziua în care l-am plătit.
Mi se pare ilegal ce face Cetelem. Ce ma sfatuiti sa fac?”

card avantaj inchidere
Pot sa fac cererea de inchidere a cardului de credit Credit Europe Bank prin e-mail?

„Bună ziua.
Am un card de cumpărături la europe credit bank pe care nu îl mai folosesc de câțiva ani și pe care as vrea sa îl închid(toate datoriile platite). Am sunat la ei și mi-au cerut sa fac o cerere de închidere cont + cerere scrisa de mana cum ca o sa distrug cardul pe care sa le trimit prin posta romana sau prin fan curier la sediul lor.

Eu sunt din Iași și nu mai au sucursala aici. Este normal sa ma pună sa trimit documentele prin curier și sa nu accepte sa le trimit pe email? Mulțumesc, o zi buna”

card-cetelem-inchidere
Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem?

„Buna. Am incercat sa contactez Cetelem prin telefon am scris email la relati.clienti si marketing@cetelem.ro. Nu am primit nici un raspuns. Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem? Multumesc”

cetelem inchidere credit
Cetelem nu vrea sa-mi inchida contul de credit. Ce trebuie sa fac?

De o luna jumate încerc sa închid contul de credit la cetelem și fără niciun rezultat. Am sunat în call center sa îl închid îmi
zice ca e o situație mai speciala la contul meu și a fost trimisa solicitarea. De fiecare data când am sunat la ei aceeași minciuna.
Saptaman trecuta am fost mintita ca contul a fost închis urmând sa primesc în 2 zile lucrătoare dovada pe mail. Astăzi am sunat din nou îmi zice ca nu a fost închis ca trimite iar solicitarea la departamentul abilitar.
Ce as putea sa mai fac pentru a îmi fi închis contul?
Va mulțumesc .

card-cetelem-inchidere
Cum inchid un card Cetelem? Nu raspunde nimeni!

Incerc sa inchid si eu un card si nu imi raspunde nimeni , nici telefonic, nici pe e-mail.
Ma puteti ajuta ?

Multumesc frumos ,

Banca m-a notificat sa inchid cardul de credit refinantat, altfel ma executa silit. Ce pot sa fac?

Bună seara
În luna iunie am refinantat un credit, un card de credite nu l-am închis și l-am folosit în continuare. Acum banca care a refinantat m-a notificat ca trebuie sa închid acel cont și sa le trimit dovada. E nu am cum sa achit suma respectiva. Exista vreo soluție sa nu fiu executata silit? Menționez ca eu sunt cu plata ratelor la zi, nu am întârziat niciodată. Multumesc

card avantaj inchidere
Cum procedez pentru a inchide Cardul Avantaj?

CUM PROCEDEZ PENTRU A INCHIDE CARDUL AVANTAJ. MA AJUTATI CU UN MODEL DE CERERE?

card avantaj inchidere
Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

Cum inchid contul Cetelem?

Am card la cetelem. In decembrie 2021 am terminat de platit ratele. Doresc sa inchid contul cetelem. Va multumesc

card avantaj inchidere
Cum inchid cardul de credit Card Avantaj, emis de Credit Europe Bank?

As dori inchiderea cardului Card Avantaj. Ce trebuie sa fac?

raiffeisen-reclamatie
Raiffeisen imi trimite notificari de plata, desi am cerut inchiderea cardului. Ce pot sa fac?

Mă confrunt cu următoarea problemă. Am solicitat închiderea unui card de credit pentru cumpărături la una dintre agențiile Raiffeisen Bank. Între timp agenția s-a închis si după câteva luni am început să primesc notificări de plată prin poștă și prin sms cu sume de plată aferente acestui card.

Am contactat telefonic Raiffeisen Bank, iar aceștia mi-au transmis ca e posibil să se fi pierdut documentele care atestă închiderea contului la momentul închiderii agenției.

Am trimis pe e-mail centrala@raiffeisen.ro copia dupa notificarea privind renuntarea la cardul de credit și foaia de vărsământ care atestă plata sumelor rămase de achitat la momentul închiderii contului, dar nu am mai primit nici un răspuns.

Încă primesc aceste notificări de plata, ce se poate face în această situație? Mulțumesc!

card-george-bcr
Cum inchid un cont George la BCR?

Am deschis un cont George la Bcr si inca nu am primit cardul respectiv si nici nu am depus nici un ban in contul respectiv,nu am plătit absolut nimic pentru deschiderea acelui cont,acum doresc sa il închid vreau sa stiu trebuie sa plătesc ceva sau pur si simplu fac o cerere pt a-l închide? Multumesc

Cum pot sa inchid un card Cetelem?

De o saptamana si jumatate ma chinui sa sun la Cetelem, ca sa inchid cardul, dar nu reusesc. Robotul imi spune sa completez un formular pe site-ul Cetelem, dar n-am gasit niciun formular acolo. Ma puteti ajuta, va rog? Banca ma preseaza sa-i duc adeverinta de inchidere a cardului, pentru a-mi aproba creditul. Multumesc

Cum pot inchide un card si un credit Cetelem?

Am avut un credit la Cetelem pentru un telefon, luat in 2017, de vreo 2000 de lei, pe care l-am achitat de mult si credeam ca s-a inchis, cum era normal. Am primit atunci si un card, dar pe care nu l-am activat.

Numai ca zilele trecute am fost la Banca Transilvania sa intreb de un credit pentru casa si mi s-a spus ca apar la Biroul de Credit cu un credit la Cetelem, la care as mai avea de plata in jur de 70-80 de lei.

Eu credeam ca s-a inchis acel credit, nu stiam ca trebuie sa ceri inchiderea lui. Am sunat la Cetelem, le-am trimis si e-mail, dar n-am primit raspuns. Ma puteti ajuta?

Ce se intampla daca nu inchid cardul refinantat la alta banca?

Am refinantat la BCR un credit si un card de credit pe care le aveam la alta banca, s-a acoperit toata datoria si am obtinut si o suma de bani in plus, dar inca mai folosesc vechiul card de credit. Nu mi-a spus nimeni de la BCR ca trebuie sa duc o hartie precum ca l-am inchis. E vreo problema?

Cum pot sa fiu sigur ca nu mai am datorii la Cetelem?

Am avut un credit la Cetelem pe care l-am achitat, contul este inchis, dar vreau sa ma asigur ca nu mai am nimic de platit, pentru ca stiti cum se spune: viii se acopera cu hartii, iar mortii cu pamant.

As vrea o adeverinta de la Cetelem ca totul e inchis cu ei, sa nu mai am probleme in viitor, sa nu ma trezesc ca mai e ceva de plata sau sau sa nu apar prin baza de date rau platnici la Biroul de Credit si sa nu mai pot lua un credit. Ma puteti ajuta?

Cum pot scapa de un card de credit Axi, pentru care am platit aproape dublu?

Am fc in luna octombrie 2018 cu firma Axi un contract prin telefon, initial mi-au spus ca imi vor accepta imprumutul, era vorba de o suma de 800 euro , au trimis prin posta contractul cu un card Axi, eu am semnat, sa fiu sincera nu am citit atent, erau multe foi, ajungand acasa am vz ca era vorba de un card de credit care imi acorda mie lunar 500 ron ttttt eu eram stupefiata, am folosit in prima luna 500 ron de pe card fiind f convinsa sa intrerup bineanteles, am incercat sa contactez firma dar nu am reusit, eu nu am fost informata de nimeni cum stau treburile si nu am restituit suma imediat, , ,

eu intre timp am vb cu un reprezentant zicand sa imi intrerupa asa zisul contract , , , restituind suma de bani , , de la 500 ron ajungand la 870 ron , , , , , , , dar vorbind cu o amica de a mea de la ing mi-au facut o relama negativa, , , , , deci nu pot sa cred!!!

eu nu stiam ca se va ajunge aici, , , daca stiam plateam de la inceput, , , dar eu credeam ca nu e asa important si tot amanam, , , faza e ca pt 500 ron care i-am restituit dublu aproape
, , , am ramas cu o reclama proasta!!!cum pot proceda sa sterg toata treaba asta?

Cum pot sa inchid un card Cetelem? La telefon nu raspunde nimeni!

Imposibil sa inchid cardul Cetelem dupa o stpttmant in care incerc sa sun la toate numerele afisate, am trimis si email si totuti nimic. Serviciul clienti este inexistent.